Świat, który znamy dzisiaj nie może istnieć bez paliwa jakim jest nowa ropa, czyli dane. Dzięki rozwojowi technologii wytwarzamy i magazynujemy ich ogromne ilości. Dobrze wykorzystane mogą stać się naszym najlepszym sprzymierzeńcem w szybko zmieniającym się świecie.

W czasach ery cyfryzacji wdrażanie i ciągłe ulepszanie procesów za pomocą technologii takich jak Big Data, AI, ML, czy rozwoju wiedzy z zakresu Data Science jest niezbędnym elementem do tego by utrzymać się na rynku i zwiększać pozycję wśród konkurencji.

Magazyn Computerworld zaprasza na konferencję pt. Data Driven Innovation, która odbędzie się w całości w formule wirtualnej 21 października 2021. To druga edycja wydarzenia skierowanego do managerów i dyrektorów IT, jak również osób zajmujących się zaawansowaną analityką danych oraz wdrażaniem zmian i innowacji w organizacjach.

FOTOGALERIA:

PROGRAM WYDARZENIA

DATA DRIVEN INNOVATION ONLINE 21 października 2021
09.30–09.35

Powitanie uczestników. Rozpoczęcie konferencji.

Maciej Kautz Maciej Kautz, Konferansjer
09.35–10.05

Autonomia zespołów analitycznych w środowiskach chmurowych.

W biznesie dobrze ugruntowała się teza, że to nie duży wygra z małym a zwinny z wolnym. W świecie korporacyjnym często próbujemy uzyskać zwinność organizacyjną, ale zależności pomiędzy oczekiwaniami, procesami a technoogią w rozproszonej architekturze chmurowej, mogą powodować eksplozję złożoności systemów. Czy demokratyzacja domeny przetwarzania danych, może być mechanizmem zwiększania efektywności organizacji w dostarczaniu rozwiązań? Coraz szerszej adaptujemy platformy i rozwiązania chmurowe, powoduje to eksplozję dedykowanych narzędzi do analityki. Zainteresowania społeczności analityków, programistów czy data scientistów coraz bardziej polaryzują się w kierunku dedykowanych rozwiązań a domena technologii i analityki danych rozwija się w niespotykanym do tej pory tempie, co powoduje wzrost oczekiwań dotyczących jakości ale i szybkości dostarczania rozwiązań. Przesunięcie architektury danych jeszcze bliżej wartości biznesowej i stworzenie przestrzeni dla inżynierów i analityków danych może być rozwiązaniem problemu, ale niesie za sobą dodatkowe obowiązki. Jakie? Postaram się wyjaśnić podczas mojej tegorocznej prezentacji. 

Bartłomiej Szubstarski Bartłomiej Szubstarski, Principal IT Expert, Roche
10.05–10.25

Każdy bajt danych jest walutą. Big Data według Pure Storage.

Ustawa o wykorzystywaniu danych w administracji publicznej, mnożące się projekty centralizowania repozytoriów na dane typu logi czy statystyki, potrzeby optymalizacji zarządzania danymi - to wszystko tworzy zagadnienie pt. 'jak rozpocząć pracę z danymi'. W naszej sesji odpowiemy na podstawowe wstępne pytania w tej kwestii, zademonstrujemy istotne referencje nt. tego, co praca z danymi może dać organizacji i dotkniemy nieco kosztów takiego przedsięwzięcia.

Grzegorz Ber Grzegorz Ber, AI Lob Manager, Comtegra
Bogusz Błaszkiewicz Bogusz Błaszkiewicz, Principal Systems Engineer, Pure Storage
10.25–10.55

Przepraszam, czy lecą z nami dane?

Czy chcecie poznać sprawdzoną recepturę na sukces w zakresie innowacji opartych o dane? Jeśli tak, to bardzo dobrze, bo ja też ciągle jej poszukuję. W OLX nauczyliśmy się wykorzystywać synergię danych ilościowych i jakościowych w celu projektowania rozwiązań skupionych wokół potrzeb użytkownika. Jednakże same dane, to za mało, aby mówić o skutecznym wdrażaniu innowacji. W swojej prezentacji podzielę się doświadczeniem zebranym podczas realizacji nowatorskich projektów w Grupie OLX. Opowiem także o tym, jak ważną rolę w innowacji pełni łączenie sił zespołów Data Science, UX Research, Analityki oraz Biznesu.

Tomasz Jamiński Tomasz Jamiński, Head of Data Science, OLX Group
10.55–11.15

Jak sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem danymi dzięki Veritas Enterprise Data Services Platform?

Mając ponad 80 tysięcy klientów na świecie w tym 87% w Fortune Global 500, dowiedz się jak Veritas Data Services Platform pomaga w zakresie wyskodostępności krytcznych danych (ochrony danych oraz wgląd w dane dla potrzeb zgodności regulacyjnej) bez względu na lokalizację.

Leonid Venglinski Leonid Venglinski, Senior Technical Consultant, Veritas Technologies LLC
11.15–11.35

Przerwa na odwiedziny Stref Partnerskich.

11.35–11.55

What does data-driven mean for a company?

Data, endless zeros-and-ones, this is what is generated in every action you make in the digital world. But how you get interesting insights from it to develop your business can be a challenge. In my presentation, I will briefly explain how we use data in Superbet and why we call ourselves a truly disruptive Data Driven Company. Please join my session and listen how we use our Analytical Platform - based on high-performing Vertica solution – to address use cases like early detection of High roller players, geospatial analysis and pushing data to reporting layer in real time. Please join me for this session.

Andrei Popa Andrei Popa, Director of Business Intelligence, SUPERBET
11.55–12.15

Data Mesh i zdrowy rozsądek. Jak nie zwariować i z opanowaniem podejść do zarządzania danymi.

Historia pokazuje, że w zakresie zarządzania danymi nie znaleziono na razie jednego podejścia, rozwiązującego wszystkie problemy. Tym niemniej jesteśmy coraz bliżej wypracowania elastycznej architektury,  swoistego Graala, pozwalającego na spójne zaadresowanie kwestii różnego charakteru danych,  wolumenu, dostępności, oczekiwań różnych grup użytkowników, itd. Podczas prezentacji opowiem o pragmatycznym podejściu do Data Mesh.

Rafał Skirzyński Rafał Skirzyński, Solution Engineering Manager, Chief Architect, Oracle
12.15–12.40

Testowanie i wdrażanie innowacji analitycznych w Grupie PZU.

Jak dużym firmom udaje się efektywnie wdrażać nowe technologie? A może innowacyjność jest zarezerwowana tylko dla startupów? Jak uniknąć porażek w innowacjach? W Laboratorium Innowacji Grupy PZU weryfikujemy najnowsze trendy technologiczne i szukamy ich zastosowania w branży ubezpieczeniowej. Koncentrując się na zaawansowanej analityce danych, cyfryzacji procesów i nowych interakcjach z klientami tworzymy ewolucyjne i rewolucyjne projekty we współpracy z najlepszymi startupami z Polski i zagranicy. W trakcie prezentacji poznasz nasze sprawdzone sposoby na podejście do innowacji w dużej firmie. Zobaczysz na czym się skupiamy wdrażając rozwiązania np. z zakresu Big Data czy sztucznej inteligencji. Dowiesz się także o naszych najciekawszych projektach – jak udało nam się je wybrać sposób tysięcy pomysłów, a następnie zrealizować w krótkim czasie. 

Marcin Kurczab Marcin Kurczab, Dyrektor ds. Innowacji, Grupa PZU
12.40–12.55

Przetwarzanie danych vs. ciągłość działania: Jak być przygotowanym na nieprzewidziane zdarzenia związane z utratą danych.

Według Gartnera, incydent związany z przerwą w świadczeniu usług kosztuje średnio 4 595 euro na minutę. Jeśli przyjrzymy się bliżej wielkości firm, średni koszt tego typu incydentu wynosi 45 130 euro dla małej firmy i 74 670 euro dla MŚP*. Oprócz skutków finansowych, awaria lub katastrofa komputerowa może tymczasowo lub trwale uszkodzić dane Twoich klientów. Takie straty mogą mieć dramatyczny wpływ na reputację firmy a także znacząco wpłynąć na jej płynność finansową.

Tomasz Sobol Tomasz Sobol, Product Marketing Manager, CEE, OVHcloud
12.55–13.15

Przerwa na odwiedziny Stref Partnerskich.

13.15–13.30

Jaki Data Lake? Oparty na metadanych i mikrousługach, ale przede wszystkim – zgodny z regulacjami.

Nie ryzykuję zbyt wiele stawiając tezę, że w przemyśle farmaceutycznym jedną z najważniejszych rzeczy jest compliance. Procesy produkcyjne w organizacjach tego sektora muszą być spójne między innymi ze standardami Dobrych Praktyk Wytwarzania (Good Manufacturing Practice – GMP). Procesy finansowe – z wyśrubowanymi standardami, jak (w przypadku rynku amerykańskiego) Sarbanes-Oxley Act (SOX), którego celem jest zapobieganie błędom księgowym i nieuczciwym praktykom w przedsiębiorstwach, a także poprawa dokładności raportów korporacyjnych. Efektywne wykorzystanie danych w środowisku o tak wysokim stopniu regulacji to dla IT twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony – złożone środowisko regulacyjne. Z drugiej – ciągły napływ danych, wciąż rosnąca liczba nowych źródeł i nowe use case’y oraz konieczność ich szybkiego obsłużenia. Odpowiedzią jest Data Lake, ale oparty o innowacyjne wykorzystanie mikrousług przetwarzania danych, które są wielokrotnie wykorzystywane jako wspólne usługi w ramach całego repozytorium. Jak to zrobić? Odpowiem na podstawie konkretnego case study wdrożenia w jednej z wiodących, globalnych firm farmaceutycznych.

Wojciech Winnicki Wojciech Winnicki, Chief Technology Officer i Członek Zarządu, C&F
13.30–13.55

Digital Outage Risks & Impacts in Data Science Driven Enterprises.

The impact and cost of outages is growing and remains a major industry concern in spite of improving technology and better management of availability. This presentation will discuss the changing causes of outages - from software and IT configuration issues, network and power issues, and human error. We will also cover innovation and investment in cloud-based and distributed resiliency which may have helped reduce the impact of site-level failures, but possibly introduced error-prone complexity as well.

Ali Moinuddin Ali Moinuddin, Managing Director, Europe, Uptime Institute
13.55–14.00

Zakończenie konferencji i pożegnanie uczestników.

Maciej Kautz Maciej Kautz, Konferansjer
Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian godzin poszczególnych wystąpień.

Wśród prelegentów konferencji:

Grzegorz Ber

AI Lob Manager, Comtegra

Bogusz Błaszkiewicz

Principal Systems Engineer, Pure Storage

Tomasz Jamiński

Head of Data Science, OLX Group

Marcin Kurczab

Dyrektor ds. Innowacji, Grupa PZU

Ali Moinuddin

Managing Director, Europe, Uptime Institute

Andrei Popa

Director of Business Intelligence, SUPERBET

Rafał Skirzyński

Solution Engineering Manager, Chief Architect, Oracle

Tomasz Sobol

Product Marketing Manager, CEE, OVHcloud

Bartłomiej Szubstarski

Principal IT Expert, Roche

Leonid Venglinski

Senior Technical Consultant, Veritas Technologies LLC

Wśród ekspertów dostępnych w strefach partnerskich m.in.:

Bogusz Błaszkiewicz

Principal Systems Engineer, Pure Storage

Maciej Bocian

Country Manager, Pure Storage

Łukasz Herda

Systems Engineer, Pure Storage

Konrad Krycki

Business Development Manager CEE, OVHcloud

Rick Kuhlbars

Business Partner Manager, Vertica

Joanna Muszalska

Business Development Representative, Vertica

Maciej Paliwoda

Solution Architect, Vertica

Piotr Pielasa

EVP Life Science Solutions i członek zarządu, C&F

Dariusz Skonieczny

Dyrektor ds. Rozwoju, Comtegra S.A.

Monika Świderska

Regional Manager CEE, Vertica

Wojciech Winnicki

Chief Technology Officer i Członek Zarządu, C&F

Jakub Zboina

Architekt platform AI, Comtegra S.A.

Prowadzący konferencję:

Maciej Kautz

Konferansjer

Poznaj wybrane opinie uczestników poprzedniej edycji konferencji Data Driven Innovation

DO UDZIAŁU W SZCZEGÓLNOŚCI ZAPRASZAMY:

  • Managerów i Dyrektorów IT
  • Top Management i zarządzających transformacją cyfrową 
  • Kierowników i liderów zespołów analitycznych 
  • Ekspertów technologii AI, ML, Big Data etc.

Organizator

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJIFilip Walicki
Tel. 662 287 904
[email protected]

Piotr Fergin
Tel. 533 358 952
[email protected]

Agata Rydzewska
Tel. 662 287 833
[email protected]

Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
[email protected]