Bezpieczna i nowoczesna infrastruktura dla sektora publicznego

Umiejętna optymalizacja infrastruktury IT w organizacjach sektora publicznego może przynieść wieloletnie efekty. Nie zawsze rozwiązanie najtańsze przyniesie największe oszczędności w czasie. To ważne, szczególnie w przypadku wydatkowania pieniędzy publicznych.

Dobrego wdrożenia infrastruktury nie da się zmierzyć jedynie za pomocą efektywności kosztowej. Na sukces ma wpływ wiele czynników – stabilność, serwis gwarancyjny, wsparcie producenta, a przede wszystkim zalety technologiczne danego rozwiązania. Nie wolno tez zapominać o bezpieczeństwie infrastruktury. W dobie ataków na warstwę software, często bezpieczeństwo fizyczne jest błędnie spychane na dalszy plan.

HPE kompleksowo łączy wszystkie zalety nowoczesnego IT, zapewniając na każdym etapie wdrożenia danej technologii wsparcie i bezpieczeństwo. Platformy wirtualizacyjne HPE, budowane w oparciu o maszyny wirtualne, umieszczone w infrastrukturze fizycznej zbudowanej z serwerów x86 z rodziny HPE Proliant oraz macierzy z rodziny HPE MSA, są na przykład wzbogacone o rozwiązanie Silicone Root of Trust. Pozwala ono na ochronę platformy sprzętowej poczynając od momentu produkcji, poprzez łańcuch dystrybucji i dostaw, kończąc na eksploatacji u klienta końcowego. Standard ten spotykany jest tylko w serwerach HPE. Takie rozwiązanie powinno zostać szczególnie docenione przez sektor publiczny. Amerykański producent przykłada duża uwagę do kwestii zapewnienia bezpieczeństwa swoim produktom i usługom. Nie tylko liczy się prostota zarządzania środowiskiem czy elastyczność i skalowalność zasobów obliczeniowych, ale właśnie bezpieczeństwo rozumiane na wszelkie możliwe sposoby.

Jak więc może wyglądać dziś infrastruktura w administracji publicznej?

Bezpieczna i nowoczesna infrastruktura dla sektora publicznego

Umiejętna optymalizacja infrastruktury IT w organizacjach sektora publicznego może przynieść wieloletnie efekty. Nie zawsze rozwiązanie najtańsze przyniesie największe oszczędności w czasie.