Z myślą o przyszłości: Lenovo prezentuje komponowalną platformę chmurową ThinkAgile nowej generacji


Bezpieczna, kompleksowa, zautomatyzowana platforma cloud dopasowana do potrzeb aplikacji

Lenovo Data Center Group to według IDC jeden z najszybciej rozwijających się dostawców infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI). Przychody Lenovo z HCI rosną prawie dwukrotnie szybciej niż wskaźnik rozwoju rynku. W I kwartale 2018 r. wzrost wyniósł 149,1% w porównaniu do 76,3% (rynek). Niedawno firma wykonała kolejny krok, który ma dodatkowo przyspieszyć ten rozwój: rozszerzyła portfolio ThinkAgile o innowacyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują zwinności oferowanej przez chmurę publiczną przy bezpieczeństwie zapewnianym przez chmurę prywatną. Dzięki współpracy z firmą Cloudistics udało się przygotować idealną odpowiedź na to zapotrzebowanie. Platforma cloud ThinkAgile CP Series, to "chmura w pudełku", która oferuje wszystkie udogodnienia i łatwość użytkowania publicznego środowiska chmurowego, a przy tym znajduje się za zaporą ogniową we własnym centrum danych klienta.

Lenovo ThinkAgile CP Series - z w pełni zintegrowaną infrastruktura, sklepem z aplikacjami i kompleksową automatyzacją oferowaną przez definiowaną programowo sieć, moc obliczeniową i pamięć masową - to chmura gotowa do użytku zaraz po wyjęciu z pudełka. Oferuje łatwe, scentralizowane zarządzanie z dowolnego miejsca za pomocą portalu SaaS (Software-as-a-Service).

Jako globalna firma, nieobciążona długą historią oferowania tradycyjnych rozwiązań, Lenovo posiada wyjątkową pozycję na rynku: nie tylko słuchamy naszych klientów i rozumiemy co jest dla nich ważne, ale także opracowujemy rewolucyjne rozwiązania, które eliminują ograniczenia IT i przyspieszają rozwój biznesu”, powiedział Roderick Lappin, starszy wiceprezes odpowiedzialny za globalną sprzedaż oraz marketing w Lenovo Data Center Group. „Oferta ThinkAgile CP to kolejny przykład tego, jak Lenovo napędza rozwój branży. Umożliwiamy klientom pełną kontrolę na wykorzystaniem chmury. Zapewniamy bezpieczeństwo, skalowalność i płynną integrację w skali całego środowiska”.

Platforma chmury prywatnej Cloudistics skraca cykl wdrażania aplikacji o 90%. Przekłada się to na szybszy czas osiągnięcia przychodów”, powiedział Najaf Husain, dyrektor generalny Cloudistics. „Sprawiamy, że chmura prywatna jest tak łatwa w użyciu, jak chmura publiczna. Przy tym zapewniamy kontrolę i wydajność, jakiej oczekują największe korporacje. Nasze partnerstwo z Lenovo umożliwia nam wprowadzenie na rynek komponowalnej platformy cloud nowej generacji, którą można łatwo wdrożyć, obsługiwać, utrzymywać, a przy tym korzystać z profesjonalnego wsparcia”.

ThinkAgile CP oferuje w pełni zintegrowaną wysoką dostępność, kopie zapasowe, zdalną replikację, pomiary użytkowania, pomoc online i wsparcie techniczne oraz wielowarstwowe zabezpieczenia uwzględniające korzystanie z infrastruktury przez niezależne organizacje. Klienci mogą korzystać z gotowego sklepu z aplikacjami (który może być rozszerzany o własną ofertę), który pozwala na szybkie wdrożenia i zapewnia prostą, skalowalność podobną do rozwiązań plug-and-play w oparciu o niezagregowane jednostki mocy obliczeniowej i pamięci masowej. Oferta Lenovo ThinkAgile CP zapewnia najwyższą jakość, jakiej oczekują średnie i największe przedsiębiorstwa, które chcą wykorzystać w swojej działalności zwinne metodologie udostępniane przez ekosystem prywatnej chmury. Platforma jest idealna dla firm i organizacji zainteresowanych korzyściami chmury publicznej, ale obawiających się utraty kontroli, obniżenia poziomu bezpieczeństwa danych, niższej wydajności aplikacji czy spadku jakości świadczenia usług.

ICP była jedną z pierwszych firm, które korzystały z platformy chmurowej Cloudistics. Jesteśmy jednocześnie resellerem Lenovo. Kiedy dowiedzieliśmy się, że te dwie firmy współpracują i zaoferują Lenovo ThinkAgile CP, cały zespół ICP skupił się na oferowaniu serii nowych produktów naszym najbardziej cenionym klientom”- powiedział Sal Saglik, dyrektor ds. rozwoju biznesu ICP Corp. „Łatwość użytkowania, szybkość wdrożenia i skalowalność ThinkAgile CP pozwalają nam zaoferować usługi typowe dla chmury publicznej przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. To kompletne rozwiązanie prywatnej chmury bez kosztów i złożoności chmury publicznej”.

Prostota tej platformy znacząco zmieniła naszą pracę” - powiedział Scott Whitehouse, dyrektor IT w firmie Integreon. „Jesteśmy teraz w stanie w prosty sposób importować aplikacje, przypisywać zasoby cloud i uruchamiać aplikacje na żądanie w oparciu o nasze potrzeby organizacyjne w ułamku czasu, który poświęcaliśmy na to wcześniej”.

Oferta Lenovo ThinkAgile CP jest dostępna za pośrednictwem przedstawicieli handlowych oraz partnerów biznesowych Lenovo i Cloudistics. Projekty pilotażowe oraz testy proof-of-concept rozpoczęły się w USA i Europie w sierpniu 2018 r. Projekty w innych rejonach świata, w tym w Chinach, będą uruchamiane do końca roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.lenovo.com/thinkagilecp.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.