Pełna kontrola nad infrastrukturą

Hiperkonwergencja to przyszłość dla firmowej infrastruktury IT. Nic dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej takich rozwiązań. Jednym z nich jest HPE SimpliVity, dostarczane przez Hewlett Packard Enterprise. Dzięki tej technologii nawet małe i średnie przedsiębiorstwa mogą efektywnie zarządzać swoimi zasobami, utrzymując swoją zdolność konkurowania na rynku.

Technologie hiperkonwergentne to jeden z bardziej dynamicznie rozwijających się segmentów IT. Ich sprzedaż rośnie w tempie 105,3% rok do roku. Dlaczego? Hiperkonwergencja to odpowiedź na potrzeby wielu organizacji, które chcą łatwo zarządzanej, zautomatyzowanej w obsłudze infrastruktury, zoptymalizowanej na wielu poziomach.

Wyczucie globalnych trendów

Dzięki hiperkonwergencji, obejmującej infrastrukturę obliczeniową, sieciową i storage’ową, następuje zintegrowanie tych elementów w całość zarządzaną jednym rozwiązaniem jednego dostawcy. A to oznacza pełną kontrolę nad procesami. Rozwiązania hiperkonwergentne umożliwiają budowanie wydajnego i skalowalnego środowiska, które może być elementem hybrydowego IT w firmie. „Świat IT staje się coraz bardziej hybrydowy, łącząc rozwiązania on-premise z chmurą publiczną. Niezwykle istotne jest to, aby infrastruktura IT pozwalała na elastyczność działania w tych dwóch światach, świecie chmury prywatnej i publicznej. W HPE stawiamy na umożliwienie klientom tego typu doświadczeń, niezależnie od tego, gdzie ich dane i aplikacje faktycznie się znajdują” – tłumaczy Maciej Kalisak, Hybrid IT Presales Leader / Storage Solutions Architect w HPE.

Nic dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań hiperkonwergentnych.

Jednym z nich jest HPE Simplivity, dostarczane przez Hawlett Packart Enterprise.

Zakupienie przez HPE w 2017 roku startupu Simplivity, jednego z liderów na rynku rozwiązań hiperkonwergentnych, było strzałem w dziesiątkę i potwierdzeniem realizacji przyjętej strategii rozwoju giganta informatycznego. Spółka HPE zapowiedziała bowiem, że skupi się na hybrydowej infrastrukturze, dającej możliwość efektywnego łączenia chmur prywatnych z tradycyjnymi środowiskami IT. By osiągnąć ten cel i zająć dogodna pozycję na rynku, HPE zainwestował w hiperkonwergentną platformę do zarządzania danymi, realizującą procesy deduplikacji, kompresji danych i backupu. Dzięki temu zakupowi spółka osiągnęła zamierzony efekt – mogła oferować doskonale wspierane, proste hybrydowe IT, łatwo zarządzane i mierzalne. Takie działania to odzwierciedlenie obecnych trendów technologicznych. Coraz więcej organizacji wybiera nie rozwiązania czysto cloudowe, ale zaczyna dostrzegać korzyści płynące z hybrydowego IT, czyli połączenia chmury prywatnej i publicznej z zasobami on-premise, trzymanymi i zarządzanymi u siebie. Kontrola infrastuktury, przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności, skalowalności i wydajności to przecież poważny krok do zwiększenia konkurencyjności, poprzez szybsze wdrażanie rozwiązań i produktów. A o to przecież chodzi w dzisiejszym, wymagającym świecie biznesu.

Rozwiązanie również dla mniejszych

Paradoksalnie, to małe i średnie przedsiębiorstwa, bez silosowych działów technologicznych, z małą liczbą pracowników IT, za to z wielką potrzebą lepszej kontroli i automatyzacji procesów, są dobrymi odbiorcami rozwiązań hiperkonwergentnych.

To dla nich rozwiązaniem dającym prostą, kontrolowaną i zautomatyzowaną infrastrukturę, jest na przykład HPE SimpliVity 380. Ta hiperkonwergentna platforma z pewnością pomoże szefom działów informatycznych, którzy mają trudności z wykorzystaniem chmury do zwiększenia elastyczności i obniżenia kosztów, jak również z kontrolowaniem lokalnych systemów informatycznych i zarządzaniem nimi. Rozwiązanie upraszcza funkcjonowanie środowiska informatycznego, łącząc infrastrukturę i zaawansowane usługi przesyłania danych przeznaczone dla obciążeń zwirtualizowanych. Obejmuje serwer, pamięć masową i sieć pamięci masowej . Udostępnia też pełny zestaw zaawansowanych funkcji, które znacznie zwiększają wydajność obciążeń zwirtualizowanych, zapewniają ich lepszą ochronę

i ułatwiają zarządzanie nimi. To rozwiązanie jest tańsze w zarządzaniu i obsłudze, w porównaniu ze stosowanymi często stosami infrastruktury. SimpliVity 380 łączy w sobie zasoby procesora x86, pamięć masową i sieć w jednym hiperkonwergentnym systemie. A to oznacza optymalizację firmowej infrastruktury i zmniejszoną potrzebę w organizacji na zakup wielu niepowiązanych ze sobą komponentów. „HPE SimpliVity 380 to rozwiązanie, które potrafi zastąpić wiele elementów skomplikowanej infrastruktury IT, łącznie z backupem. Pozawala na szybkie wdrożenie, proste zarządzanie znanymi na rynku IT narzędziami oraz niezwykłą skalowalność i prostotę rozbudowy. Jednocześnie optymalizuje ilość przechowywanych danych, zapewnia wysoki poziom dostępności oraz posiada wbudowane mechanizmy backupu. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą uprościć administrację infrastrukturą IT” – mówi Maciej Kalisiak.

Choć próg wejścia w rozwiązania hiperkonwergentne może wydawać się dla niektórych organizacji zbyt wysoki, zastosowanie dedykowanego rozwiązania w krótkim czasie zaczyna przynosić pożądane efekty, nie tylko związane z budowaniem przewagi technologicznej poprzez optymalizację środowiska informatycznego, ale – ostatecznie – również wymiernie finansowe.

HPE SimpliVity 380 to między innymi:

  • Zwiększona elastyczność, możliwość rozszerzenia pamięci węzłów i dodania drugiego
  • procesora (z dodatkową pamięcią) do węzłów 1P
  • Wsparcie do 16 węzłów w jednym klastrze (każdy węzeł obsługuje dużą liczbę w pełni zabezpieczonych maszyn wirtualnych, a grupa węzłów połączonych w sieć obejmującą systemy lokalne i zdalne jest zarządzana, jako całość).
  • Procesory Intel® Xeon® Scalable
  • Wsparcie dla najnowszej wersji VMware vSphere 6.7 U1 oraz vCenter 6.7 U1