Pokonujemy kolejne bariery: wydajnościowy rekord świata dla pamięci masowej Lenovo ThinkSystem DS


Portfolio serwerów, pamięci masowej i rozwiązań sieciowych Lenovo ThinkSystem może poszczycić się wyjątkowymi osiągnięciami w testach wydajnościowych. Od momentu prezentacji podczas naszej inauguracyjnej imprezy Transform, która miała miejsce w czerwcu br., nowa linia serwerów ustanowiła 42 - potwierdzone przez wiodące organizacje benchmarkowe - wydajnościowe rekordy świata.1 Dzisiaj z przyjemnością możemy dodać do tej długiej listy sukcesów kolejny rekordowy wynik: pamięć masowa ThinkSystem serii DS zajęła pozycję numer jeden pod względem stosunku cena/wydajność w prowadzonym przez Storage Performance Council rankingu benchmarku SPC-1 v3.

Na dzisiejszym zróżnicowanym i podlegającym ciągłym zmianom rynku rozwiązań do zarządzania danymi, klienci coraz częściej obsługują takie obciążenia, jak bazy danych, monitoring wideo, kopie zapasowe, archiwa oraz zadania typowe dla systemów superkomputerowych. Każde z tych obciążeń nakłada na rozwiązania pamięci masowej wysokie wymagania w zakresie wydajności i niezawodności. W wielu przypadkach tradycyjni dostawcy obudowują umożliwiające to funkcje innymi kosztownymi dodatkami, które mogą być klientom niepotrzebne. Niemniej trzeba za nie zapłacić.

Innowacyjne podejście Lenovo nie jest ograniczane przez tradycyjne architektury. Rozwiązania Lenovo, w tym seria DS, zmieniają podstawowe zasady gry w zakresie ekonomii pamięci masowej. Dostarczają one bowiem klientom kluczowe funkcje i zapewniają w efektywny sposób wysoką wydajność, a jednocześnie gwarantują znaczne oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami pamięci masowej. Seria DS ThinkSystem, zbudowana z wykorzystaniem technologii Rapid, takich jak Rapid Data Placement Engine czy Rapid RAID Rebuild, oferuje wysoką wydajność i zarazem wysoką dostępność pamięci masowej all flash oraz hybrydowych rozwiązań SAN.

Seria DS oferuje również trzy poziomy wydajności: DS2200, DS4200 i DS6200. Dzięki temu pozwala zaadresować różnorodne obciążenia, począwszy od baz danych, backupu i archiwizacji, strumieniowego przesyłania multimediów oraz departamentowych systemów HPC (High-Performance Computing), a skończywszy na systemach OpenStack dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów korporacyjnych.

Ten najnowszy benchmark to istotny dowód na to, że wysoką wydajność pamięci masowej można zaoferować w atrakcyjne cenie. To także potwierdzenie tego, że Lenovo dotrzymuje słowa: firma konsekwentnie zmienia istniejące status quo z myślą o klientach. Dla firm i klientów poszukujących maksymalnej wydajności, w przeliczeniu na każdą wydaną złotówkę, seria DS oferuje funkcje zwiększające elastyczność i wydajność. Dobrym przykładem są maksymalne wartości IOPS i wysoka dostępność, których klienci potrzebują już dziś oraz będą potrzebować w przyszłości - nie chcą jednak w związku z tym wydawać fortuny.

Więcej informacji o produktach ThinkSystem serii DS, w tym dodatkowe szczegóły na temat funkcji związanych z Rapid Technology, można znaleźć na stronie produktu Lenovo ThinkSystem serii DS lub oglądając wideo poświęcone serii DS.

O Storage Performance Council

Storage Performance Council (SPC) to korporacja non profit założona z myślą o definiowaniu, standaryzacji, a także promowaniu benchmarków dla pamięci masowej oraz rozpowszechnianiu obiektywnych, sprawdzonych danych o wydajności, mająca na uwadze zarówno dostawców, jak i ich klientów.

Benchmark SPC-1 to punkt odniesienia pozwalający ocenić wydajność pamięci masowej klasy enterprise i zmierzyć całkowitą wartość IOPS, stosunek cena-wydajność (koszt per IOPS) oraz całkowity koszt posiadania (TCO, który obejmuje trzyletnią gwarancję i wsparcie).

SPC-1 składa się z jednego obciążenia, które zaprojektowano z myślą o określeniu wydajności podsystemu pamięci masowej podczas wykonywania funkcji typowych dla krytycznych aplikacji biznesowych. Aplikacje te charakteryzują się głównie losowymi operacjami I/O i wymagają zarówno zapytań, jak i operacji aktualizowania. Przykłady takich aplikacji to m.in. OLTP, operacje baz danych czy implementacje serwera poczty.

SPC-1 w wersji 3 zachowuje podstawowe możliwości i wymagania SPC-1 w wersji 1, ale uwzględnia obsługę mechanizmów deduplikacji i kompresji danych. Poprawiono w nim także niektóre atrybuty obciążenia, dzięki czemu benchmark lepiej odwzorowuje obciążenia współczesnych systemów pamięci masowej.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.