Nowoczesne zabezpieczenie przemysłowych systemów sterowania

Cyberprzestępcy coraz częściej i intensywniej atakują przemysłowe systemy sterowania (ICS) – co oznacza bezpośrednie zagrożenie dla działania najważniejszej infrastruktury i zakładów z sektora produkcji.

W sektorze produkcji technologia operacyjna (OT) jest coraz częściej integrowana z IT. Zwiększają się możliwości podłączenia do sieci (dzięki otwartym standardom takim jak Ethernet i TCP/IP), można zyskać oszczędności dzięki zastąpieniu dedykowanej infrastruktury gotowym do wdrożenia sprzętem i oprogramowaniem, jednak wiąże się to także z większą podatnością na ataki.

W przypadku przemysłowych systemów sterowania, skutki naruszenia bezpieczeństwa mogą oznaczać nie tylko straty finansowe i zniszczenie sprzętu, ale także – w niektórych przypadkach - zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa czy narażenie bezpieczeństwa fizycznego pracowników. Cyberprzestępcy specjalizujący się w atakach na systemy przemysłowe często dysponują ogromnymi zasobami, a przemysłowe systemy sterowania stały się ostatnio atrakcyjnymi celami.

Dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiednich systemów ochrony. Fortinet posiada rozwiązania, które mogą zapewnić bezpieczeństwo i poprawne działanie przemysłowych systemów sterowania. Zostały zaprojektowane pod kątem obsługi systemów ICS/SCADA, zapewniają sprawdzone, wielowarstwowe zabezpieczenia zasobów organizacji. Są wyspecjalizowane w ochronie najważniejszych usług i elementów infrastruktury firm z sektora przemysłu.

Jak znaleźć równowagę między potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa i elastycznym dostępem urządzeń do sieci? Pobierz artykuł i poznaj najnowsze rozwiązania.