CASE STUDY: hiperkonwergentne centrum danych nowej generacji w SE Cloud Factory


SE Cloud Factory oferuje małym i średnim firmom z wielu różnych branż oraz sektorów gospodarki oparte na platformie Microsoft rozwiązania cloud. Duńska firma z siedzibą w Esbjerg to spółka zależna jednego z największych dostawców energii i usług telekomunikacyjnych w kraju.

W miarę jak coraz więcej osób i firm migruje swoje dane do chmury, wzrastają potrzeby związane z posiadaniem skalowalnej infrastruktury, która zapewniałaby wysoką wydajność i jednocześnie była łatwa w administrowaniu. Dla dostawców usług cloud, producentów sprzętu, programistów i administratorów IT to poważne wyzwanie – budżety na informatykę nie wzrastają w podobnym tempie co popularyzacja chmury. Rozwiązaniem jest infrastruktura hiperkonwergentna, która oferuje wszystkie niezbędne elementy w jednej obudowie i jest zarządzana za pośrednictwem oprogramowania. Lenovo dostarczyło fundamenty technologiczne na potrzeby rozwiązania, które umożliwia SE Cloud Factory dokonanie znaczącego postępu w tym obszarze.

Dzięki infrastrukturze hiperkonwergentnej firma rozszerzyła swoje portfolio wydajnych, obliczeniowych usług chmurowych. Połączenie serwerów Lenovo, mocy procesorów Intela oraz oprogramowania Microsoft Windows Server 2016 z Microsoft Storage Spaces Direct pozwoliło stworzyć przełomowe rozwiązanie, dzięki któremu znacząco zwiększono wydajność i efektywność funkcjonowania firmy.

Wszystkie silosy praktycznie zniknęły. To umożliwiło nam w pełni skoncentrowanie się na wydajności”– mówi Flemming Riis, technik systemowy w SE Cloud Factory.

Obecnie możemy ‘zachmurzyć’ praktycznie wszystko. Nawet zachowując pełen spokój i pewność efektów, możemy migrować do chmury największe aplikacje” – dodaje Jacob V. Schmidt, dyrektor w SE Cloud Factory.

Zapraszamy do pobrania kompletnego Case Study w formacie PDF.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.