Co zobaczymy na Intertelecom 2002?

RWT Telefony Polskie stacjonarnie, choć komórkowo

Obok tradycyjnie oferowanych aparatów telefonicznych, urządzeń cyfrowych ISDN i systemów widekonferencyjnych firma koncentruje się na systemach teletransmisyjnych - zwielokratniających łącza - oraz na systemach dostępowych dla Internetu HiS (Home internet Solution).

Najnowszym produktem RWT TP jest stacjonarno-komórkowe urządzenie abonenckie FCT-NMT, przeznaczone do bezprzewodowej instalacji telefonów stacjonarnych, z wykorzystaniem zasięgu radiowego komórkowej telefonii analogowej NMT 450. Z produktów telefonicznych firma demonstruje rozbudowany przewodowy aparat telefoniczny Jaśmin oraz dwa typy bezprzewodowych aparatów Narcyz (01, 02), działających w technologii radiowej CT-1 (40 kanałów) w zasięgu 50 i 300 m od bazy.

Siemens platformy konwergentne

"Konwergencja w praktyce" to wiodący temat ekspozycji. Promowane są rozwiązania i możliwości sieci konwergentnych architektury HiPath oraz propozycja budowy sieci stałych i ruchomych - mieszcząca się w strategii Mobile Business. Niemiecki koncern oferuje rozwiązania przeznaczone dla wszystkich sektorów przewodowej i bezprzewodowej komunikacji multimedialnej, a także konwergencję różnych systemów teleinformatycznych w kierunku sieci następnych generacji.

Wśród nowości prezentowane są konwergentne platformy IP (HiPath 3000 oraz HiPath 4000), stanowiące uzupełnienie szerokopasmowej platformy firmowej HiPath 5000. Integrują one głosowe usługi telekomunikacyjne VoIP i dane odległych baz danych z aplikacjami telefonii internetowej IP. Wśród aplikacji (również mobilnych) zwraca uwagę system ujednoliconego przesyłania wiadomości HiPath Xpressions oraz aplikacja do zarządzania kontaktami z klientem HiPath ProCenter, zapewniająca trasowanie w ośrodkach telecentrum.

Dla usprawnienia łączności na obszarach miejskich Siemens proponuje modułowy system zwielokrotnienia falowego DWDM o nazwie TransXpress WaveLine (64 kanały 10 Gb/s), współpracujący z innymi systemami komutacji linii i przełączania pakietów. Transmisja w systemie TransXpress WaveLine jest całkowicie przezroczysta, co zapewnia przekaz sygnałów w wielu formatach przesyłanych danych (Gigabit Ethernet, Fast Ethernet i sygnały wideo SDI/SDTI) oraz łączenie szkieletowych warstw transportowych SDH o różnych przepływnościach (155 Mb/s, 622 Mb/s, 2,5 Gb/s i 10 Gb/s).

W zakresie systemów dostępowych firma prezentuje nowe modemy ADSL z funkcjami mostu i rutera, realizujące szybki dostępu do Internetu (wideo na żądanie, e-commerce, bankowość internetowa, nauczanie na odległość). Podobną usługę internetową zrealizowano także z wykorzystaniem łącza ISDN BRA, przez zastosowanie zakończenia Santis Communicator.

Multimedialny dostęp do Internetu zapewnia urządzenie Activy 300, łączące funkcje odbiornika i dekodera audio oraz cyfrowego magnetowidu z wbudowanym dyskiem twardym, odtwarzaczem DVD i CD, MP3 oraz odbiornikiem satelitarnym. Produkt pozwala na korzystanie z cyfrowej telewizji i radia, satelitarnego Internetu, transmisji strumieniowych, płatnej usługi Pay per View, e-commerce, bankowości internetowej z szyfrowaniem oraz nauczania na odległość.

Prezentowana platforma wielusługowa hiA 7100 zapewnia wymagane przez operatora interfejsy abonenckie, począwszy od klasycznego dostępu analogowego, a na dostępie szerokopasmowym ADSL kończąc. System można umieszczać zarówno przy centrali komutacyjnej, jak i instalować na zewnątrz budynków. Nowe punkty dostępu z serii optiPoint 500, wywodzące się z rodziny produktów optiset E, zwiększają wydajność pracowników biurowych.

Nowością dla użytkowników mobilnych - oprócz nowych aparatów komórkowych - jest platforma lokalizacyjna oparta na oszacowaniu położenia abonenta na podstawie numeru strefy komórkowej, w której abonent się znajduje (tzw. CellID).

TTI Inventel dostęp o wielu interfejsach

Co zobaczymy na Intertelecom 2002?

CN 35 z rodziny DEDAN

Firma pokazuje rodzinę urządzeń dostępowych Dedan, przeznaczoną dla operatorów sektora IT. Po raz pierwszy można zobaczyć multiplekser Dedan MX52, dzięki któremu operatorzy telekomunikacyjni mogą elastycznie kształtować strukturę własnej sieci dostępowej. Prawie dowolne konfigurowanie sprzętowe zapewnia modularna struktura multipleksera z wieloma interfejsami: E1/G.703/G.704, Uk0 ISDN BRI, S0 ISDN BRI, V.35, V.36, RS232, RS485, Ethernet 10/100Base-T, SHDSL, moduł światłowodowy, interfejs analogowego łącza centralowego i abonenckiego.

Veracomp bezpieczeństwo i optymalizacja w Internecie

Hasło tego wystawcy brzmi: "Biznes potrzebuje specjalizacji", czyli szeregu rozwiązań wielozadaniowych dla sieci konwergentnych - zapewniających obsługę sieci głosowych, obrazu i transmisji danych. Firma przedstawia specjalistyczne rozwiązania, pozwalające przedsiębiorstwom na migrację z prostych sieci LAN do bezpiecznych systemów inteligentnych, skutecznie chronionych przed atakami z zewnątrz.

Oferta obejmuje zintegrowane systemy bezpieczeństwa i monitorowania sieci komputerowych Nokia Security Solutions - przeciwdziałające zagrożeniom wynikającym z powszechnego dostępu do Internetu, problemom z bezpiecznym przesyłaniem informacji przez sieć publiczną (wykorzystanie zapór ogniowych, detektorów intruzów oraz szyfratorów w małych i dużych sieciach).

W ofercie krakowskiego dystrybutora znajdują się akceleratory CacheFlow (pamięci buforujące), optymalizujące ruch w Internecie przez wykrywanie i zapis informacji w podręcznej pamięci cache (od 4 GB do 234 GB). Inną nowością są systemy bezprzewodowej pętli lokalnej WLL do transmisji danych i głosu, pochodzące z firmy Alvarion (dawniej BreezeCOM).


TOP 200