Rozwiązania wspomagające i upraszczające zarządzanie infrastrukturą IT

Współczesne realia biznesowe wymuszają na wielu firmach, szczególnie tych działających w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw, inwestycję w rozwiązania infrastrukturalne, które są niezawodne, wydajne, efektywne kosztowe i… maksymalnie zautomatyzowane. Jakie produkty wpisują się w tę listę wymagań? Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Maciejem Kalisiakiem, Country Innovation Lead z firmy HPE.

Czas rozwiązań „pudełkowych” się skończył. Wyścig polegający na osiąganiu kolejnych rekordów w wydajności czy szybkości nie jest już teraz tak bardzo istotny, jak zapewnienie niezawodności, stałego i stabilnego dostępu do danych czy możliwości odciążenia zasobów ludzkich i przekierowania ich na bardziej istotne projekty biznesowe. Zyskują te rozwiązania, które minimalizują wykorzystanie zasobów ludzkich, a do tego rozwiązania te są proste, skalowalne i czytelne.

Jest to szczególnie istotne w małych firmach, w których personel IT składa się często z pojedynczych osób zajmujących się niezliczoną liczbą małych, powtarzalnych rzeczy. Szczególnie w momencie, gdy konkurencja o najlepszych specjalistów IT jest ogromna.

Jak na te potrzeby odpowiada HPE? Jaką ma receptę na przetwarzanie danych pochodzących z wielu źródeł? Ile czasu potrzeba na konfigurację macierzy HPE Nimble Storage? Jakie realne korzyści biznesowe niesie za sobą wdrożenie tego typu rozwiązań? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu Grzegorza Stecha z redakcji Computerworld z Maciejem Kalisiakiem, Country Innovation Lead z firmy HPE