Niewielki superbohater dla małych i średnich firm


Wygląd to nie wszystko. Czasem fizyczne rozmiary oraz ogromna władza i wpływy nie idą ze sobą w parze. Mahatma Gandhi, lider ruchu oporu przeciw brytyjskiemu panowaniu w Indiach, znany z doktryny walki bez używania przemocy, był niewielkiego wzrostu i wiódł skromne, niepozorne życie. Będąc członkiem samowystarczalnej wspólnoty, stosował wegetariańską dietę i często podejmował długotrwałe protesty głodowe przeciw kolonialnej dyktaturze. Miliarder Warren Buffet uznawany jest za najbardziej skutecznego inwestora giełdowego na świecie - pomimo swojego bogactwa (szacowanego na 67 mld USD) prowadzi oszczędne życie i jest niechętny ostentacyjnemu korzystaniu z bogactwa. Inny przykład? Oczywiście, żaden ze szkolnych kolegów nie mógł wiedzieć, że samotny, nieśmiały Peter Parker wiedzie podwójne życie jak zwalczający przestępców superbohater Spiderman.

Nowy, jednoprocesorowy serwer Lenovo System x3250 M6 wpisuje się w ten paradoks – ogromna moc i niepozorny wygląd. Zaprezentowany 31 marca br., w ramach odświeżonego portoflio serwerowego, x3250 M6 to superbohater opiekujący się małymi i średnimi firmami oraz rozwijającymi się przedsiębiorstwami. Zapewnia zaskakująco dużą wydajność oraz funkcje charakterystyczne dla rozwiązań klasy enterprise w niewielkiej obudowie do montażu w szafie o wysokości 1U. Serwer x3250 M6 może być wyposażony w procesory Intel Xeon E3-1200 v5, Pentium, Core i3 lub Celeron. To idealne rozwiązanie do obsługi podstawowej infrastruktury np. poczty elektronicznej, plików, wydruków czy stron www, punktów sprzedaży detalicznej oraz aplikacji wspierających jednostki biznesowe.

Superdoładowana wydajność

Serwer x3250 M6 może obsłużyć nawet 107% więcej maszyn wirtualnych i 100% więcej pamięci (64 GB pamięci TruDDR4), a także zapewnić 30% większą wydajność obliczeniową, 33% większą szybkość pamięci i 100% szybszy transfer danych (12 Gb) niż jego poprzednik —to prawdziwe superdoładowanie dla obciążeń w Twojej organizacji. Jednocześnie można skorzystać z pamięci masowej o zdumiewającej pojemności maksymalnej 24 TB, osiąganej dzięki czterem dyskom twardym 3,5 cala lub ośmiu dyskom SSD 2,5 cala, co zapewnia łatwą rozbudowę w przyszłości.

Najwyższy poziom niezawodności – maksymalna ochrona i nieprzerwany czas pracy

Serwery Lenovo, w tym the x3250 M6, trzeci rok z rzędu osiągnęły najwyższy poziom niezawodności pośród wszystkich serwerów x86 oraz najwyższy poziom całkowitej satysfakcji klientów w latach 2014 i 2015. Kupując x3250 M6, można spać spokojnie, bez obaw o przestoje czy podstępnych hakerów. Funkcje zapewniające wysoką dostępność to m.in. wbudowane bezpieczeństwo Lenovo Trusted Platform Assurance— wraz z modułem TPM (Trusted Platform Module) do ochrony sprzętu i firmware’u— oraz redundantne, umożliwiające wymianę podczas pracy napędy i źródła zasilania.

Proste utrzymanie dzięki funkcjom zarządzania klasy enterprise

Użytkownicy x3250 M6 mogą korzystać z Lenovo XClarity. Oznacza to znaczące uproszczenie i scentralizowanie funkcji zarządzania – zautomatyzowanego wykrywania, monitoringu, konfigurowania, aktualizacji i optymalizacji wykorzystania energii elektrycznej. Opcja zarządzania mobilnego pozwala prawie na nadprzyrodzoną moc w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca, za pośrednictwem urządzeń mobilnych. XClarity ogranicza prace wdrożeniowe o 75% - z 60 do 6 minut dla systemów niezarządzanych, oszczędzając cenny czas administratorów IT.

Oszczędności dzięki wbudowanej efektywności energetycznej

Ten niewielki serwer rack pozwala także zmniejszyć wydatki na energię elektryczną. Zapewnia efektywność energetyczną na poziomie 92%, dzięki zastosowaniu zasilaczy certyfikowanych 80+ na poziomie Gold, procesorom Xeon o niskim poborze energii (nawet 25 W) oraz pamięciom TruDDR4 DIMM 1,2 V, które zużywają 35% mniej prądu niż pamięci DDR3 LRDIMM 1,35 V. Pamięć TruDDR4 Memory to gwarancja pochodzenia układu od zaufanych i sprawdzonych dostawców Lenovo. Dzięki wszystkim tym funkcjom, można obsłużyć obciążenia pobierające energię bez zwiększania budżetu.

Jak powiedział kiedyś wujek Petera Parkera (Spidermana): „Wielką moc wiąże się z wielką odpowiedzialnością”. Jako prawdziwy superbohater, serwer rack Lenovo System x3250 M6 oferuje małym i średnim firmom potężną moc wraz z funkcjami i wydajnością klasy enterprise - pozwala na superdoładowanie obciążeń w organizacji dzięki szybkości błyskawicy i zapewnia ochronę przed przestojami oraz zagrożeniami dla sprzętu oraz firmware’u. Jednocześnie upraszcza zarządzanie i oszczędza czas – wszystko przy mniejszym zużyciu energii.

Dlatego jeśli następnym razem zobaczycie przeciętnie wyglądającą osobę — powiedzmy małą dziewczynkę, chłopca czy dziecko sąsiadów – dokonujących czegoś niesamowitego, nie bądźcie zaskoczeni. To może być superbohater w przebraniu.

Dowiedz się więcej na temat x3250 M6. Zapraszamy także na wirtualną wycieczkę. Zobacz prezentację o serwerach rack i tower.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.