SAP i Lenovo planują zaawansowane rozwiązania dla nowej gospodarki cyfrowej


Firmy SAP i Lenovo zapowiedziały dzisiaj szeroko zakrojone plany budowy rozwiązań chmurowych, opracowywania innowacji z wykorzystaniem platformy SAP HANA oraz systemów Lenovo, a także wspólnej realizacji programów wprowadzania rozwiązań na rynek. Porozumienie to ma znacznie wzmocnić dotychczasowe partnerstwo i połączyć rozwiązania SAP z ofertą Lenovo dla centrów danych. W ten sposób klienci zyskają technologie zmieniające firmy w prężnie działające przedsiębiorstwa cyfrowe.

Szefowie działów biznesowych i IT nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które zwiększają wydajność, zmniejszają złożoność infrastruktury oraz generują wartość w nowej gospodarce cyfrowej. Analitycy z firmy Gartner przewidują, że do roku 2020 aż 80%1 procesów biznesowych i produktów zostanie wymyślonych na nowo, zmienionych lub wyeliminowanych wskutek lepszego dostępu do informacji. Potencjał ten można będzie wykorzystać, jeżeli technologie będą w stanie przetworzyć dane na wiedzę, a kluczowym czynnikiem konkurencyjnym będzie szybkość podejmowania decyzji.

Partnerstwo ma obejmować następujące aspekty:

  • Lenovo i SAP będą kontynuować realizację wspólnych projektów, w tym innowacyjnych rozwiązań chmurowych.
  • Firmy będą opracowywać innowacje z wykorzystaniem platformy SAP HANA oraz systemów Lenovo w celu zbadania i wyznaczenia nowych technologii, które będą zaspokajać potrzeby gospodarki cyfrowej.
  • SAP i Lenovo będą wspólnie realizować programy wprowadzania rozwiązań na rynek, takie jak udostępnianie nowych technologii wspólnym klientom przez integratorów systemów i partnerów technologicznych. W ramach tej inicjatywy wspólne rozwiązania będą prezentowane w Centrach Innowacyjności Lenovo dla Dużych Przedsiębiorstw w Stuttgarcie, w Morrisville oraz w nieotwartym jeszcze ośrodku w Pekinie.

SAP wykorzystuje systemy Lenovo do obsługi najbardziej wymagających aplikacji, w tym własnych środowisk deweloperskich, a także usługi SAP HANA Enterprise Cloud. SAP jest także preferowanym dostawcą systemów ERP w firmie Lenovo, która wdrożyła kilka rozwiązań dla przedsiębiorstw, takich jak oprogramowanie SAP Business Suite, aplikacja SAP Business Planning and Consolidation oraz SAP HANA. Z szacunków Lenovo wynika, że wdrożenie rozwiązań SAP umożliwiło 45-krotne zwiększenie skuteczności raportowania i 50-krotną poprawę pod względem ładowania danych.

"W Lenovo sprzedaliśmy ponad 5000 serwerów zoptymalizowanych pod kątem platformy SAP HANA. Jako lider pomagamy klientom w przekształcaniu i rozwijaniu ich firm przy użyciu aplikacji SAP o znaczeniu krytycznym dla działalności oraz platform SAP HANA" — powiedział Gerry Smith, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny działu PC and Enterprise Business Group firmy Lenovo. "Rozwinięcie partnerstwa z SAP zapewni lepszą podstawę do współpracy nad nowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym współczesne firmy będą mogły wykorzystywać wiedzę do działania i w ten sposób wychodzić naprzeciw poważnym wyzwaniom".

"Partnerstwo SAP i Lenovo przynosi korzystne rezultaty i zamierzamy rozszerzyć współpracę, która pomoże firmom stać się prawdziwymi przedsiębiorstwami cyfrowymi" — powiedział Kevin Ichhpurani, wiceprezes i szef działu Business Development and Global Ecosystem firmy SAP. "Wspólnie rozwijamy innowacyjne rozwiązania w chmurze oraz badamy nowe technologie bazujące na platformie SAP HANA i systemach Lenovo, które pomogą w zaspokajaniu potrzeb gospodarki cyfrowej".

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.