Co zobaczymy na Intertelecom 2002?

Z kolei promowana sieć nowej generacji (SoftSwich), oparta na protokole IP (z przeznaczeniem dla operatorów), pozwala na świadczenie usług komercyjnych przez Internet. Platforma Ericsson Engine Multimedia stanowi unikatowe rozwiązanie sieci nowej generacji, oparte na architekturze SoftSwich, umożliwiające rozwijanie klasycznych usług czasu rzeczywistego z zastosowaniem sieci transportowej IP. Oferta skierowana do operatorów telekomunikacyjnych, zainteresowanych konwergencją usług w sieciach PSTN/IP, stanowi krok w kierunku tworzenia sieci wielousługowej (VoIP) Internetu - wspomaganej kilkoma innymi rozwiązaniami: Mobile@Home, BLIP, Web Screen oraz internetowe radio.

Koncepcja telekomunikacyjnej sieci Engine jest przeznaczona dla operatorów pragnących wprowadzać usługi wąsko- i szerokopasmowe dla klientów indywidualnych i korporacyjnych. Ponadto jest eksponowana otwarta platforma aplikacyjna JAMBALA wraz z prezentacją wpływu wdrożenia sieci Engine na redukcję kosztów operacyjnych i inwestycyjnych operatora.

Podczas targów firma udostępnia aplikacje oparte na technologiach sieci bezprzewodowej wg specjalnego projektu Ericssona "Świat Aplikacji", mającego na celu podniesienie poziomu wiedzy pracowników małych i średnich firm, chcących tworzyć aplikacje trzeciej generacji (3G).

Lanex systemy zarządzania

Co zobaczymy na Intertelecom 2002?

Platforma sprzętowa typu TM-72

Lubelski producent w tym roku stawia na systemy zarządzania. Ekspozycja firmowa obejmuje dwa systemy. Pierwszy to LanWin - oparty na firmowym protokole zarządzania, tunelowanym przez TCP/IP, w którym nadzór dokonuje się za pomocą odpowiedniego modułu zaimplementowanego w urządzeniu oraz multipleksera TM-47. Drugim jest system zarządzania urządzeniami Lanex w sieci telekomunikacyjnej, oparty na platformie HP-OV NNM. Stanowi on standardowy system zarządzania, działający na ogólnie przyjętych zasadach kontroli protokołem SNMP.

Wspólną cechą promowanych systemów jest możliwość zarządzania poza pasmem (czyli przez sieć Ethernet TCP/IP z wykorzystaniem styku 10Base-T) bądź lokalnie przez interfejs RS232, a ponadto istnieje możliwość przenoszenia informacji zarządzających w strumieniu danych. Prowadzone w firmie prace nad bramą programową wkrótce połączą oba systemy wykorzystując do tego sieci szerokopasmowe, krotnice SDH, urządzenia dostępowe xDSL. Nowym elementem sieci dostępowych jest telekomunikacyjna platforma sprzętowa typu TM-72 - realizująca połączenia różnych typów interfejsów - dzięki czemu konfigurowanie interfejsów staje się tańsze i szybsze.

Lucent Technologies Poland inteligencja w warstwie usług

Co zobaczymy na Intertelecom 2002?

System DSLAM typu STINGER

Koncern promuje sieci nowej generacji z inteligencją w warstwie usług. W warstwie teletransmisji zademonstrowano rozwiązania dla transportu głosu i danych w konwergentnych sieciach szkieletowych i miejskich, zarówno w technice DWDM, jak i SDH, z uwzględnieniem technologii Gigabit Ethernet. W ofercie znalazły się takie produkty jak krotnica transferowa SDH systemu STM-64 TDM10G, system LambdaUnite oraz Metropolis EON dla sieci metropolitalnych. W warstwie dostępowej firma pokazuje systemy multiplekserowe DSLAM typu STINGER oraz sposoby budowania sieci i usług w oparciu o szerokopasmowy dostęp DSL, z integracją danych i głosu w mieszanej technologii VoDSL.

W zakresie usług głosowych oraz konwergencji głosu i danych oferta firmy promuje rozwiązania stosujące technikę efektywnej transmisji głosu przez sieci pakietowe w technologii VoIP. Są to usługi multimedialne nowej generacji, integrujące głos i dane (internetowe połączenie oczekujące, telefonia IP z protokołami H.323 i SIP, portale głosowe, usługi dla biznesu, w tym także usługi IP Centrex).

Wśród rozwiązań nowej generacji znajdują się: inteligentne usługi sieci danych (w tym sieci wirtualne dla biznesu IP VPN), zarządzanie pasmem i jakością w sieciach danych, mechanizmy zarządzania i utrzymania odpowiednich poziomów SLA (Service Level Agreement), usługi związane z bezpieczeństwem w sieciach danych itp. Głównym elementem zapewniającym te usługi jest ruter SpringTide, oferowany łącznie z zarządzaniem usługami i siecią NGN za pośrednictwem rodziny produktów NAVIS.

W zakresie rozwiązań mobilnych Lucent pokazuje rozwiązania dla sieci 3G, wraz z konwergencją usług stacjonarnych i mobilnych. Dla biznesowych odbiorców firma proponuje bezprzewodową aplikację typu end-to-end, zapewniającą właściwą szybkość i bezpieczeństwo oraz integrację z sieciami korporacyjnymi, a w szczególności z bezprzewodową siecią LAN. Kluczowymi elementami tej oferty są: sieć dostępu radiowego UMTS (UTRAN) oraz węzeł GGSN - oparte na rozwiązaniu SpringTide 7000 Wireless.


TOP 200