Architektura brzegu sieci

nowe jutro

Obraz technologiczny świata zmienia się w zawrotnym tempie. Cyfryzacja jest szansą na tworzenie nowych modeli biznesowych. W centrum zmian pozostają dane, które stały się kluczowym elementem nowej ekonomii. Ciągły, bezpieczny i szybki dostęp do nich oraz ich efektywna analiza, która pozwala wyciągać istotne dla biznesu wnioski, wydają się podstawą do rozwoju organizacji. By sprostać wyzwaniu świata opartego o dane, istotne staje się to, gdzie są one przetwarzane i tym samym – jak szybko dostarczą potrzebne informacje.

Zgodnie z predykcjami Gartnera do 2022 roku aż ¾ danych będzie tworzonych poza tradycyjnymi centrami danych czy chmurą. Co za tym idzie – ich przetwarzanie musi odbywać się jak najbliżej miejsca powstawania. Popularność Edge Computing, czyli przetwarzania danych na brzegu sieci, rośnie w zawrotnym tempie. Jego wykorzystanie w platformach IoT pozwoli przedsiębiorstwom na szybkie podejmowanie decyzji na podstawie danych z sensorów i uzyskiwanie kluczowej do budowania przewagi wartości.

Webinarium

Architektura brzegu sieci

Jedną z bardziej obiecujących technologii, która uzyskuje coraz większe znaczenie, jest przetwarzanie danych na brzegu sieci. Edge Computing wydaje się być potężnym narzędziem wspierającym procesy produkcyjne, poprzez przetwarzanie w czasie rzeczywistym najistotniejszych danych z sensorów. W dobie Industry 4.0 i zmianach w modelu łańcucha dostaw, umiejętność skorelowania produkcji z potrzeba klienta końcowego będzie wymagała coraz doskonalszych i szybszych operacji.

  • W jak sposób wykorzystać potencjał Edge Computing i uczynić procesy zwinniejszymi, bardziej wydajnymi?
  • Jak technologia przetwarzania na brzegach sieci może wpływać na finansową stronę organizacji?
  • Wreszcie – jak spiąć optymalną analitykę danych w środowisku hybrydowym (DC+private cloud+public cloud+Edge Computing)?

Na te i inne pytania odpowiedzieli Państwu Krzysztof Stankiewicz z firmy Equinix oraz Mariusz Kowalski z firmy Accenture podczas wydarzenia, które odbyło się 20 października br. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem wydarzenia.

Zobacz VOD

Materiały dodatkowe

Internet rzeczy - Optymalizacja działań biznesowych

Czytaj więcej

Digital Edge - 5 kroków do stworzenia cyfrowej platformy

Czytaj więcej