Współpraca Lenovo, VMware i SAP: prostota i skalowalność dla SAP HANA


Infrastruktura hiperkonwergentna cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Potwierdza to dynamiczny wzrost tego segmentu rynku. Według danych z raportu IDC (International Data Corporation) Worldwide Quarterly Converged Systems Tracker, przychody ze sprzedaży systemów hiperkonwergentnych wzrosły w drugim kwartale 2018 r. o 78,1% rok do roku. Wartość sprzedaży sięgnęła 1,5 miliarda USD.

Jedną z przyczyn tego trendu jest zwinność, prostota i łatwość skalowania, które - poprzez standaryzację w oparciu o architekturę wykorzystującą wspólne elementy konstrukcyjne - zapewniają te rozwiązania. Klienci, którzy wdrażają SAP HANA oczekują takich samych korzyści. Wielu klientów SAP wirtualizuje swoje środowiska aplikacyjne SAP przy użyciu technologii VMware. Szukają sposobu na wykorzystanie możliwości kreowanych przez ekosystem SAP oraz VMware i wzbogacenie ich o korzyści płynące z hiperkonwergencji. Można w tym celu użyć znanych w większość organizacji narzędzi, m.in. VMware vSphere i vCenter.

Lenovo, we współpracy z VMware i SAP, certyfikowało platformę SAP HANA dla swojej infrastruktury hiperkonwergentnej dla VMware vSAN. Certyfikacja ThinkAgile VX for SAP HANA z VMware HCI pomoże nowym klientom i dotychczasowym użytkownikom Lenovo ThinkAgile VX jeszcze bardziej zoptymalizować wdrożenie SAP HANA. Bedą mogli skorzystać z jednego rozwiązania dla architektur HCI, w tym aplikacji SAP i wdrożeń SAP HANA, obsługiwanego za pośrednictwem znanego interfejsu VMware vCenter. Walidacja rozwiązania została przeprowadzona przy pomocy certyfikowanych węzłów i urządzeń Lenovo VMware vSAN.

ThinkAgile VX zostało zbudowane dla rozwiązania hiperkonwergentnego VMware, w którego skład wchodzi VMware vSphere, najlepszy na rynku hiperwizor oraz VMware vSAN, natywna dla vSphere pamięć masowa oraz VMware vCenter zapewniające zunifikowane zarządzanie. Klienci, którzy już wcześniej korzystali z VMware dla HCI, mogą wykorzystać posiadane licencje, posiadane umiejętności techniczne i wykorzystać zalety oferowane przez definiowaną programowo, hiperkonwergentną platformę infrastrukturalną - w tym zautomatyzowaną odporność na błędy, możliwość skalowania i minimalny czas przestojów.

Wirtualizacja obciążeń bazujących na SAP HANA, może radykalnie obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO) rozwiązania. Umożliwia bowiem zmniejszenie liczby fizycznych serwerów i obsługę większych - pod względem zapotrzebowania na moc obliczeniową i pamięć - obciążeń na tym samym sprzęcie. W efekcie zmniejsza się zapotrzebowanie infrastruktury na przestrzeń fizyczną, systemy zarządzania są prostsze w obsłudze, a skalowanie staje się łatwiejsze dzięki wykorzystaniu prostych elementów konstrukcyjnych. Podobnie, uruchamianie obciążeń bazujących na SAP HANA działającej na infrastrukturze hiperkonwergentnej może zapewnić prowadzenie analiz w czasie rzeczywistym z szybkością wymaganą dla krytycznych procesów biznesowych, a to przy mniejszych kosztach operacyjnych. SAP HANA sprawia, że produktywność zespołów programistycznych odpowiedzialnych za aplikacje wzrasta o 23%.

W ciągu blisko trzech dekad współpracy, Lenovo i SAP wspólnie stworzyły szereg innowacyjnych rozwiązań. Lenovo dostarczyło klientom na całym świecie ponad 10 tys. systemów SAP HANA. W efekcie klienci mogą bez obaw wdrażać obciążenia SAP HANA na zwalidowanych i certyfikowanych platformach Lenovo.

Linia produktów ThinkAgile VX integruje najbardziej niezawodne serwery Lenovo z VMware vSAN, aby zapewnić solidne fundamenty dla przyszłego rozwoju biznesu. Wraz z produktami oferowane są usługi Lenovo ThinkAgile Advantage Single Point of Support, które gwarantują szybkie rozwiązywanie problemów w trybie 24/7.

Rozwiązanie Lenovo ThinkAgile VX dla SAP HANA będzie dostępne na początku 2019 roku. Jest ono oferowane wraz z wdrożeniem SAP HANA w siedzibie klienta przez inżynierów Lenovo Professional Services, a także pełnym wsparcie rozwiązań SAP przez ekspertów Lenovo w celu zapewnienia bezproblemowej, kompleksowej obsługi.

Więcej informacji na temat wszystkich produktów ThinkAgile serii VX firmy Lenovo, można znaleźć tutaj. Zachęcamy również do odwiedzenia serwisu z Lenovo Xperience, w którym można znaleźć artykuły opisujące, w jaki sposób te rozwiązania pomagają klientom osiągać znacząco lepsze wyniki biznesowe.

1. https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS44330918

2. https://www.sap.com/products/hana/features.html

Źródło: https://www.lenovoxperience.com/#!/newsDetail/283yi044hzgcdv7snkrmmx9o0g93kymntz7gv2mz0n5ej2x3

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.