NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE W POLSCE DLA MENEDŻERÓW ODPOWIEDZIALNYCH
ZA BUDOWĘ I ROZWÓJ ARCHITEKTURY IT W ORGANIZACJACH

Kilka miesięcy temu nikt nie przewidywał sytuacji, w jakiej obecnie znalazło się wiele organizacji.
Dobrym narzędziem do szukania odpowiedzi na wiele pytań stawianych przez zarządy w trakcie pandemii, może być architektura korporacyjna.
To powoduje, że architekci korporacyjni mogą odegrać bardzo ważną rolę w przeprowadzaniu przedsiębiorstw przez kryzys.

Jaka powinna być EA, aby stać się cennym narzędziem dla firmy podczas kryzysu? To jeden z wielu tematów X Forum Architektów IT.
Ponadto w programie: architektura mikroserwisowa, zwinna architektura w praktyce, rola architekta IT w operacjonalizacji strategii IT i wiele innych tematów. Wszystko w oparciu o praktyczne doświadczenia takich organizacji jak mBank, Alior Bank, BNP Paribas, 4Finance, Getin Noble Bank, PGE, EY.

Zapraszamy do udziału w X jubileuszowym Forum Architektów IT. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń wśród decydentów odpowiedzialnych za budowę i rozwój podejścia architektonicznego w organizacjach, a także możliwość poznania najlepszych praktyk z rynku. Agenda wydarzenia poświęcona jest praktycznym aspektom wdrażania i realizacji strategii IT w kontekście architektury w organizacji. ZAPRASZAMY!

PROWADZĄCY KONFERENCJĘ:

Jarosław Kuźniar

Dziennikarz, wykładowca, CEO, Kuźniar Media

W GRONIE PRELEGENTÓW:

Marcin Czerwiński

IT Consultant, Lenovo Data Center Group

Tomasz Ćwik

Dyrektor Departamentu Rozwoju Architektury Korporacyjnej i Nowych Technologii, BNP Paribas

Tomasz Dzierżanowski

Chief Enterprise Architect, BNP Paribas

Bogdan Głuszkowski

Architekt korporacyjny, mBank

Rafał Jaworski

Główny Architekt Rozwiązań, Software AG Polska

Tadeusz Kifner

Menedżer ds. Architektury IT, Alior Bank

Przemysław Krajewski

IT Advisory Manager Expert, EY

Paweł Michalak

Head of Technology Strategy and Enterprise Architecture services, EY

Tomasz Michałek-Czerepak

Head of IT, 4Finance

Marcin Morawski

Dyrektor Departamentu Rozwoju Oprogramowania, Getin Noble Bank

Radek Odrobina

CTO, EMEIA IoT, EY

Andrzej Sobczak

Profesor SGH, Kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki, Szkoła Główna Handlowa

Tomasz Sobol

Product Marketing Manager, CEE, OVHcloud

Rafał Wasilewski

Europe Region Chief Architect, HSBC

Marek Wiśniewski

Architekt korporacyjny, PGE Polska Grupa Energetyczna

FORUM ARCHITEKTÓW IT ONLINE TO:

W programie m.in.:

 • Architektura IT w czasach zarazy.
  Rafał Wasilewski, Europe Region Chief Architect, HSBC

  Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak bardzo Architektura Korporacyjna pomaga w transformacji przedsiębiorstwa oraz pozwala osiągać lepsze wyniki biznesowe.  W dobie kryzysu wywołanego COVID-19, Architekci IT wspierają swoje firmy, zapewniając im ciągłość w działaniu poprzez zwinne reagowanie na zmiany środowiskowe. Rzadziej się zastanawiamy się nad tym,  jak takie kryzysowe sytuacje wpływają na samych Architektów. Na przykładzie zmian HSBC pokarzę, jak poważny kryzys wpływa na zmiany struktury organizacyjnej Architektury IT, przyśpiesza jej transformację i zmienia metody pracy ludzi. 

 • Rola architekta korporacyjnego w operacjonalizacji strategii IT
  Marek Wiśniewski, Architekt korporacyjny, PGE Polska Grupa Energetyczna

  Operacjonalizacja strategii IT jest wyzwaniem dla działów IT i wymaga znaczącego nakładu organizacyjnego i kompetencyjnego. W wystąpieniu pokażę, w jaki sposób architektura korporacyjna oraz strategiczne plany rozwoju spełniają tę funkcję w PGE Polskiej Grupie Energetycznej.
 • Jak Architektura Korporacyjna pomaga w dobie kryzysu szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania? 
  Radek Odrobina, CTO, EMEIA IoT, EY
  Przemysław Krajewski, IT Advisory Manager Expert, EY
  Paweł Michalak, Head of Technology Strategy and Enterprise Architecture services, EY

  Parę miesięcy temu nikt nie spodziewał się sytuacji, w której znajdujemy się obecnie. Seria wywiadów z doświadczonymi CEO, CIO, CTO, członkami zespołu badającego wpływ COVID-19 na polską gospodarkę oraz członkami sztabu kryzysowego pozwoliła zidentyfikować pytania, które są obecnie najbardziej istotne dla przedsiębiorców. Świetnym narzędziem do szukania odpowiedzi na wiele z nich okazuje się architektura korporacyjna. Waga oraz powszechność stawianych obecnie pytań powodują, że architekci korporacyjni mogą odegrać ważną rolę w przeprowadzaniu przedsiębiorstw przez kryzys. Jaka powinna być architektura korporacyjna, aby stać się taką opoką dla firmy podczas kryzysu?

 • Mam pracę dla architekta rozwiązań... architekta zwinnego, a może też dla urbanisty... czyli jak ogarnąć chaos w organizacji.
  Tadeusz Kifner, Menedżer ds. Architektury IT, Alior Bank

  Ewolucja zawodu architekta IT wynika ze zmieniającej się rzeczywistości oraz nowych możliwości technicznych. Pojawiają się nowe akcenty i oczekiwania rynkowe. W prezentacji - na przykładzie nie tylko z obszaru bankowości - przedstawione zostaną role jakie w zespole może przyjmować architekt i jaką realną wartość wnosi do organizacji. Podjęta też zostanie próba odpowiedzi na pytania dlaczego umysł architekta pracuje inaczej i dlaczego nie należy do końca wierzyć w kryzys architektów urbanistów. Skonfrontowane zostaną też oczekiwania inwestorów w świecie cyfrowym z kulą błota, monolitem i zdarzeniami.

 • Modelowanie, jako „szósty zmysł” architekta, czyli prosta metoda rozwiązywania dowolnych problemów wszechświata
  (CASE STUDY: mBank).

  Bogdan Głuszkowski, Architekt korporacyjny, mBank

  Architekt myśli i widzi świat za pomocą modeli. Architekt wyciąga wnioski i proponuje rozwiązania na podstawie modeli. To jest trochę, jak szósty zmysł. Na X Forum Architektów IT opowiem, jak ten „szósty zmysł” wykorzystałem w bardzo konkretnym przypadku analizy istniejącego systemu zarządzania ciągłością działania w mBanku, którą przeprowadziłem podczas pierwszego lock-down’u związanego z epidemią SARS-CoV-2. Opowiem o zamodelowaniu systemu zarządzania ciągłością działania w mBanku, o analizie tego modelu i wnioskach z tego modelu. Na koniec spróbuję zgeneralizować ten konkretny przypadek i przedstawić bardzo prostą metodę modelowania dowolnej rzeczywistości i analizy dowolnego problemu wszechświata za pomocą ArchiMate 3.

 • Microservices, where did it all go wrong?
  Tomasz Dzierżanowski, Chief Enterprise Architect, BNP Paribas
  Tomasz Ćwik, Dyrektor Departamentu Rozwoju Architektury Korporacyjnej i Nowych Technologii, BNP Paribas

  Na przestrzeni ostatnich lat, niesamowitą popularność zyskała architektura mikroserwisowa. Jednak wraz z rosnąca popularnością, coraz więcej organizacji napotyka wyzwania stojące za jej skutecznym i efektywnym utrzymaniem i rozwojem.Równolegle w dziedzinie ekonomii i teorii zarządzania, rekordy popularności bije Nassim Nicholas Taleb i jego książki jak „Czarny łabędź” czy „Antykruchość”. Co jedno z drugim ma wspólnego ? Czego unikać i na co zwracać uwagę w przygodzie z mikroserwisami? Na obydwa te pytania postaramy się odpowiedzieć na bazie naszych doświadczeń, nie tylko z bankowości.

 • Narzędziownik i metody pracy Architekta 4.0.
  dr hab. Andrzej Sobczak, Profesor SGH, Kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

  Architektura korporacyjna w Polsce rozwija się od wielu lat. Jednak obecne zmiany biznesowe i technologiczne wymagają zupełnie innego podejścia do zarządzania nią niż 10, a nawet 5 lat temu. W prezentacji przedstawione zostaną uwarunkowania i narzędzia pracy architektów IT, uwzględniające obecną rzeczywistość.

 • Zwinna architektura w praktyce.
  Marcin Morawski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Oprogramowania, Getin Noble Bank
  Tomasz Michałek-Czerepak, Head of IT, 4Finance

  W naszej prezentacji pokażemy krok po kroku jak można podejść do wdrożenia inicjatywy biznesowej łącząc ją ze zmianami w architekturze, robiąc to w sposób lekki i przyjemny. Będzie to praktyczny przykład jednego z wdrożeń w Getin Noble Banku z wykorzystaniem Lean Architecture Framework (LAF). Na koniec prelekcja będzie wzbogacona o opowieść jak zmiany architektoniczne są realizowane w wiodącej firmie pożyczkowej.

 • Utrzymanie aplikacji krytycznych w oparciu o innowacyjne rozwiązania Lenovo.
  Marcin Czerwiński, IT Consultant, Lenovo Data Center Group

  Aby zrozumieć czym są dzisiejsze wyzwania stawiane przed biznesem i móc proaktywnie na nie reagować, każde przedsiębiorstwo powinno dysponować rozwiązaniami do analityki biznesowej w czasie rzeczywistym. Chcąc wdrażać skuteczne i efektywne strategie, firma musi najpierw zrozumieć swoje funkcjonowanie, czyli posiadać dostęp do generowanych danych. Jesteśmy świadomi, że to właśnie dane stanowią jeden z kluczowych zasobów, jakim dysponuje współczesne przedsiębiorstwo. Ich dostępność oraz właściwa interpretacja i przetwarzanie to nie tylko kwestia wizerunku, ale w obecnych czasach, „być albo nie być” całej organizacji. Ponieważ ilość informacji rośnie wykładniczo, potrzebujemy rozwiązań technologicznych, które umożliwią zwiększenie wydajności i niezawodności aplikacji, zarządzanie wielkimi zbiorami danych, a przy tym będą efektywne kosztowo. To kluczowe wymagania stawiane obecnie przed działami IT. Serdecznie zapraszamy na prezentację podczas której zaprezentujemy innowacyjne technologie IT, które pozwalają spełnić je już dziś, a dodatkowo zabezpieczają rozwój biznesu w przyszłości.

 • Cloud Impact -  czyli jak wdrażać chmurę w biznesie - zwiększyć zyski i zarządzać ryzykiem.
  Tomasz Sobol, Product Marketing Manager, CEE,  OVHcloud

  Migracja do chmury to jeden z głównych priorytetów zespołów IT. Skalowalność, optymalizacja kosztów, szybkość dostarczania rozwiązań na rynek, nieprzerwany dostęp do zasobów to najczęstsze trzy powody przenosiny infrastruktury. Czy jednak to wszystko co powinniśmy wiedzieć? Czy tylko te trzy elementy powinny decydować o całym biznesie? Czy droga do chmury ma tylko jeden sprawdzony wzorzec i nie ma innej alternatywy dla Twojej firmy? Weź udział w wykładzie i dowiedz się dlaczego warto posiadać opcje wyboru i jak one wpływają na zarządzanie ryzykiem.

DO UDZIAŁU SZCZEGÓLNIE ZAPRASZAMY

 • Architektów korporacyjnych, architektów IT
 • CIO, kierowników działów IT
 • Członków zarządu odpowiedzialnych za realizację strategii IT

TAK WYGLĄDAŁA POPRZEDNIA EDYCJA KONFERENCJI 


TAK WYGLĄDAŁA IX EDYCJA KONFERENCJI:

ZOSTAŃ PARTNEREM X FORUM ARCHITEKTÓW IT!

Udział w roli Partnera to wyjątkowa okazja do zaprezentowania doświadczeń oraz rozwiązań wśród decydentów odpowiedzialnych za budowę i rozwój podejścia architektonicznego w organizacjach.

 

ZOSTAŃ PARTNEREM

NAJLEPSZĄ REKOMENDACJĄ SĄ OPINIE UCZESTNIKÓW DOTYCHCZASOWYCH EDYCJI

Organizator

Partnerzy generalni

Partner merytoryczny

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJIMagdalena Szczodrońska
Tel. 662 287 935
[email protected]

Piotr Fergin
Tel. 533 358 952
[email protected]

Agata Rydzewska
Tel. 662 287 833
[email protected]

Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
[email protected]