Zapraszamy
do udziału
w konferencji
Security First!

Magazyn Computerworld i ISSA Polska zapraszają na pierwszą konferencję dotyczącą cyberbezpieczeństwa w wersji online. Ideą konferencji jest poszerzanie wiedzy managerów na temat bezpieczeństwa IT, które w czasach nowej rzeczywistości stanowi większe wyzwanie dla przedsiębiorstw niż kiedykolwiek wcześniej.

Bezpieczeństwo informacji stało się krytycznym czynnikiem dla działania i rozwoju biznesu przedsiębiorstw z niemal każdej branży, dlatego wymiana doświadczeń osób zajmujących się nim jest tak ważna. Chcemy, aby nasi eksperci i uczestnicy stworzyli platformę wymiany wiedzy, z której będą mogli skorzystać, aby w bezpieczny sposób rozwijać swoją działalność.

Konferencja odbędzie w całości w formule wirtualnej z wykorzystaniem interaktywnych technologii, dzięki którym nie zabraknie m. in: wywiadów LIVE, chatów z uczestnikami i przede wszystkim dużej dawki wiedzy o IT security, którą przekażą najlepsi praktycy na żywo. 

 

Tak wyglądała konferencja Security First online w lipcu 2020 r.:

Fotogaleria

Program konferencji:

SECURITY FIRST ONLINE 30 lipca 2020
09.30–09.35

Powitanie uczestników. Rozpoczęcie konferencji.

Jarosław Kuźniar Jarosław Kuźniar, Dziennikarz, wykładowca, CEO, Kuźniar Media
09.35–09.55

Cyberbezpieczeństwo, dlaczego jest kluczowym wyzwaniem w dobie cyfryzacji?

W ostatnich latach cyberbezpieczeństwo stało się stałym elementem na agendach posiedzeń zarządów w wiodących organizacjach na całym świecie. Przedstawiciele najwyższego kierownictwa zaczęli rozumieć, że zabezpieczenie najważniejszych aktywów firmy, jakimi są dziś informacje, jest krytycznym czynnikiem rozwoju organizacji, szczególnie w dobie postępującej cyfryzacji. To jednocześnie jeden z najtrudniejszych obszarów zarządzania. Brakuje wiarygodnych danych statystycznych odnośnie prawdopodobieństwa wystąpienia cyberataku, niezwykle trudno jest oszacować potencjalne straty związane z naruszeniem bezpieczeństwa. Jakie powinny być nakłady finansowe na cyberbezpieczeństwo oraz co najważniejsze – w jaki sposób należy realizować inwestycje w tym zakresie? Prezentacja omówi te zagadnienia przez pryzmat przeprowadzonego w styczniu 2020 roku badania wśród polskich menedżerów ds. cyberbezpieczeństwa.

Michał Kurek Michał Kurek, Partner, Cyber Security, KPMG
09.55–10.20

Zarządzanie incydentem cyberbezpieczeństwa w obliczu aktualnych wymagań ustawowych.

Z uwagi na ewoluujące wymagania ustawowe (np. UoODO, UoKSC) oraz sektorowe, procesy obsługi incydentów stają się sukcesywnie coraz bardziej złożone. Prelekcja będzie przeglądem wyzwań stojących przed organizacjami w zakresie zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa.
 
Marcin Kobyliński Marcin Kobyliński, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, ISSA Polska
10.20–10.45

COVID 19 - wyzwania dla administracji publicznej oraz współpraca z przemysłem - Program współpracy w cyberbezpieczeństwie - PWCyber.

Robert Kośla Robert Kośla, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa, Ministerstwo Cyfryzacji
10.45–11.10

Jak zwiększyć efektywność i satysfakcję analityków SOC?

Dobrze działający SOC, wyposażony w odpowiednie narzędzia, jest ważnym elementem odpowiadającym na to wyzwanie. Podczas prezentacji przedstawimy architekturę centralnego systemu zarządzania bezpieczeństwem zbudowanego na bazie rozwiązań FortiSIEM i FortiSOAR. Omówione zostaną kluczowe funkcjonalności obu rozwiązań oraz wybrane przypadki z życia. Ponadto wspomnimy o innych rozwiązaniach z oferty Fortinet, które mogą uzupełnić architekturę systemu bezpieczeństwa i usprawnić działanie analityków SOC.

Paweł Wojciechowski Paweł Wojciechowski, Business Development Manager, Fortinet
11.10–11.20

Przerwa na odwiedziny Stref Partnerskich

11.20–11.40

Rekonesans na żywo, kilka ciekawych przypadków.

W trakcie prelekcji prowadzący zaprezentuje kilka narzędzi umożliwiających rekonesans infrastruktury własnej organizacji. Ukryte poddomeny, urządzenia IoT czy aplikacje webowe - to elementy, na których będziemy się skupiać.

Michał Sajdak Michał Sajdak, Twórca portalu sekurak.pl, założyciel Securitum
11.40–12.00

Wyzwania uzyskania właściwej równowagi wydajności i bezpieczeństwa środowiska pracy zdalnej.

Podczas prelekcji MATRIX42 omówione zostaną główne wyzwania i zagrożenia cyfrowej transformacji przedsiębiorstw. Uczestnicy dowiedzą się jak pogodzić wydajną współpracę poszczególnych działów i pracowników wobec ograniczeń spotkań grupowych i podróżowania, będących następstwem pandemii. Zaprezentowane zostanie jak zbudować intuicyjny interfejs dla pracowników nie związanych z IT, aby mogli korzystać z multidyscyplinarnych narzędzi zwiększających wydajność i przejrzystość procesów firmy oraz jednocześnie zabezpieczyć ją przed wyciekiem wrażliwych danych i oprogramowaniem szpiegującym. Prelegent opowie również jak pogodzić automatyzację usług IT oraz zdalne zarządzanie urządzeniami przenośnymi z cyberbezpieczeństwem i czy zdalna praca na własnych urządzeniach może być bezpieczna. Odpowiedzi na te pytania zostały oparte o doświadczenia firmy Matrix42.

Paweł Marciniak Paweł Marciniak, Regional Director, Eastern Europe, Matrix42
12.00–12.15

Automation of phishing reporting and increasing efficiency in the take down process. How it helps keeping the customers safe - Revolut case study.

Based on Revolut's example, this presentation will elaborate on best practices of how to improve the consumer phishing reporting process from the internal perspective, and how the framework can be applied to other CTI (Cyber Threat Intelligence) processes.

Filip Winiarczyk Filip Winiarczyk, Threat Intelligence Analyst, Revolut
12.15–12.40

Wybór komputera to wybór bezpieczeństwa.

W Internecie co cztery sekundy pojawia się nowe złośliwe oprogramowanie, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Zagrożenia dla bezpieczeństwa informacji wciąż rosną, nie tylko jeśli chodzi o ich częstotliwość, ale także różnorodność i zakres negatywnego wpływu na użytkownika. Istnieją jednak odpowiednie rozwiązania, które mogą zmienić te martwiące statystyki.

Tomasz Omelaniuk Tomasz Omelaniuk, Pre-Sales Technical Consultant, HP Inc. Polska
12.40–13.00

Czy odrobiliśmy pracę domową?

W trakcie prelekcji postawione zostanie pytanie czy pandemia nauczyła nas pokory w podejściu do cyberbezpieczeństwa. Uczestnicy dowiedzą się jakie słabości w bezpieczeństwie informacji i cyberbezpieczeństwie obnażyły ostatnie trzy miesiące oraz co pomogło wielu firmom uniknąć problemów związanych z przejściem na pracę zdalną. Dodatkowo prelegentka odpowie na pytanie, na czym poległo zdalne nauczanie, wprowadzone na "szybko, szybko"

Joanna Karczewska Joanna Karczewska, Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i ochrony danych osobowych
13.00–13.20

ABC sieci 5G – aspiracje, biznes, cyberbezpieczeństwo.

Czym jest sieć 5G i jak tak naprawdę jest bezpieczna? Jakie znaczenie dla rozwoju państw i biznesu będzie miała sieć 5G, i w jaki sposób już teraz jest stosowana? Czy korzyści przewyższają zagrożenia? Podczas prezentacji porozmawiamy o faktach i aktualnych trendach związanych z nowym standardem komórkowym i krótkich, żołnierskich słowach rozprawimy się z otaczającymi go mitami.

Rafał Jaczyński Rafał Jaczyński, Regional Cyber Security Officer CEE & Nordics, Huawei
13.20–13.30

Przerwa na odwiedziny Stref Partnerskich

13.30–13.50

Intrusion Prevention w sieciach przemysłowych - fakty i mity.

Świat IT już dawno oswoił się z różnymi technologiami zapewniającymi cyberbezpieczeństwo. Niestety obszar OT, czyli obszar sieci przemysłowych, wciąż jest nieufny w stosunku do technologii cyberbezpieczeństwa. Biznes ulega ciągłej transformacji i nowe potrzeby sprawiają, że galwaniczna separacja sieci przemysłowych stała się już przeszłością. Jedną z technologi powszechnie wykorzystywanych do ochrony sieci i urządzeń są systemy klasy Intrusion Prevention System (IPS). W trakcie prezentacji porozmawiamy o tej klasie rozwiązań w kontekście ochrony sieci przemysłowych i postaramy się rozprawić z mitami związanymi z brakiem możliwości ich stosowania.

Wojciech Kubiak Wojciech Kubiak, ICT Security Director, PKP Energetyka
13.50–14.05

Cyfrowy bunkier, czyli zawsze warto mieć plan B.

Bunkier kojarzy nam się z działaniami wojennymi…, ale czy cyfrowy atak to nie są działania wojenne? Czym się różni cyfrowy bunkier od prawdziwego? Jakie musi mieć cechy? W co warto go zaopatrzyć? Zapraszamy do dyskusji o tym zapewnić sobie bezpieczeństwo nawet w przypadku zmasowanego ataku. Wszystko na podstawie realnych sytuacji.

Daniel Olkowski Daniel Olkowski, Principal System Engineer, Dell Technologies
14.05–14.30

Threat Intelligence to nie tylko IoCs – czyli więcej o tym jak budować bezpieczeństwo oparte o Threat Intel.

Prezentacja ma na celu wprowadzenie do tematu dojrzałego korzystania z Threat Intelligence, które wychodzi poza zwykłe pozyskiwanie IOC i stosowaniu ich do detekcji/prewencji. Uczestnicy usłyszą o tym jak threat intelligence jako całość może pomagać w innych obszarach, poza security operations center lub incident response i jak może wpływać na decyzje strategiczne dotyczące rozwoju organizacji.

Marcin Święty Marcin Święty, Senior Manager, Global Security, Relativity
14.30–14.45

Hardening urządzeń i sieci produkcyjnych OT - po co, dlaczego i jak ? Czyli o bezpieczeństwie aplikacji przemysłowych.

Panel tematyczny w formie prezentacji oraz wymiany doświadczeń związanych z zagrożeniami dla systemów sterowania ICS (Industrial Control Systems). Podczas prezentacji, słuchacze zostaną zaznajomieni z przykładowymi technikami ochrony kluczowych i krytycznych elementów infrastruktury i sieci przemysłowych OT. Przytoczone przykłady oraz zagadnienia w bezpośrednio odnosić się będą do efektywnego zarządzania ryzykiem przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych.

Roland Kulanek Roland Kulanek, OT Champion Network and Security Services Poland, Rockwell Automation
14.45–14.50

Zakończenie konferencji i pożegnanie uczestników.

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian.

Prowadzący konferencję:

Jarosław Kuźniar

Dziennikarz, wykładowca, CEO, Kuźniar Media

Poznaj prelegentów konferencji: 

Rafał Jaczyński

Regional Cyber Security Officer CEE & Nordics, Huawei Technologies

Joanna Karczewska

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i ochrony danych osobowych, ISACA Warsaw Chapter

Marcin Kobyliński

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, ISSA Polska

Robert Kośla

Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Wojciech Kubiak

ICT Security Director, PKP Energetyka

Roland Kulanek

OT Champion Network and Security Services Poland, Rockwell Automation

Michał Kurek

Partner, Cyber Security, KPMG

Daniel Olkowski

Principal System Engineer, Dell Technologies

Tomasz Omelaniuk

Pre-Sales Technical Consultant, HP Inc. Polska

Michał Sajdak

Twórca portalu sekurak.pl, założyciel Securitum

Marcin Święty

Senior Manager, Global Security, Relativity

Filip Winiarczyk

Threat Intelligence Analyst, Revolut

Paweł Wojciechowski

Channel Sales Director, Fortinet

Wśród ekspertów dostępnych w strefach partnerskich m. in.:

Bartłomiej Anszperger

CTO, Huawei Enterprise Polska

Dariusz Kaczmarczyk

Business Development Manager, Veracomp SA

Paweł Marciniak

Regional Director, Eastern Europe, Matrix42

Tomasz Niewdana

Principal Systems Engineer, Fortinet

Kazimierz Osiński

Major Account Manager, Fortinet

Przemysław Sagalski

IT Solutions Engineer, One System

Andrzej Smutek

PreSales Consultant, HP Inc

Paweł Szymczak

Kierownik Sprzedaży, One System

Security First online to:

Do udziału w szczególności zapraszamy:

  • CSO oraz menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo teleinformatyczne
  • Kadrę zarządzająca, która chce poznać najnowsze zagrożenia i sposoby przeciwdziałania im, aby zabezpieczyć interesy swoich organizacji
  • Menedżerów zarządzających ryzykiem w przedsiębiorstwach
  • Osoby odpowiedzialne za administrowanie sieciami i systemami
  • Ekspertów odpowiedzialnych za ciągłość działania i zarządzanie kryzysowe
  • Konsultantów i ekspertów bezpieczeństwa informacji
  • Osoby odpowiedzialne za zakup usług i produktów cyberbezpieczeństwa
  • Dostawców technologii IT Security

ZOSTAŃ PARTNEREM KONFERENCJI SECURITY FIRST!

Udział w roli Partnera to wyjątkowa okazja do zaprezentowania doświadczeń oraz rozwiązań wśród praktyków obszaru cyberbezpieczeństwa.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.

 

Zgłoś Partnerstwo

Organizatorzy

Partner generalny

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Patroni medialni

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI



Filip Walicki
Tel. 662 287 904
[email protected]

Agata Rydzewska
Tel. 662 287 833
[email protected]

Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
[email protected]

Magdalena Szczodrońska
Tel. +48 662 287 935
[email protected]