Konferencja od 13 lat stanowi platformę wymiany doświadczeń menedżerów odpowiedzialnych za zarządzanie architekturą IT organizacji. To okazja do poznania aktualnych wyzwań i najlepszych praktyk związanych z podejściem architektonicznym w organizacjach.
W programie zagadnienia związane z rolą architektury korporacyjnej w obliczu dynamicznych zmian w organizacjach, innowacjami w architekturze IT, a także zmieniającą się rolą architektów IT i architektury korporacyjnej w firmach.
dr hab. Andrzej Sobczak, Profesor SGH, Kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki, Szkoła Główna Handlowa
Obecnie bardzo dużo umówi się o tym, że AI zmieni pracę deweloperów. Ale czy zmieni pracę architektów? Podczas tego wystąpienia będą starał się przekonać, że automatyzacja oraz AI mogą podnieść efektywność i komfort pracy architektów.
Łukasz Filut, CEO, Plucky Rebels
Współczesny biznes wymaga od korporacji elastyczności i zdolności do szybkiego dostosowywania się do zmieniającego się rynku. Wiele korporacji szuka sposobów na stymulowanie innowacji poprzez adaptację modelu startupowego w ramach własnej struktury. Ale jak z sukcesem połączyć korporacyjne zasady, zasoby i doświadczenie z agresywnością i innowacyjnością startupu?
Ta prezentacja dostarczy architektom korporacyjnym wiedzy na temat tego, jak korzystać z najlepszych praktyk startupowych w korporacyjnym środowisku, jakie korzyści przynosi to podejście oraz jakie pułapki i wyzwania mogą się pojawić na tej drodze.
W trakcie prezentacji:
W zakresie architektury IT dla korporacyjnych startupów:
Uzupełnieniem wystąpienia będzie case study: analiza dwóch przypadków korporacyjnych startupów.
Prezentacja kompleksowa, dostarczająca uczestnikom nie tylko wiedzy biznesowej, ale także technicznej.
Eliza Marszalik, Dyrektor Solution Architektury w Ergo Technology & Services Poland
Marcin Makowski - Dyrektor Enterprise Architektury w Ergo Technology & Services Poland
Prezentacja opiera się na rzeczywistych przypadkach transformacji przeprowadzonych w Ergo Technology Poland. W jej ramach omówimy procesy i strategie, które pozwoliły na transformację działów architektury. Zaprezentujemy narzędzia i metody zastosowane w celu standaryzacji rozwiązań IT, dokumentacji i zarządzania wiedzą. Prezentacja zostanie podzielona na cztery kluczowe obszary:
Sebastian Konkol, Full-Elevator Architect
Wiele słyszymy o tym, jak dobra architektura uwalnia transformacje cyfrowe. Co najmniej równie często zdarzają się sytuacje, kiedy architektura nie nadąża i stanowi ograniczenie cyfryzacji. Czasami jest to zła architektura, a czasami – zaniedbana, czy opóźniona. Cyfryzacja zmienia bowiem nie tylko środowisko systemów informatycznych – zmienia kompetencje użytkowników IT. Kilka przykładów zilustruje głębokość znaczenia tej zmiany, ostrzeże przed daleko idącymi jej konsekwencjami, jak i wskaże cechy architektury lepszej na czas transformacji cyfrowych.
Adam Smolnik, Senior Cloud Architect, Hostersi
Piotr Boetzel, Partner Solutions Architect, AWS
Współcześnie, architektura rozwiązań w chmurze stanowi kluczowy element strategii IT wielu organizacji. Jednakże wraz z korzyściami płynącymi z migracji do chmury, pojawiają się także potencjalne niespodzianki w postaci nieoczekiwanych kosztów. Celem wystąpienia jest przedstawienie głównych czynników wpływających na koszty w środowisku Amazon Web Services oraz propozycji skutecznych strategii zarządzania nimi.
Udział w roli Partnera to wyjątkowa okazja do zaprezentowania doświadczeń oraz rozwiązań wśród decydentów odpowiedzialnych za budowę i rozwój podejścia architektonicznego w organizacjach.
Magdalena Szczodrońska
Tel. +48 662 287 935
[email protected]
Elżbieta Olszewska
Tel. +48 662 287 909
[email protected]
Klaudia Kałuska
Tel. +48 662 287 865
[email protected]