Bezpieczna i kompleksowo zautomatyzowana platforma chmurowa THINKAGILE dostosowana do aplikacji


Dział Lenovo Data Center Group, jeden z najszybciej rozwijających się dostawców infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) powiększa swoją ofertę ThinkAgile. Innowacyjne rozwiązanie Lenovo jest przeznaczone dla klientów, którzy potrzebują elastyczności chmury publicznej, a jednocześnie bezpieczeństwa chmury prywatnej. Odpowiadając na to rosnące zapotrzebowanie, firmy Lenovo i Cloudistics — dostawca platform oprogramowania chmurowego — opracowały komponowalną platformę chmurową ThinkAgile CP Series. Ta „chmura w pudełku” zapewnia klientom pełną wygodę i łatwość korzystania z publicznego środowiska chmurowego za zaporą ich własnego centrum danych.

Lenovo ThinkAgile CP Series — z całkowicie zintegrowaną infrastrukturą, sklepem z aplikacjami oraz kompleksową automatyzacją definiowanych programowo sieci, zasobów obliczeniowych i pamięci masowej — to kompletna oferta chmury, którą można łatwo i centralnie zarządzać z dowolnego miejsca za pośrednictwem portalu SaaS.

"Jako firma globalna, ale nieobciążona starszymi technologiami, Lenovo ma szczególne możliwości, by nie tylko wsłuchiwać się w głos klientów i rozumieć ich potrzeby, ale też opracowywać przełomowe rozwiązania, które eliminują przeszkody w rozwoju IT i przyspieszają rozwój biznesowy" — powiedział Roderick Lappin, Senior Vice President i Chief Customer Officer w Lenovo Data Center Group. "ThinkAgile CP Series to kolejny przykład na to, jak Lenovo wpływa na rozwój branży, umożliwiając klientom korzystanie z naprawdę własnej, bezpiecznej, skalowalnej i usprawnionej chmury".

"Platforma chmury prywatnej oferowana przez Cloudistics skraca cykle rozwoju aplikacji o 90%, co przyspiesza osiąganie przychodów" — powiedział Najaf Husain, Chief Executive Officer, Cloudistics. "Oferujemy klientom chmury prywatne dorównujące łatwością użytkowania chmurom publicznym, ale też zapewniające klientom korporacyjnym oczekiwany zakres kontroli i wydajność. Dzięki partnerstwu z Lenovo możemy wprowadzić na rynek komponowalną platformę chmurową nowej generacji, która jest łatwa we wdrażaniu, eksploatacji, utrzymaniu i wspieraniu".

ThinkAgile CP Series wyróżnia się w pełni zintegrowanymi funkcjami wysokiej dostępności, tworzenia kopii zapasowych, zdalnej replikacji, pomiaru wykorzystania, pomocy na żywo oraz wielowarstwowych zabezpieczeń dla wielu dzierżawców w ramach jednej licencji. Klienci mogą korzystać ze sklepu ze specjalnie dobranymi aplikacjami (i dodawać do niego własne), co przyspiesza wdrożenie i ułatwia skalowanie osobnych jednostek mocy obliczeniowej i pamięci masowej. Lenovo ThinkAgile CP Series to najwyższej klasy propozycja dla dużych firm, które chcą stosować metodykę Agile w prywatnym ekosystemie chmury. Platforma ta sprawdza się doskonale w firmach i instytucjach, które chcą korzystać z zalet chmury publicznej bez kompromisów pod względem kontroli, bezpieczeństwa danych, wydajności aplikacji i świadczenia usług.

"Prostota tej platformy znacznie zwiększyła naszą efektywność." — mówi Scott Whitehouse, IT Director w firmie Integreon. "Możemy łatwo importować aplikacje, przypisywać zasoby obliczeniowe w chmurze i uruchamiać aplikacje na żądanie w zależności od potrzeb naszej firmy. Zajmuje to zaledwie ułamek czasu potrzebnego przedtem".

Platforma Lenovo ThinkAgile CP Series jest dostępna u przedstawicieli i partnerów handlowych Lenovo oraz Cloudistics. Okresy próbne u klientów oraz testy słuszności koncepcji rozpoczęły się w Ameryce Północnej i Europie (Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Szwecji i Danii) w czerwcu 2018 r. Druga faza rozpoczęła w grudniu 2018 r. w następujących krajach regionu EMEA: Włoszech, Szwajcarii, Austrii, Norwegii, Finlandii, Belgii, Luksemburgu, RPA i ZEA. Wdrożenia będą kontynuowane w 2019 r. i obejmą kolejne 35 krajów regionu EMEA.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem http://www.lenovo.com/thinkagilecp

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.