Lenovo Data Center Group prezentuje szeroką ofertę rozwiązań Edge Computing i zwiększa inwestycje w IOT


Na targach MWC w Barcelonie Lenovo Data Center Group (DCG) prezentuje efekty inwestycji w rozwiązania wspierające rozwój Internetu rzeczy (IoT) oraz przetwarzanie danych na obrzeżach sieci (edge computing) w ramach planu rozwoju oferty IoT w ciągu najbliższych lat.

  • Lenovo przedstawia ThinkSystem SE350 — pierwszy z zapowiadanej rodziny serwerów brzegowych firmy
  • Lenovo pokazuje nowe rozwiązania IoT w dziedzinie wideomonitoringu w ramach partnerstwa z Pivot3 oraz Future-Ready Retail Store Infrastructure we współpracy ze Scale Computing
  • Lenovo demonstruje platformę Multi-Access Edge Computing (MEC) z hostowanymi na brzegu sieci aplikacjami VR oferowanymi przez Wind River, WizR, Vertiv i Intel
  • W ramach funkcji podmiotu współprzewodniczącego w stowarzyszeniu O-RAN Lenovo prezentuje pierwsze zwirtualizowane rozwiązanie 5G O-RAN, które zwiększa elastyczność i efektywność usług komunikacyjnych, oferowanych na przykład przez China Mobile
  • Lenovo przedstawia infrastrukturę komponowalną nowej generacji z wykorzystaniem architektury Intel® Rack Scale Design w ramach partnerstwa z Orange
Lenovo Data Center Group prezentuje szeroką ofertę rozwiązań Edge Computing i zwiększa inwestycje w IOT

RESEARCH TRIANGLE PARK, Karolina Północna — Na targach MWC w Barcelonie Lenovo Data Center Group (DCG) prezentuje efekty inwestycji w rozwiązania wspierające rozwój Internetu rzeczy (IoT) oraz przetwarzanie danych na obrzeżach sieci (edge computing) w ramach planu rozwoju oferty IoT w ciągu najbliższych lat. Wykorzystując dynamikę wzrostu dochodów już piąty kwartał z rzędu, Lenovo DCG tworzy ofertę rozwiązań, które przenoszą infrastrukturę tam, gdzie znajdują się dane — w tradycyjnym centrum danych, w chmurze czy, coraz częściej, na brzegu sieci.

Około 10% danych generowanych obecnie przez przedsiębiorstwa powstaje i jest przetwarzanych poza tradycyjnym centrum danych lub chmurą. Analitycy Gartnera szacują, że proporcja ta wzrośnie do 75%. Migracja ta budzi coraz większe obawy związane z poufnością i bezpieczeństwem danych oraz zgodnością z przepisami, a także z opóźnieniami, przepustowością i przestojami. Lenovo mierzy się z tymi wyzwaniami, przedstawiając bogatą ofertę rozwiązań do przetwarzania danych na obrzeżu sieci odpowiadających różnym oczekiwaniom klientów wdrażających takie rozwiązania na potrzeby IoT.

Na MWC w Barcelonie Lenovo zaprezentuje ThinkSystem SE350 — niewiele większy od ThinkPada serwer brzegowy. Pojawi się on na rynku już w lecie i doskonale sprawdzi się w ciasnych pomieszczeniach, ponieważ jest o połowę węższy i znacznie krótszy od tradycyjnego serwera. Można go zamocować na ścianie lub w stelażu albo ustawić na półce. ThinkSystem SE350 zapewnia większą moc obliczeniową i pamięć masową oraz funkcje sieciowe bliżej miejsca powstawania danych. Dzięki temu przyspiesza działania wynikające z analizy tych danych. Serwery te są z reguły wdrażane poza zabezpieczonymi centrami danych, dlatego zawierają technologie szyfrujące dane na wypadek włamania i umożliwiające dostęp tylko autoryzowanym użytkownikom. Serwer będzie też umożliwiał komunikację za pośrednictwem sieci Wi-Fi i LTE.

Lenovo Data Center Group prezentuje szeroką ofertę rozwiązań Edge Computing i zwiększa inwestycje w IOT

Klienci chcą wykorzystywać potencjał przetwarzania danych na obrzeżach sieci, a dla nas to doskonała okazja, by im w tym pomóc

— powiedział Kirk Skaugen, Executive Vice President, Lenovo i President of Lenovo Data Center Group.

W ubiegłym roku poczyniliśmy znaczne inwestycje w ofertę rozwiązań IoT oraz telekomunikacyjnych i nawiązaliśmy współpracę z kilkoma partnerami strategicznymi, oferując łączność od brzegu sieci po centrum danych. Wspieramy aktywnie branżowe inicjatywy open source, takie jak Open RAN (O-RAN), i zapatrujemy się optymistycznie na współprzewodzenie grupom O-RAN ds. uchmurowienia i orkiestracji.

Z myślą o klientach oczekujących już zintegrowanych i zweryfikowanych rozwiązań IoT, które upraszczają wdrożenie i przyspieszają cyfryzację, firma Lenovo nawiązała współpracę z partnerami branżowymi specjalizującymi się w różnych zastosowaniach architektury edge computing.

  • Lenovo we współpracy z Pivot3 oferuje rozwiązania dla inteligentnych miast. Na MWC w Barcelonie można obejrzeć prezentacje na żywo i przykłady rozwiązań wideomonitoringowych dla klientów, przygotowanych przez Lenovo we współpracy z Pivot3. Organy administracji publicznej i przedsiębiorstwa wprowadzają rozwiązania edge computing nowej generacji, aby chronić ludzi, zwiększać efektywność pracy i unikać strat. Lenovo i Pivot3 współpracują nad rozwiązaniami o znaczeniu krytycznym dla inteligentnych miast i bezpiecznych kampusów w różnych sektorach. We współpracy z SecureTech — czołowym integratorem rozwiązań wideomonitoringowych — Lenovo i Pivot3 pomogły wiodącemu klientowi z branży hotelarskiej na Bliskim Wschodzie w spełnieniu wymagań dotyczących odporności, bezpieczeństwa i łatwości zarządzania rozległym kompleksem hotelowym. Firmy dostarczyły wspólnie skuteczne rozwiązanie zabezpieczające, które efektywnie rejestruje dane wideomonitoringowe i nimi zarządza. Inwestycja ta zmniejsza ryzyko utraty danych i awarii systemu, jest tańsza w zakupie i utrzymaniu, a także nie wymaga zaawansowanych umiejętności technicznych.
  • Lenovo we współpracy ze Scale Computing prezentuje rozwiązanie Future-Ready Retail Store Infrastructure, dzięki któremu klienci z branży handlu detalicznego mogą wdrażać minicentra danych z infrastrukturą IT klasy korporacyjnej na brzegu własnych sieci. Delhaize, międzynarodowa grupa z branży spożywczego handlu detalicznego z siedzibą w Zaandam w Holandii prowadzi supermarkety i sklepy internetowe. W ponad 6700 sklepach obsługuje ponad 50 milionów klientów w 11 krajach. Grupa Delhaize chciała skrócić czas wdrażania infrastruktury IT i zarządzania nią, a ponadto potrzebowała rozwiązania integrującego aplikacje tradycyjne i IoT na tym samym sprzęcie. Wspólne rozwiązanie zapewniło Delhaize stabilność, wsparcie, oszczędności finansowe, prostotę i zoptymalizowane zabezpieczenia, których grupa potrzebowała do modernizacji sklepów i optymalizacji mrożenia, ogrzewania oraz obsługi klientów przy użyciu IoT.
  • Lenovo współpracuje ściśle z VMware nad inicjatywą Project Dimension, która znacząco uprości lokalne wdrażanie infrastruktury jako usługi, w tym także na brzegu sieci. U kilku klientów trwa już program pilotażowy mający na celu udostępnienie komercyjnego rozwiązania rozszerzającego VMware Cloud, które będzie oferować klientom korporacyjnym zdefiniowane programowo centrum danych (SDDC) w ramach hiperkonwergentnego rozwiązania w modelu appliance as-a-service.
  • Lenovo współpracuje z innowacyjnymi producentami oprogramowania i usługodawcami komunikacyjnymi nad wdrażaniem nowych usług umożliwiających monetyzacji. Strategia rozwoju oferty dla usługodawców komunikacyjnych (Communication Service Providers, CoSP) Lenovo wiąże się z nowymi technologiami, takimi jak Multi-Access Edge Computing (MEC) i C RAN. We współpracy z operatorem China Mobile firma Lenovo prezentuje pierwsze zwirtualizowane rozwiązanie 5G O-RAN zapewniające CoSP większą elastyczność.
  • Z myślą o poprawie doświadczenia użytkowników oraz budowie rozwiązań do określonych zastosowań Lenovo i Orange nawiązały współpracę na rzecz innowacyjności skoncentrowaną na komponowalności sprzętowej przy użyciu architektury Intel® Rack Scale Design (RSD). Partnerzy badają możliwości maksymalizacji energii, wydajności i oszczędności dzięki łączeniu i wyodrębnianiu zasobów sprzętowych, takich jak układy FPGA, procesory GPU i karty SmartNIC, we wdrożeniach infrastruktury brzegowej.

Prezentacje rozwiązań Lenovo do IoT i brzegu sieci można obejrzeć na Mobile World Congress w Barcelonie od 25 do 28 lutego na pokazie Lenovo Showcase w hali 3, na stanowisku 3N30. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.lenovo.com/mwc

lub www.lenovo.com/datacenterevents.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.