Przyspieszanie obciążeń o znaczeniu krytycznym: Lenovo ThinkAgile i Nutanix


Wiele przedsiębiorstw zmaga się z utrzymaniem skomplikowanych silosów infrastruktury obliczeniowej, pamięci masowej i sieciowej. W obliczu utrzymujących się od lat na podobnym poziomie, a czasem nawet kurczących się budżetów IT, te firmy modernizują i upraszczają swoje centra danych wykorzystując infrastrukturę definiowaną programowo, m.in. architektury hiperkonwergentne. Proste, skalowalne, hiperkonwergentne elementy konstrukcyjne tworzą sklastrowane, zwirtualizowane zasoby obliczeniowe i pamięć masową. W efekcie umożliwiają przedsiębiorstwom podniesienie wydajności i obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO).

Lenovo, które produkuje najbardziej niezawodne i wydajne serwery x86 na rynku oraz Nutanix, lider w dziedzinie hiperkonwergentnego oprogramowania, blisko współpracują od 2015 r. To partnerstwo zaowocowało wprowadzeniem na rynke portfolio produktów Lenovo ThinkAgile HX. Partnerska współpraca przyniosła efekt w postaci prostych, niezawodnych, wydajnych i pozwalających ograniczyć TCO rozwiązań. Taki zestaw oferowanych korzyści przełożył się na szybka popularyzację - wzrost liczby wdrożeń systemów ThinkAgile HX wynosi 300% rok do roku.

Jednocześnie klienci chcą w podobny sposób uprościć i zredukować całkowity koszt posiadania obciążeń o ekstremalnych wymaganiach względem mocy obliczeniowej, skalowalności i bezkompromisowych potrzebach w zakresie dostępności 24/7. Obciążenia tego typu to m.in. bazy danych in-memory, oprogramowanie inwestycyjne HFT (High Frequency Trading), aplikacje o krytycznym znaczeniu biznesowym czy nowego rodzaju obciążenia, takie jak blockchain czy analityka działająca w czasie rzeczywistym.

Teraz Lenovo i Nutanix współpracują, aby rozbudować portfolio ThinkAgile HX w kierunku rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem tych krytycznych obciążeń. Przygotowywana seria produktów ThinkAgile HX7820 łączy w sobie prostotę i skalowalność oprogramowania hiperkonwergentnego firmy Nutanix z czteroprocesorowymi platformami Lenovo do zastosowań o znaczeniu krytycznym, które oferowane są wraz ze wsparciem Lenovo ThinkAgile Advantage, co zapewnia transformacyjne, kompleksowe doświadczenie.

Produkty serii ThinkAgile HX7820 wykorzystują zalety platformy ThinkSystem SR950, która pobiła kilka kluczowych wydajnościowych rekordów świata:

  • [email protected],000 GB dla zapytań bazodanowych
  • SPECjbb2015 dla wydajności serwera Java
  • STAC-M3 dla analizy szeregów czasowych, symulacji ryzyka, przetwarzania danych przepływających z bardzo dużą prędkością - np. danych rynkowych typu tick-by-tick, wykorzystywanych przez duże globalne banki, domy maklerskie, giełdy czy fundusze hedgingowe.
  • SAP SD 2-Tier dla wydajności aplikacji SAP

Ponadto czteroprocesorowe serwery Lenovo zajmują pozycję nr 1 pod względem wydajności TPC-E i stosunku cena / wydajność, co idealnie pozycjonuje je jako rozwiązanie dla systemów SQL i OLTP (Online Transaction Processing).

Nadrzędnym celem prowadzonych od podstaw prac projektowych było zapewnienie niezawodności non-stop. Dlatego czteroprocesorowe platformy Lenovo wyposażono w zaawansowane funkcje RAS (Reliability, Availability and Serviceability), w tym analizę predykcyjną awarii i diagnostykę Light Path. Dzięki temu serwery Lenovo zajmują nieprzerwanie od 4,5 lat pozycję nr 1 pod względem zadowolenia klientów w rankingu TBR, i nr 1 pod względem nieprzerwanej pracy w rankingu ITIC. To sprawia, że klienci mogą uruchamiać swoje obciążenia bez obaw, wiedząc, że aplikacje będą dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Co więcej, planowane czteroprocesorowe urządzenie dedykowane ThinkAgile HX to idealna platforma dla obciążeń SAP HANA. Nutanix ogłosił, że testowanie, rozwój i inne nieprodukcyjne obciążenia SAP HANA są obecnie walidowane w środowisku Nutanix Enterprise Cloud z ich natywnym hipervisorem AHV. Nutanix i Lenovo są w trakcie walidowania produkcyjnych baz danych SAP HANA na urządzeniach serii ThinkAgile HX7820.

Produkty serii ThinkAgile HX7820 są przeznaczone dla:

  • Klientów posiadających obecnie infrastrukturę hiperkonwergentną i planujących jej rozszerzenie z myślą o uruchamianiu krytycznych obciążeń posiadających ekstremalne wymagania względem wydajności, takich jak duże bazy danych, blockchain, inwestycje HFT czy analityka
  • Firm posiadających do obsługi krytycznych obciążeń starsze systemy, które planują migrację do infrastruktury hiperkonwergentnej w celu zwiększenia wydajności i obniżenia całkowitego kosztu posiadania.

Więcej informacji o ThinkAgile HX, w tym opisy wdrożeń, można uzyskać oglądając krótkie filmy, przeglądając wirtualny katalog, czytając raporty analityków i czytając case studies m.in. Callaway Golf, Beam Suntory, V-Grass i Alamos Gold.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.