Nowy rodzaj pamięci masowej dla ery cyfrowej


Pewnie wszyscy słyszeli o tym, że blisko 90% światowych danych zostało wygenerowanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednak szczegóły kryjące się za tą eksplozją informacji są wręcz niewiarygodne.

Autor: Per Overgaard

W chwili kiedy piszę ten tekst, w Sztokholmie jest południe. Na świecie wykonano już 3 miliardy zapytań do Google Search. Oznacza to, że w każdej sekundzie wykonuje się 69,949 wyszukiwań. W czasie, który zabrało mi napisanie poprzedniego zdania, liczba wyszukiwań powiększyła się o 2 miliony.

Co więcej, w każdej minucie jest wysyłanych 16 milionów SMS-ów, wykonywanych jest 176,220 połączeń Skype i - co jest bardziej niepokojące - do skrzynek odbiorczych trafia aż 103,4 mln e-maili zawierających spam. Rośnie popularność mediów społecznościowych i serwisów rozrywkowych: co minutę generowanych jest 2,1 mln Snapów, oglądanych jest 4,3 mln filmów w serwisie YouTube, powstaje 473,400 tweetów, uruchamianych jest 750 tys. strumieni z muzyką Spotify i wysyłanych 1111 paczek z Amazona.

Ten wzrost danych jest intrygujący, a liczby fascynujące. Tworzy to jednak poważne problemy dla firm. Biznes potrzebuje innowacyjnych sposobów zarządzania tą eksplozją oraz przetwarzaniem danych - tradycyjne metody przechowywania danych nie zaspokajają już potrzeb przedsiębiorstw.

Co gorsze, ta eksplozja ma miejsce w sytuacji, kiedy budżety IT się kurczą, a zakres obowiązków należących do zespołów IT i ich odpowiedzialność ciągle się powiększa. Niemniej trzeba jakoś poradzić sobie z tym Herkulesowym zadaniem: przechowywać, zarządzać i kreować wartość z firmowych danych, a przy tym gwarantować ciągłą dostępność, zapewniać skalowalność, ograniczać koszty i zaspokajać apetyt na innowacje.

Te czynniki, w połączeniu z szerszym dążeniem biznesu do osiągnięcia celów transformacji cyfrowej, wymagają nowoczesnego podejścia do przechowywania danych. Takiego, które wyeliminuje problemy typowe dla tradycyjnych technologii, a jednocześnie łatwo zintegruje się z istniejącymi systemami; przy tym uwzględni nowoczesne technologie i pozwoli obniżyć koszty.

Idealna pamięć masowa

Jak sprostać wyzwaniom związanym z przechowywaniem danych? Potrzeba nam technologii, która uprości wdrożenie i zarządzanie danymi, zapewni ochronę dla infrastruktury niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość oraz zapewni zwinność i szybkość w obszarze aplikacji korporacyjnych.

Kluczem jest elastyczność. W szczególności chodzi o możliwość ujednolicenia zarządzania danymi w środowisku lokalnym lub w chmurze oraz bezproblemowe zwiększanie wydajności w środowiskach w miarę ich wzrostu, a także łączenie węzłów All-Flash i hybrydowych w większe klastry pamięci masowej, a następnie podłączanie ich do chmury.

Zapewni to nie tylko spełnienie podstawowych wymagań IT, ale także pozwoli nadążać za ewoluującymi modelami i zmieniającymi się aplikacjami, do których pracownicy wymagają dostępu. Przykładowo, firmy mogą teraz uruchomić Oracle, SAP, Microsoft SQL Server, infrastrukturę VDI (Virtual Desktop Infrastructure) czy obciążenia VMware w czasie krótszym niż 10 minut. Skomplikowane do niedawna, czasochłonne prace stają się w jednej chwili prostym zadaniem.

Szansa dla kanału partnerskiego

Wzbierający ocean danych tworzy dla partnerów prawdziwą szansę biznesową. Mogą oni wspierać klientów, którzy mierzą się z wyzwaniami ery cyfrowej. Mogą zaoferować wyjątkowo elastyczne i wydajne rozwiązania pamięci masowej, które sprostają wyzwaniom kreowanym przez eksplozję danych.

Na rynku dostępne jest szerokie spektrum doskonałych rozwiązań pamięci masowej dla przedsiębiorstw - od najbardziej podstawowych urządzeń blokowych po zaawansowane produkty definiowane programowo. Dla doświadczonych partnerów może to się stać dodatkowym strumieniem przychodów. To szansa na wykorzystanie umiejętności, które partnerzy już posiadają, a zarazem możliwość wejścia w nową przestrzeń biznesową.

Wyzwanie polega teraz na tym, aby partnerzy optymalizowali swoje procesy magazynowe i oferowali produkty na klasycznym rynku SMB, gdzie szybkość działania i reagowania są tak samo ważne jak wysoka jakość.

Weźmy na przykład ogłoszone niedawno nasze partnerstwo z NetApp. Celem nawiązania współpracy było zaadresowanie znaczących zmian zachodzących na rynku pamięci masowej i rozwiązanie największych problemów istniejących w centrach danych. Dzięki temu partnerstwu oprogramowanie ONTAP do zarządzania firmowymi danymi staje się dostępne na platformie pamięci masowej Lenovo, sprzęcie i dyskach wchodzących w skład portfolio produktów ThinkSystem DM.

Oznacza to nową, wyjątkową szansę dla kanału partnerskiego: możliwość zaoferowania kompleksowego rozwiązania Lenovo obejmującego sieci, komputery i pamięć masową. Dzięki temu partnerzy - dostarczając błyskawicznie na rynek produkty, które rozwiązują kluczowe problemy w centrach danych - będą mogli odgrywać fundamentalną rolę nie tylko jako sprzedawcy, ale teraz także jako projektanci rozwiązań oraz firmy oferujące klientom wsparcie.

Więcej informacji na temat tego, w jaki sposób rozwiązania pamięci masowej Lenovo mogą pomóc szybciej rozwijać się Twojej firmie w erze cyfrowej, można znaleźć na stronie https://www.lenovo.com/gb/en/data-center/storage

Źródło: https://www.lenovoxperience.com/#!/newsDetail/283yi044hzgcdv7snkrmmx9oulntqq3qx1z8fzb9yhlqscea

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.