Informacja prasowa: Lenovo przedstawia Lenovo Truscale™


Usługę udostępniania infrastruktury w modelu "as a service" rozliczaną na podstawie realnego wykorzystania

  • Nowa usługa stanowi elastyczniejsze, bardziej uniwersalne i wydajniejsze rozwiązanie
  • Działy IT mogą teraz wdrażać i modernizować sprzęt, oprogramowanie i usługi centrum danych bez nakładów kapitałowych
  • Klienci płacą za wykorzystanie usługi w ramach elastycznego modelu typowego dla rozwiązań chmurowych
  • Specjalny panel pomiarowy umożliwia monitorowanie wykorzystania usługi w czasie rzeczywistym
Informacja prasowa: Lenovo przedstawia Lenovo Truscale™

RESEARCH TRIANGLE PARK, Karolina Północna —12 lutego 2019 r.: Lenovo, firma z listy Fortune Global 500 i lider branży technologicznej w dziedzinie inteligentnej transformacji, zapowiedziała dziś wprowadzenie do oferty wszechstronnych usług infrastrukturalnych Lenovo TruScale™ w modelu as-a-Service. Lenovo TruScale to usługa, która umożliwia subskrybentom użytkowanie i płacenie za sprzęt oraz usługi centrum danych — w siedzibie klienta lub preferowanej przez niego lokalizacji — bez konieczności zakupu urządzeń.

Współczesne firmy i dyrektorzy ds. informatycznych wymagają infrastruktury centrum danych, która sprzyja rozwojowi, zamiast go ograniczać. Technologie zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego firmy potrzebują płynnie i szybko integrować nowe rozwiązania i obciążenia, co niejednokrotnie utrudniają ograniczone zasoby. W wielu przypadkach personel IT musi poświęcać więcej czasu na zadania administracyjne i utrzymanie systemów niż na innowacyjne projekty. Nowoczesne rozwiązania IT powinny być skalowalne i aktualizowane automatycznie, a outsourcing zarządzania zasobami umożliwia działom IT koncentrację na innowacyjnych rozwiązaniach biznesowych.

Z badania IDC wynika, że 63% nabywców rozwiązań IT bardzo wysoko ceni dostępność elastycznych opcji płatności lub modelu opłat za wykorzystanie .

Chcąc zaspokoić owe potrzeby klientów, Lenovo wprowadza usługi infrastrukturalne Lenovo TruScale, które stanowią nowe podejście do nabywania zasobów IT w modelu subskrypcji rozliczanej na podstawie wykorzystania. Dzięki temu nowemu modelowi klienci nie przejmują na własność sprzętu ani innych zasobów IT. Płacą natomiast tylko za ich wykorzystanie, co miesiąc w ramach swoich wydatków operacyjnych. W nowym modelu dostępne będą produkty Lenovo z linii ThinkSystem i ThinkAgile łącznie z ich instalacją, wdrożeniem, zarządzaniem, utrzymaniem i ewentualnym usunięciem.

Lenovo TruScale to model usługi rzeczywiście opartej na wykorzystaniu, który nie wymaga od klientów żadnego zobowiązania, co do wykupienia minimalnej pojemności. W ramach usługi Lenovo TruScale klienci płacą za pojemność tylko wtedy, gdy ich obciążenia aktywnie działają. Pojemność można też zmniejszać lub zwiększać w zależności od potrzeb biznesowych, dzięki czemu infrastruktura IT jest zawsze dostępna w odpowiedniej skali. Specjalne rozwiązanie do pomiaru wykorzystania usługi Lenovo znajduje się poza warstwą transmisji danych klienta i oferuje zalety ekonomiczne rozwiązania chmurowego oraz bezpieczeństwo sprzętu lokalnego. Struktury cenowe opłat miesięcznych są proste i obejmują wszelkie powiązane usługi (utrzymanie, wsparcie, zdalne monitorowanie i dbanie o kondycję systemu) na jednej fakturze.

„Oferta Lenovo TruScale w modelu as-a-Service jest naprawdę przełomowa i zmieni sposób nabywania oraz modernizacji infrastruktury centrum danych. W naszym modelu subskrypcyjnym klienci płacą za wykorzystanie usługi, bez ponoszenia nakładów kapitałowych z góry” — powiedziała Laura Laltrello, Vice President i General Manager of Services w Lenovo Data Center Group. „Naszą ofertę można zastosować w dowolnej konfiguracji zaspokajającej potrzeby klienta — może to być infrastruktura hiperkonwergentna, z rozbudowaną pamięcią masową, wieloma serwerami lub wysokowydajną mocą obliczeniową — oraz skalować odpowiednio do wymagań biznesowych”.

Informacja prasowa: Lenovo przedstawia Lenovo Truscale™

„Lenovo sprzyja inteligentnej transformacji i cyfryzacji przedsiębiorstw, dlatego oferuje swoim klientom nowy sposób pozyskiwania i wdrażania infrastruktury. Dzięki eliminacji nakładów kapitałowych związanych z zakupem sprzętu IT i zastąpieniu ich modelem subskrypcyjnym klienci mogą skoncentrować się na rozwoju działalności, wiedząc, że dysponują odpowiednio elastycznym środowiskiem” — powiedział Roderick Lappin, Senior Vice President i Chief Customer Officer w Lenovo Data Center Group. „Usługi infrastrukturalne Lenovo TruScale łączą w sobie ekonomiczną elastyczność rozwiązań chmurowych z bezpieczeństwem danych przechowywanych lokalnie. Dlatego właśnie klienci mogą działać elastyczniej, efektywniej i prościej”.

Zaletą prawdziwej subskrypcji jest możliwość monitorowania wykorzystania usługi w czasie rzeczywistym, dzięki czemu klienci mogą kontrolować i przewidywać koszty. Klienci korzystający z Lenovo TruScale mają ciągły wgląd w dane o wykorzystaniu usługi w specjalnym portalu. Wraz z przydzielonym opiekunem klienta zapewnia on łatwy dostęp do informacji na wszelkich poziomach szczegółowości, a także przejrzysty proces rozwiązywania wszystkich ewentualnych problemów.

Oferta Lenovo TruScale w modelu as-a-Service jest dostępna za pośrednictwem przedstawicieli handlowych Lenovo i partnerów na całym świecie. Lenovo współpracuje z partnerami strategicznymi nad jak najlepszym dopasowaniem modeli biznesowych Lenovo TruScale do potrzeb klientów. Więcej informacji można uzyskać pod adresem http://www.lenovo.com/TruScale

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.