Bezpieczne i efektywne IT dla sektora publicznego

Hiperkonwergencja wkracza coraz pewniej w świat infrastruktury IT. W administracji publicznej, która przed lata ciągnęła za sobą dług technologiczny, budowanie wydajnego i skalowalnego środowiska, zarządzanego jednym rozwiązaniem, wydaje się być doskonałym remedium na podstawowe bolączki IT.

Świat IT zmierza pewnym krokiem w kierunku hybrydyzacji. Już nie tylko rozwiązania on-premise, ale chmurowe stają się istotną częścią infrastruktury IT w organizacjach. Polski sektor administracji publicznej również coraz częściej sięga po rozwiązania chmurowe, choć tu ich adopcja postępuje jednak wolniej, niż w sektorach komercyjnych. Niemniej jednak i ten sektor coraz częściej odczuwa potrzebę posiadania rozwiązań, które nie tylko będą wpisywać się w najnowsze technologiczne trendy, ale przede wszystkim będą w stanie odpowiedzieć na kluczowe potrzeby rynku publicznego.

Rozwiązania hiperkonwergentne obejmują infrastrukturę obliczeniową, sieciową i storage’ową. Integracja tych elementów i zarządzanie nimi za pomocą jednego oprogramowania od jednego dostawcy znacznie upraszcza cały proces zarządzania infrastrukturą. Sterując w tren sposób firmową infrastrukturą, możliwe jest automatyzowanie procesów, zwiększenie elastyczności, skalowalności i wydajności tejże infrastruktury. A co ważne – szczególnie w sektorze publicznym, operującym wrażliwymi i kluczowymi danymi obywateli, dane mogą być sprawnie i szybko wywoływane, z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa procesu. Tego typu rozwiązania to tworzenie środowiska IT niejako w prywatnej chmurze, znajdującego się całkowicie pod kontrolą organizacji i spełniającego wymogi RODO.

Takim rozwiązaniem jest HPE Simplivity 380, dostarczane przez Hawlett Packart Enterprise. To innowacyjna platforma hiperkonwergentna, która zastępuje wszystkie elementy infrastruktury Data Center przez skalowalną architekturę x86, zachowując jej bogatą funkcjonalność i wydajność. Dzięki sprzętowej deduplikacji, kompresji i optymalizacji danych wykonywanych in-line w czasie rzeczywistym na specjalizowanej karcie PCI, HPE SimpliVity 380 uzyskuje najlepszą efektywność przetwarzania danych.

Co mogą zyskać instytucje publiczne, które zdecydują się na krok w kierunku technologii hiperkonwergentnych? W przypadku HPE Simplivity będzie to między innymi gwarantowana najwyższa ciągłość działania krytycznych aplikacji organizacji w środowisku w pełni redundantnym i wysokodostępnym. Co ważne z punktu widzenia sektora publicznego – środowisko to zostało zaprojektowane dla aplikacji mission critical. Rekomendacją jest na przykład numer alarmowy 112 w Izraelu czy USA. HPE Simplivity to również najwyższe bezpieczeństwo danych. Rozwiązanie błyskawiczne przywraca funkcjonowanie aplikacji w przypadku awarii sprzętowej, aplikacyjnej, przerwy w zasilaniu, lub włamania do sieci teleinformatycznej. Funkcja Disaster Recovery jest elementem tu architektury, a kopie zapasowe tworzone w czasie sekund, można wykonywać nawet co 10 min, a utrzymywać nawet przez rok (oczekiwane oszczędności pamięci masowej dla backupów >40:1). Dzięki temu koszty utrzymania środowiska TCO są niższe, co wynika z efektywności przechowywania danych, ograniczenia inwestycji w sprzęt i oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, replikacji i akceleracji oraz niższego zużycia energii.

Bezpieczne i efektywne IT dla sektora publicznego

Hiperkonwergencja wkracza coraz pewniej w świat infrastruktury IT. W administracji publicznej, która przed lata ciągnęła za sobą dług technologiczny, budowanie wydajnego i skalowalnego środowiska, zarządzanego jednym rozwiązaniem, wydaje się być doskonałym remedium na podstawowe bolączki IT.