Co zobaczymy na Intertelecom 2002?

BPS bezpieczeństwo zasilania

Co zobaczymy na Intertelecom 2002?

Zasilacz Powerware 5125

Wiodące hasło ekspozycji to "Bezpieczeństwo zasilania 24/7", które ma być realizowane za pośrednictwem urządzeń BPS. Należą do nich zasilacze awaryjne UPS, siłownie telekomunikacyjne i agregaty prądotwórcze. BPS prezentuje zasilacze awaryjne Powerware, od modeli serii 5 (zasilacze 5125, 5125RM) po serię 9 (zasilacze 9120, 9125, 9340). Rodzinę siłowni telekomunikacyjnych reprezentują najnowszy model AS 80, zgłoszony do IX Konkursu o Medal Targów, oraz siłownia CS 500. Po raz pierwszy jest prezentowana wisząca wersja siłowni BS 160. Można także obejrzeć przystosowany do transportu samochodem osobowym agregat prądotwórczy LS40 nowej serii BALTIC oraz szafę montażową (outdoor) i oferowane przez BPS stacjonarne baterie akumulatorowe.

Crowley Data Poland gwarantowana jakość usług

Poprzez własną sieć Datastar firma promuje na targach aplikacje oferowane w sieciach pakietowych: dedykowany i stały dostęp do Internetu (do n*2 Mb/s), dzierżawę kanałów cyfrowych i łączy o gwarantowanej jakości usług SLA (Service Level Agreement) oraz usługi prywatnej sieci wirtualnej VPN dla przedsiębiorstw z zamiejscowymi oddziałami lub dla firm partnerskich.

W najbliższej przyszłości operator ma zamiar rozszerzyć ofertę usług głosowych VoIP oraz przeprowadzić gruntowną reorganizację pracy własnych ośrodków kontaktowych BOA (7/24 godziny).

DGT rozbudowany system komutacyjny

Co zobaczymy na Intertelecom 2002?

System komutacyjny DGT Millennium

Krajowy producent systemów komutacji promuje pod hasłem "Nowe millennium - nowa jakość" system komutacyjny DGT Millennium, zgłoszony do konkursu targowego. System, wyposażony w rozbudowaną sygnalizację (DSS1, DGT-ISDN, QSIG, SS7, V5.x, E&M, R2, ASS, DTMF, LB, DLB) i protokoły (IP/DGT, TAPI, JTAPI, CORBA), zapewnia współpracę serwera z siecią LAN (Ethernet 10/100 Mb/s), dostęp do sieci telefonicznej, modułową rozbudowę oraz skalowanie sprzętowe i usługowe. Dzięki możliwości współpracy z różnymi stykami CTI system nadaje się do tworzenia łączności w centrach wspomagania ratownictwa, dowodzenia i obsługi klienta CPR, a także do zdalnego zarządzania przez sieci LAN i WAN.

W ofercie DGT znajdują się ponadto urządzenia cyfrowych linii radiowych, realizowane zarówno w technologii z klasycznymi metodami modulacji, jak i widma rozproszonego CDMA. Tworzą one linie radiowe w szerokim zakresie przepływności: od 56-512 kb/s, przez rodzinę radiolinii w standardzie E1 (od 1xE1 do 16xE1), a na radioliniach platformy SDH kończąc. Uzupełnienie oferty telekomunikacyjnej stanowią systemy radiowego dostępu abonenckiego SRDA, mosty ethernetowe, rutery radiowe oraz systemy trankingowe.

DIALOG rozmowy przez IP

Niezależny operator telefonii stacjonarnej DIALOG promuje swe usługi pod hasłem "Oszczędności dzięki technologii". Na targach w Łodzi operator przedstawia dwa rozwiązania: internetowe usługi DIALNET oraz "Oszczędne Rozmowy Internetowe" (usługa oparta na technologii VoIP). Liczba abonentów DIALOGu na koniec 2001 roku wynosiła 293 tys., a prognoza na koniec 2002 roku to 450 tys.

Energis Polska usługi do wynajęcia

Przede wszystkim firma promuje usługi dostępne od niedawna we własnym Internetowym Centrum Danych (Piaseczno). Centrum IDC, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do hostingu, umożliwia dzierżawienie zarówno sprzętu, jak i usług. Dostęp do systemu dokonuje się wyłącznie przez szybkie sieci pakietowe oraz Internet. Energis kładzie nacisk na unowocześnianie systemów przez konwergencję usług teleinformatycznych.

Ericsson komórkowe multimedia

Przesyłanie wiadomości multimedialnych MMS (Multimedia Messaging Service) i trzecia generacja telekomunikacyjnych sieci stacjonarnych Engine dominują w ekspozycji szwedzkiego koncernu. Dział rozwojowy MMS Ericsson prezentuje przyszłościową usługę przesyłania wiadomości multimedialnych MMS mobilnym abonentom sieci. Usługa ta i funkcje związane z przesyłaniem wiadomości pomiędzy użytkownikami mobilnymi pozwalają na transmisję do telefonu komórkowego kolorowych zdjęć, animacji oraz sekwencji dźwiękowych i graficznych.


TOP 200