Pojedynek platform wirtualizacyjnych

Wszystkie testy systemów Windows były uruchamiane na Windows Server 2008 R2, zaś testy linuksowe zostały przeprowadzone na Red Hat Enterprise Linux 6 (RHEL 6). Wyjątek stanowił test platformy Hyper-V. Ponieważ rozwiązanie to nie wspiera RHEL 6, skorzystaliśmy z wersji 5.5 tego pakietu, co miało raczej znikomy wpływ na wynik testów wirtualizacji Linuksa na Hyper-V. W testach wydajnościowych wszystkie cztery pakiety wypadły podobnie - nie było ani wielkich wygranych ani wielkich przegranych.

Największe różnice pojawiły się przy testach obciążonych hiperwizorów. Wówczas na platformie XenServer zarówno wydajność Windows jak i Linuksa zauważalnie spadły. Najlepsze dla wirtualizacji systemów Windows okazały się VMware vSphere oraz Microsoft Hyper-V, zaś wszystkie (za wyjątkiem rozwiązania firmy Microsoft) okazały się bardzo dobrze obsługiwać wirtualne Linuksy.

W testach z wykorzystaniem kryptografii XenServer i vSphere były 3-krotnie wydajniejsze niż pozostałe dwa pakiety, co pokazuje, że lepiej one korzystają z instrukcji AES-NI procesora Intel Westmere.

Pojedynek platform wirtualizacyjnych

Microsoft Hyper-V radził sobie bardzo dobrze z jedną wirtualną maszyną Linux,ale przy obciążeniu większą liczbą VM okazał się w tym teście najsłabszy

Pojedynek platform wirtualizacyjnych

Hyper-V utrzymał takie same wyniki w testach kompresji programem bzip2,nawet gdy hiperwizor został obciążony większą liczbą VM


TOP 200