WiFi nowej generacji - przyspieszenie dla biznesu

Rosnąca liczba użytkowników sieci i ogromny przyrost urządzeń do niej podłączonych wymusza ciągłe zmiany technologiczne. Stąd też pojawienie się nowego standardu WI-FI 6.

Czy to naprawdę jednak jest potrzebne, skoro dotychczas oferowane prędkości wystarczały?

Badania pokazują, że nawet minimalne opóźnienia w dostępie do usługi/produktu w sieci powodują niewielki, ale jednak spadek w sprzedaży. Według ekspertów ponad połowa użytkowników serwisów opuści go, gdy będzie czekać dłużej niż 3 sekundy na jego wyświetlenie. Dlatego zmiany są nieuniknione. Tym bardziej, że nawyki ze świata konsumenckiego przechodzą do świata biznesu, a granice między nimi zacierają się nieustannie. Na tych samych urządzeniach i korzystając z tej samej sieci w jednej chwili oglądamy ulubiony serial w rozdzielczości 4K, by chwilę później łączyć się zdalnie z firmowymi zasobami. Dlatego potrzebne są lepsze sieci, z niższymi opóźnieniami, większą pojemnością i przepustowością, dające nowe możliwości zarówno w biznesie, jak i w konsumpcji technologii konsumenckiej.

WI-FI 6 generacji, w połączeniu z bezpiecznymi rozwiązaniami Aruba, to odpowiedź na potrzeby XXI wieku.

O tym, jak zmienia się świat technologii, dlaczego 5G nie zastąpi WI-FI 6, jak bezpiecznie poruszać się w firmowych zasobach siedząc w domu lub hotelu, redakcja Computerworld rozmawia z Marcinem Ścieślickim, Aruba CEE Category Managerem, Aruba Networks a Hewlett Packard Enterprise Company.

Dzięki Aruba pracuj zdalnie jak w biurze

Aruba proponuje organizacjom rozwiązania, które wesprą ich w zarządzaniu bezpieczeństwem dostępu do firmowych danych poza miejscem pracy. Dzięki Aruba Virtual Intranet Access oraz Aruba Remote Access Points zapewnienie bezpiecznego korzystania z zasobów organizacji niezależnie od miejsca przebywania pracowników przestało być już wyzwaniem dla działów IT.