Zabezpieczenie przemysłowych  systemów sterowania za pomocą rozwiązań Fortinet

W ostatnich latach przemysłowe systemy sterowania (ICS), od których zależy działanie najważniejszej infrastruktury i zakładów z sektora produkcji przemysłowej, stały się celem coraz częstszych i coraz bardziej zaawansowanych cyberataków.

Częściowo wynika to z nieuchronnej integracji technologii operacyjnej (OT) z technologią informatyczną (IT). Jak zawsze zalety większych możliwości podłączania do sieci (uzyskane dzięki zastosowaniu otwartych standardów takich jak Ethernet i TCP/IP) oraz oszczędności uzyskane w wyniku zastąpienia dedykowanej infrastruktury gotowym do wdrożenia sprzętem i oprogramowaniem wiążą się ze zwiększonym stopniem podatności na atak.

O ile jednak skutki naruszenia bezpieczeństwa w większości systemów IT są ograniczone do strat finansowych, o tyle skutki ataków na przemysłowe systemy sterowania mogą potencjalnie obejmować zniszczenie sprzętu, zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa, a nawet narażenie na szwank życia ludzkiego.

Celem niniejszego omówienia jest przedstawienie sposobów, w jakie rozwiązania Fortinet mogą zapewnić bezpieczeństwo i poprawne działanie przemysłowych systemów sterowania, zwłaszcza systemów korzystających z mechanizmu SCADA (ang. Supervisory Control and Data Acquisition).

Jak znaleźć równowagę między potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa i elastycznym dostępem urządzeń do sieci? Pobierz artykuł i poznaj najnowsze rozwiązania.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Pobierz materiał
Najpopularniejsze
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Chmura – naturalny kierunek migracji
Rozwój zawodowy specjalistów IT - Jak skutecznie wspomagać ten proces za pomocą e-learningu
Na drodze do cyberodporności