Premiera ThinkStation P320 Tiny


Misja Lenovo polega nie tylko na spełnianiu oczekiwań profesjonalistów, ale przekraczaniu ich – zwłaszcza jeśli mówimy o osobach, które poszukują rozwiązań sprzętowych mających pozwolić rozwiązać problemy technologiczne, z jakimi zmagają się ich organizacje. Lenovo konsekwentnie dostarcza narzędzia, które umożliwiają użytkownikom eksplorowanie nowych sposobów w zakresie projektowania oraz dokonywania innowacji, a także stymulowanie kreatywności w ich miejscu pracy. Obecnie firma proponuje maksymalną wydajność w minimalnych rozmiarach – przedstawia ThinkStation P320 Tiny.

Premiera tego wyjątkowego urządzenia miała miejsce podczas szczytu Lenovo Tech World Transform, a zaraz potem została zaprezentowana na Autodesk University (AU) London. Tu inżynierowie i projektanci spotykają się, żeby dyskutować o najnowszych zaawansowanych technologiach, które mają umożliwić przeniesienie ich profesjonalizmu na nowy poziom – to doskonałe miejsce do przedstawienia ThinkStation P320 Tiny.

ThinkStation P320 Tiny to efekt bezpośrednich relacji z użytkownikami produktów. Wykorzystując informacje zwrotne od klientów, Lenovo przygotowało rozwiązanie, które pozwala rozstrzygać problemy związane z fizyczną przestrzenią na biurkach użytkowników stacji roboczych. Pracując w ciągu ostatnich miesięcy z różnymi grupami klienckimi, pracownicy Lenovo nieustannie słyszeli jeden komunikat: przestrzeń biurowa się kurczy, a laboratoria komputerowe również mają ograniczone rozmiary. Niemniej, potrzeba posiadania systemów klasy stacji roboczej nie znika. Współpraca różnych zespołów projektowych działających w Lenovo zaowocowała wprowadzeniem na rynek maszyny, która jest o 96% mniejsza od tradycyjnej stacji roboczej.

Zaprojektowana do zadań, z którymi żadne inne urządzenie sobie nie poradzi, ThinkStation P320 Tiny oferuje wydajność i niezawodność, jakiej wymagają profesjonaliści. Doskonale sprawdza się we wszystkim: od 2D i obsługi podstawowych narzędzi 3D, po oprogramowanie 3D CAD. Szybka pamięć masowa i pamięć operacyjna umożliwiają szybki transfer danych oraz obsługę większych plików – a to wszystko w obudowie, które pozwala oszczędzić bardzo dużo miejsca.

Jeszcze większa elastyczność: komputer PC jako usługa

Dla wielu pracowników priorytetem staje się coraz częściej elastyczność i mobilność. Z punktu widzenia organizacji oznacza to zmianę podejścia do zarządzania technologią w przestrzeni roboczej. Zwinne IT, możliwość wybierania wykorzystywanych urządzeń przez pracowników oraz synergia oferowana przez używanie wielu urządzeń - te trendy będą kształtować przyszłość komputerów PC.

Odpowiedzią Lenovo na te wyzwania jest - ogłoszona podczas szczytu Tech World Transform - usługa PC as a Service. To konfigurowalne rozwiązanie, dostępne w ramach stałego, miesięcznego abonamentu. Umożliwia ono uproszczenie finansowania, wdrażania, zarządzania oraz procesów związanych z wycofywaniem komputerów z użycia. W ramach usługi PC as a Service przedsiębiorstwa mogą wybierać z oferty tabletów, komputerów przenośnych i biurkowych, stacji roboczych, a także oprogramowania i usług. W efekcie, użytkownicy końcowi mają większe możliwości wyboru, a firma może cieszyć się, że inwestycje kapitałowe wzrastają proporcjonalnie do rozwoju biznesu.

„Stacja robocza ThinkStation P320 Tiny oraz usługa PCaaS to tylko dwa rozwiązania z naszego portfolio oferowanego organizacjom IT, które przechodzą właśnie proces transformacji. W przyszłości komputer PC pozostanie integralnym komponentem osobistych rozwiązań obliczeniowych” - mówi Christian Teismann, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Lenovo PCSD.

P320 Tiny dostępna jest z zestawem akcesoriów i opcji montażowych, które wykorzystują możliwości stwarzane przez niewielkie rozmiary. Ta stacja zmieści się wszędzie – pod biurkiem albo za monitorem, z którym stworzy modularne rozwiązanie wszystko-w-jednym. To idealny system dla każdego, kto chce zmodernizować swoje biuro z myślą o większym uporządkowaniu przestrzeni i oszczędnym, bardziej efektywnym jej wykorzystaniu. Nie powinniśmy jednak dać się zwieść tym niewielkim rozmiarom. Lenovo ThinkStation P320 Tiny może obsłużyć nawet 2 TB pamięci masowej, 32 GB pamięci operacyjnej i do sześciu niezależnych ekranów. Dzięki czemu idealnie wpisuje się w potrzeby wymagających współczesnych profesjonalistów w sektorze finansowym, projektantów, architektów, a także w edukacji naukowej i technicznej.

Obsługa transakcji finansowych ma szczególne wymagania względem wysokiej wydajności skumulowanej w sprzęcie o niewielkich rozmiarach. Maklerzy potrzebują systemu, który pozwoli im wyświetlać dane na 4 albo nawet 6 ekranach, równocześnie gwarantując profesjonalną grafikę. Dzięki swoim rozmiarom, efektywności energetycznej i najnowszym procesorom, ThinkStation P320 Tiny odpowiada na wszystkie te potrzeby.

„Projektanci, artyści, inżynierowe oraz inni profesjonalni użytkownicy szybko dostrzegą, że Lenovo ThinkStation P320 Tiny z Quadro P600 to doskonałe rozwiązanie” – mówił Bob Pette, wiceprezes ds. wizualizacji profesjonalnej w NVIDIA. „Ponieważ P600 jest certyfikowana dla wielu wymagających aplikacji kreatywnych oraz CAD, nabywcy mogą mieć pewność, że wydajność i niezawodność tej stacji roboczej jest na poziomie, który gwarantuje realizację każdego zadania”.

Nauczyciele zajmujący się zagadnieniami matematycznymi, technologicznymi i inżynieryjnymi, a także naukami ścisłymi również poszukują wydajnych systemów, które będą wspierać wysiłki edukacyjne realizowane przy wykorzystaniu różnych pakietów oprogramowania profesjonalnego – dla nich certyfikacje ISV dla ThinkStation P320 Tiny oznaczają przewidywalne, stabilne doświadczenia. Projektantka, a obecnie nauczycielka, Emily Pilloton – uczestnicząca w programie Lenovo ThinkRevolution oraz założycielka organizacji non profit Project H – już wdrożyła ThinkStation P320 Tiny w jej cyfrowej przestrzeni roboczej.

„ThinkStation P320 Tiny to dla nas idealne rozwiązanie”– wyjaśnia Emily Pilloton. „W niektórych naszych bardziej kompaktowych lokalizacjach możemy dzięki niej używać w pełni funkcjonalnej stacji roboczej, bez zajmowania zbyt dużej przestrzeni. Możemy również zainstalować na niej dokładnie ten sam zestaw oprogramowania (Autodesk, Adobe itp.), który mamy w innych obszarach Girls Garage – to gwarancja płynnego przenoszenia się i pracy na różnych stacjach”.

Project H to organizacja non profit zajmująca się prezentowaniem uczniom z okolicy Bay Area – w szczególności dziewczynkom – możliwości rozwoju w zakresie projektowania, inżynierii oraz architektury. Częścią Project H jest Girls Garage stanowiący przestrzeń, w której dziewczynki mogą realizować własne projekty w zakresie cyfrowego projektowania, prac w drewnie oraz w metalu, a także uczestniczyć w różnorodnych zajęciach lekcyjnych związanych z tymi zagadnieniami.

Emily Pilloton mówi: „Tak jak sugeruje sama nazwa – Tiny, ta stacja robocza jest naprawdę niewielka, ale jednocześnie zapewnia wydajność i funkcjonalność, która pozwala zaspokoić nasze potrzeby edukacyjne.” Przenoszenie inspirujących wizji do rzeczywistości wymaga wysokiej wydajności, niezawodności oraz odporności na warunki zewnętrzne – wszyscy Ci młodzi inżynierowie mogą w tym zakresie w pełni polegać na stacjach roboczych Lenovo.

ThinkStation P320 Tiny jest dostępna od czerwca br. Cena wersji podstawowej wynosi 799 USD. Więcej informacji na temat tego nowego produktu, a także w jaki sposób zmienia on funkcjonowanie całych branż można znaleźć na stronie internetowej https://www.thinkworkstations.com/.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.