HPE Primera – technologia przyszłości

Producent materaców i mebli ogrodowych Sun Garden od lat buduje swoją infrastrukturę IT na rozwiązaniach dostarczanych przez HPE. W związku z dynamicznym rozwojem technologicznym i geograficznym, firma zdecydowała się jako pierwsza w Polsce na zakup najnowszej macierzy HPE Primera. Dzięki unikalnym cechom technologii HPE, nowa macierz bez problemu integruje się z infrastrukturą organizacji.

Wywodząca się z Niemiec firma Sun Garden specjalizuje się w produkcji materaców, łóżek kontynentalnych, mebli ogrodowych. Rocznie fabryki tej rodzinnej firmy opuszcza 14 milionów samych tylko poduszek ogrodowych. To biznes na szeroką skalę, realizowany z 5 europejskich oddziałów, w tym z jednej fabryki na terenie Rosji. Obroty firmy to ponad 200 mln euro.

Firma działa na konkurencyjnym rynku, dlatego stale szuka przewag. Z jednej strony to technologia produkcji (np. własne pianki, produkowane w polskiej fabryce), z drugiej strony technologia IT, która uprasza, przyspiesza i automatyzuje procesy w grupie. Dzięki wydajnej infrastrukturze Sun Garden jest w stanie nie tylko optymalizować koszty, ale też całkowicie panować nad ryzykiem przestojów produkcyjnych, zapotrzebowaniem na moc obliczeniową i bieżącą produkcją. W tym wspiera ją HPE z całą paletą swoich rozwiązań.

Rosnąć wraz z organizacją

Sun Garden może pochwalić się wieloletnią współpracą z HPE. Producent swoją informatykę oparł na 3 filarach i wybrał HPE jako jednego z trzech czołowych dostawców technologii IT. „Jeśli chodzi o naszą infrastrukturę, to używamy środowiska HPE Metrocluster. Dla rozwiązań przemysłowych wybraliśmy środowisko SAP, dla biurowych Microsoft” – wylicza Piotr Andrzejczak, odpowiedzialny za IT w polskim oddziale Sun Garden.

Infrastruktura Sun Garden to swoisty katalog rozwiązań oferowanych przez HPE. System Sun Garden oparty jest o sprawdzony HPE UX, firma wykorzystuje serwery klasy RX, macierze z systemem przełączania HPE Serviceguard (automatyczne przełączanie pomiędzy macierzami), WI-FI Aruba, rozwiązanie HPE Synergy i inne z portfolio tego amerykańskiego giganta technologicznego. Firma wraz z HPE przyglądają się też możliwościom, jakie mogą przynieść przyszłe implementacje rozwiązań OT i Internetu Rzeczy.

Do niedawna Sun Garden posiadał dwie serwerownie z macierzami HPE 3PAR (aktywna i pasywna), które replikowały i wymieniały dane między sobą, by w razie awarii jednej z nich zachować ciągłość działań operacyjnych. Te dwa węzły, oparte o już sprawdzoną i wydajną technologię macierzową, wystarczały do obsługi przedsiębiorstwa. Jednak firma dynamicznie rozwija się, budując nowe fabryki i magazyny, jak choćby w Rosji, gdzie powstaje olbrzymia fabryka, również budowana w oparciu o infrastrukturę dostarczaną przez HPE. Wzrost przedsiębiorstwa oznacza potrzebę kolejnych inwestycji w technologie, by usprawniać działalność operacyjną firmy. „Ponieważ wciąż dostarczamy Sun Garden nowe rozwiązania, możemy powiedzieć, że ta firma rośnie, a my towarzyszymy jej technologicznie w tej drodze rozwoju” – mówi Piotr Abramowicz, HPE Indirect Territory Sales Manager.

Wiodąca myśl technologiczna

Najnowszą inwestycją na terenie Polski jest automatyczny magazyn wysokiego składowania, praktycznie bezobsługowy, a co a tym idzie - wymagający wydajnej technologii IT. Budowa magazynu podyktowała potrzebę postawienia kolejnej serwerowni, w której zgodnie z założeniem Sun Garden powinny znaleźć się najlepsze i najbardziej wydajne rozwiązania HPE, jak chociażby najmocniejszy serwer HPE, na którym będzie pracował system przemysłowy. Jeśli chodzi o technologię macierzową, tym razem firma postawiła na zupełna nowość, inteligentną macierz HPE Primera. „Zastanawiając się nad wyborem macierzy postanowiliśmy tym razem zakupić HPE Primera. Zdecydowaliśmy się na nowatorskie rozwiązanie HPE, ponieważ to technologia przyszłości. Nie chcieliśmy już wchodzić w sprawdzone co prawda u nas macierze HPE 3PAR, ponieważ zakładamy, że HPE Primera już za chwilę będzie wiodącą myślą technologiczną na rynku” – tłumaczy Piotr Andrzejczak.

HPE Primera, której oficjalna premiera odbyła się jesienią 2019 roku jest wysoce zaawansowaną, najbardziej inteligentną macierzą dostępną na rynku, dedykowaną do obsługi środowisk krytycznych. Obecnie jest flagowym produktem HPE w zakresie technologii macierzowej. HPE Primera działa w oparciu o platformę HPE Infosight, wykorzystującą sztuczną inteligencję. Macierz zbiera informacje z całej zainstalowanej bazy na temat incydentów czy błędów konfiguracyjnych i na podstawie dogłębnej analizy danych podejmuje decyzje, wspierając proces zarządzania infrastrukturą.

Rozwiązanie jest w pełni automatyczne, nie wymagające obsługi zdalnej. Macierz ma wiele intuicyjnych funkcji, a to dzięki zaszytym rozwiązaniom AI.

Zakup HPE Primera przez Sun Garden odbył się w grudniu 2019. W lutym tego roku macierz trafiła do przedsiębiorstwa. To niebagatelne wydarzenie w skali rynku, ponieważ jest to pierwszy zakup HPE Primera w Polsce, drugi zaś w tej części Europy.

„Po raz kolejny przekonałem się, że HPE jest silną marką, a ich produkty na tyle pewne, że nawet zakup nowej technologii, która nie ma jeszcze historii rynkowej, jest bezpieczny. Dlatego się na taką inwestycję zdecydowaliśmy. Za rok, za dwa to HPE ze swoją macierzą będzie dwa kroki przed konkurencją’ – wyjaśnia Piotr Andrzejczak.

Cecha unikalna rozwiązań

Macierz obecnie przechodzi testy i konfiguracje z dotychczasową infrastrukturą.

I tu ujawnia się najistotniejsza przewaga HPE nad innymi producentami - nowe rozwiązania zawsze integrują się wstecz, do starszych technologii, zapewniając stabilność. „HPE potwierdziło oficjalnie przed naszym zakupem, że macierz HPE Primera będzie zgodna z rozwiązaniami HPE Metroclouster” – zaznacza szef IT w Sun Garden.

„Największą naszą przewagą nad konkurencją, rozwiązaniem, którego nie ma nikt na świecie jest to, że proponujemy rozwiązania całkowicie kompatybilne wstecz” – mówi Piotr Abramowicz.

HPE Primera to godny następca popularnej macierzy HPE 3PAR. Nowa macierz może bez problemu integrować się nawet z najstarszą macierzą HPE 3PAR. W 2011 roku na rynku pojawiła się pierwsza macierz HPE 3PAR 700, w 2019 HPE Primera, a mimo to te rozwiązania współdziałają, replikują i wymieniają dane, zapewniając ciągłość biznesową organizacji. „Naszym klientom zawsze tłumaczymy, że jeśli dziś zainwestują w małą macierz, a za kilka lat, gdy ich biznesy urosną, będą mogli dokonać większej inwestycji technologicznej bez obaw o to, czy będzie ona integrowała się ze starszym rozwiązaniem. I HPE Primera jest na to dowodem”.