Klienci Lenovo – Vestas oraz Uniwersytet w Birmingham - wyróżnieni przez czytelników i redaktorów HPCWire za wykorzystanie technologii promującej czystą energię oraz badania nad Zika


To najlepsze potwierdzenie wyjątkowych możliwości oferowanych przez serwery i pamięci masowe Lenovo.

W Lenovo stawiamy na współpracę z klientami. Wspieramy liczne inicjatywy w obszarze rozwiązań superkomputerowych, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, analityki Big Data oraz wielu innych, których celem jest rozwiązanie największych wyzwań stojących przed ludzkością.

Podczas niedawnej konferencji Supercomputing 2017 w Denver w USA, firma Lenovo z dumą ogłosiła, że jej klienci – Vestas oraz Uniwersytet w Birmingham, znaleźli się pośród finalistów konkurusów 2017 HPCwire Readers’ oraz Editors’ Choice Awards. Uznanie czytelników i redakcji zyskały wysiłki związane - odpowiednio – z promowaniem czystej energii oraz badaniami prowadzonymi nad wirusem Zika. Zdobywcy przyznawanych dorocznie przez HPCwire nagród wyłaniani są najpierw w procesie nominacji a następnie poprzez głosowanie globalnej społeczności HPCwire oraz redaktorów magazynu.

W kategorii Best Use of High Performance Data Analytics (wybór czytelników), firma Vestas zyskała uznanie za wysiłki związane z wykorzystaniem sprzętu Lenovo do gromadzenia i analizowania danych pozwalających na określenie optymlanych lokalizacji dla turbin wiatrowych. Analizy służą także do identyfikowania problemów, które mogą się w danym miejscu pojawić. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że osiągną najwyższy poziom produkcji energii oraz maksymalne przychody. Analiza danych dostarcza klientom kluczowych informacji dotyczących ile energii będzie można wyprodukować w proponowanej lokalizacji. Ponadto pozwala klientom analizować dane strumieniowe, dzięki którym można wykrywać problemy zanim zaczną one wpływać na proces produkcji energii. Klaster Lenovo stanowi fundament do obsługi wymagających analiz i symulacji opartych na strumieniu danych.

Dodatkowo, Uniwersytet w Birmingham został wyróżniony nagrodą Best HPC Collaboration (w obszarze Academia/Government/Industry) za udział w projekcie CLIMB (Cloud Infrastructure for Microbial Bioinformatics). Inicjatywa, w której bierze udział wielu czołowych dostawców technologii, polega na zapewnieniu zasobów obliczeniowych dla projektów, które mają globalny wpływ na zdrowie publiczne (np. dotyczące badań nad Ebola i Zika). System składa się z elementów zlokalizowanych na terenie czeterch uniwersytetów i wykorzystuje kombinację sprzętu Lenovo oraz oprogramowania IBM Spectrum Scale i RedHat Ceph, a także platformy OpenStack, która zapewnia dostęp do chmury obliczeniowej. Od chwili startu, projekt ma bezpośredni wpływ na zdrowie publiczne w skali Wielkiej Brytanii oraz globalnej. Pozwala także dostarczać kluczowe szkolenia oraz zapewnia dostęp do wiedzy i zasobów dla nowej generacji bioinformatyków mikrobiologicznych.

University w Birmingham zyskał także uznanie w kategorii Best Use of HPC in Life Sciences za wykorzystanie rozwiazania Lenovo HPC do monitorowania i identyfikowania źródeł wirusa Zika, krytycznych informacji w okresie największego zagrożenia Zika w lutym 2016 r. Dzięki platformie CLIMB, badacze z Wielkiej Brytanii i Brazylii na Uniwersytecie w Birmingham byli w stanie uruchomić przenośne systemy do sekwencjonowania genomu podczas wyprawy do Brazylii, w stylu Top Gear, podczas której analizowano dane dotyczące genomu Zika w czasie rzeczywistym. W efekcie udało się wypracować zupełnie nowe podejście do sekwencjonowania genomów Zika, które obejmowało m.in. publikowanie zbiorów danych za pośrednictwem GitHub oraz forów internetowych. Ostatcznie udało się udowodnić, że wirus Zika był obecny w Brazylii i Amerykach już rok wcześniej w stosunku do daty wykrycia pierwszych przypadków klinicznych.

Poza uznaniem dla wyjątkowych przedsięwzięć klientów, Lenovo może także poszczycić się wyróżnieniem dla swoich produktów – rozwiązania serwerowego ThinkSystem SD530 oraz rozwiązania pamięci masowej DSS-G.

Lenovo ThinkSystem SD530, który jest już wykorzystywany w ośrodku Barcelona Supercomputing Center do prowadzenia krytycznych badań naukowych i obliczeń inżynieryjnych, został wyróżniony w kategorii Best HPC Server Product or Technology. Dzięki połączeniu wysokiej gęstości, elastyczności oraz efektywności energetycznej, rozwiązanie zapewnia wydajność superkomputerową dostępna dla użytkowników wszelkich rozmiarów – małych, średnich i dużych firm. Prosta architektura oraz łatwa instalacja umożliwiają wyjmowanie węzłów z szafy komputerowej do celów utrzymaniowych i serwisowych bez odłączania całego systemu od źródła zasilania. Redaktorzy HPCwire uznali rozwiązanie Lenovo za perfekcyjny system dla klientów wymagających wysokiej pojemności oraz wydajności IO – każdy z serwerów obsługuje nawet sześć napędów HDD/SDD/NVMe, które można wymienić w trakcie pracy systemu.

W pełni zintegrowane rozwiązanie pamięci masowej Lenovo DSS-G zostało wyróżnione w kategorii Best HPC Storage Product or Technology by HPCwire. To połączenie standardowych komponentow serwerowych i pamięci masowej z najnowszą natywną funkcjonalnością RAID. Pojedynczy element konstrukcyjny o wysokości 34U można skalować aż do poziomu pięciu Petabajtów. Jednocześnie można osiągnąć wydajność na poziomie 40 GBps. Co jeszcze sprawia, że jest to produkt idealny? M.in. kompleksowe zarządzanie cyklem życia informacji, adaptacyjna, super szybka odbudowa rozwiązania, ‘cicha’ korekcja błędnych bitów, prewencyjne zarządzanie błędami oraz bliskie liniowemu skalowanie polegające na dodawaniu kolejnych elementów konstrukcyjnych.

Z przyjemnością będziemy kontynuować naszą innowacyjną współpracę z Vestas i Uniwersytetem w Birmingham oraz innymi klientami, mając na uwadze to, że technologia odgrywa coraz większą rolę w rozwiązywaniu najbardziej złożonych wyzwań na świecie.

Kompletna lista zwycięzców została zaprezentowana na stoisku HPCwire podczas konferencji Supercomputing 2017. Więcej informacji na temat tych nagród można znaleźć na stronie HPCwire (http://www.HPCwire.com) lub na Twitterze poprzez hashtag: #HPCwireAwards.

Więcej informacji o nowościach prezentowanych przez Lenovo podczas konferencji Supercomputing 2017 można znaleźć tutaj.

O autorach:

Madhu Matta (@mmmatta18) to wiceprezes i dyrektor generalny w dziale Lenovo Data Center Group odpowiedzialny za segment AI oraz HPC

Roderick Lappin (@RodderickLappin) to starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w dziale Lenovo Data Center Group.

Lenovo oraz ThinkSystem to znaki towarowe należące do Lenovo w USA i/lub innych krajach.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.