Konferencja Lenovo Accelerate 2018: najważniejsze informacje


Ostatnia edycja konferencji partnerskiej Accelerate , posłużyła Lenovo jako próba otworzenia nowego rozdziału w relacjach z partnerami – napisał w relacji z tej imprezy magazyn CRN.

Chociaż szefowie Lenovo mają świadomość, że niedawne zmiany w programach były trudne dla wielu partnerów, to jednak możliwości rozwoju nadal są ogromne. Kierownictwo Lenovo w USA wykorzystało konferencję partnerską Accelerate 2018 do podkreślenia, że wysiłki mające na celu odbudowanie zaufania partnerów i inwestycje w rozwój kanału partnerskiego, są już w toku. Jednocześnie Lenovo ma wszystko, czego potrzeba, by zdobyć udział w rynku komputerów PC i centrów danych w Ameryce Północnej” – napisano w CRN. Autorzy magazynu podsumowali konferencję przedstawiając 10 najważniejszych wiadomości, jakie się tam pojawiły.

Przebudowa programu wynagradzania partnerów Lenovo w ubiegłym roku obniżyła rentowność wielu partnerów. Dlatego teraz najważniejszym celem dla Lenovo, jest „rozpoczęcie budowania zaangażowania i zaufania w naszym ekosystemie z naszymi partnerami” mówił w wywiadzie dla CRN, Rob Cato, nowy szef kanału partnerskiego Lenovo w Ameryce Północnej.

Podczas konferencji sporo mówiło się także o nowych możliwościach rozwoju firmy, w obszarze rozwiązań dla centrum danych. We wszystkich regionach geograficznych firma zamknęła kwartał notując dwucyfrowy wzrost w tym obszarze. Tak znakomite wyniki firma zawdzięcza m.in. nowym, innowacyjnym rozwiązaniom jak systemy HPC i dedykowane systemy dla sztucznej inteligencji, takie jak serwer ThinkSystem SR950.

Więcej na temat tegorocznej konferencji Lenovo Accelerate można przeczytać w artykule opublikowanym w serwisie CRN.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.