Zabezpieczenie przemysłowych  systemów sterowania za pomocą rozwiązań Fortinet

W ostatnich latach przemysłowe systemy sterowania (ICS), od których zależy działanie najważniejszej infrastruktury i zakładów z sektora produkcji przemysłowej, stały się celem coraz częstszych i coraz bardziej zaawansowanych cyberataków.

Częściowo wynika to z nieuchronnej integracji technologii operacyjnej (OT) z technologią informatyczną (IT). Jak zawsze zalety większych możliwości podłączania do sieci (uzyskane dzięki zastosowaniu otwartych standardów takich jak Ethernet i TCP/IP) oraz oszczędności uzyskane w wyniku zastąpienia dedykowanej infrastruktury gotowym do wdrożenia sprzętem i oprogramowaniem wiążą się ze zwiększonym stopniem podatności na atak.

O ile jednak skutki naruszenia bezpieczeństwa w większości systemów IT są ograniczone do strat finansowych, o tyle skutki ataków na przemysłowe systemy sterowania mogą potencjalnie obejmować zniszczenie sprzętu, zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa, a nawet narażenie na szwank życia ludzkiego.

Celem niniejszego omówienia jest przedstawienie sposobów, w jakie rozwiązania Fortinet mogą zapewnić bezpieczeństwo i poprawne działanie przemysłowych systemów sterowania, zwłaszcza systemów korzystających z mechanizmu SCADA (ang. Supervisory Control and Data Acquisition).

Jak znaleźć równowagę między potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa i elastycznym dostępem urządzeń do sieci? Pobierz artykuł i poznaj najnowsze rozwiązania.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.


Możliwość pobrania materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.