Co zobaczymy na Intertelecom 2002?

Microsens multipleksery CWDM

Firma oferuje najnowsze rozwiązania dla sieci optycznych, w tym konwerter mediów WDM, umożliwiający realizację połączenia Fast Ethernet poprzez pojedyncze włókno światłowodu jednomodowego. Ponadto prezentowane są mediakonwertery skrętka/światłowód dla sieci Gigabit Ethernet, dzięki którym można dopasować liczbę i miejsce lokalizacji portów światłowodowych typu Gigabit Ethernet - unikając kosztownej konwersji interfejsu SX na LX.

W firmowej ekspozycji nie zabraknie najnowszych multiplekserów zwielokrotnienia CWDM (Coarse WDM), przewidzianych do zastosowań w niedrogich aplikacjach metropolitalnych oraz rozległych optycznych sieciach korporacyjnych. Elementy urządzeń CWDM umożliwiają osiągnięcie szybkości transmisji do 2,5 Gb/s na kanał, w każdym kierunku transmisji. Stosowanie CWDM w pojedynczej linii jednomodowej dupleks pozwala uruchomić 4 niezależne kanały transmisji o dużej szybkości, a w wersji rozszerzonej do 8.

Polixel nowe produkty RAD

Co zobaczymy na Intertelecom 2002?

Multipleksery IPmux

Tradycyjnie firma demonstruje produkty grupy RAD Data Communications, wśród których są pojedyncze urządzenia dostępowe ACE-101 i IP-mux oraz urządzenia integrujące LA 140 i LA 240 klasy IAD (Integrated Access Devices) o modularnych konstrukcjach. Można je łączyć zarówno z siecią użytkownika, jak też podłączać do publicznej sieci WAN. Do poszczególnych modułów można podłączyć kilkanaście rodzajów interfejsów, przystosowanych zarówno do przyłączenia kabla współosiowego, jak i łączy światłowodowych. Z kolei multiplekser IP-mux stanowi emulator linii E1/T1 w sieciach IP, pozwalający na przesyłanie danych w standardzie E1/T1 przez sieci IP i Ethernet (porty 10/100Base-T). Za jego pomocą można połączyć kilka central PBX przez sieć Ethernet w sieciach komputerowych, korporacyjnych i miejskich.

Spośród urządzeń pakietowych klasy IAD - integrujących głos z danymi - zaprezentowano dwa rozwiązania. Produkt LA-140 jest dostosowany do współpracy z siecią ATM za pośrednictwem jednego łącza dostępowego (E1 lub xDSL) jako urządzenie dostępowe dla sieci TDM. Rozwiązanie LA-240 umożliwia obsługę kanałów głosowych i transmisję danych poprzez łącza E1 lub frakcjonowane E1. Urządzenie ma także wbudowany ruter IP/IPX, funkcje zapory ogniowej oraz może być wyposażone w port łączeniowy dla ISDN.

R&M infrastruktura teleoptyczna

Oferta targowa Reichle & De-Massari obejmuje infrastrukturę teleoptyczną od przełącznicy głównej (ODF) do gniazdka abonenckiego (Fiber to the Desk). Na stoisku R&M prezentuje: nowy system duktów światłowodowych do prowadzenia kabli optycznych w dużych instalacjach wewnątrzbudynkowych, unowocześnioną szafę modularną (19", 1U/2U) do budowy przełącznic w dużych węzłach oraz naścienną przełącznicę optyczną NS-4 dla niewielkich węzłów (maks. 48 włókien). Firma przedstawia także system światłowodowego okablowania strukturalnego VISIONsystem, z dużym wyborem gniazd do instalacji w korytach kablowych lub w instalacjach pod podłogą.

Rohde & Schwarz pomiary sieci bezprzewodowych

Co zobaczymy na Intertelecom 2002?

Analizator widma FSP

Oferta obejmuje przyrządy pomiarowe pozwalające na mierzenie i generację sygnałów w całym zakresie częstotliwości pasma radiowego oraz mikrofal. Producent proponuje zarówno pojedyncze przyrządy, jak i kompletne zestawy urządzeń wraz z niezbędnym oprogramowaniem sterującym i pomiarowym.

Nowością jest przyrząd UMTS-Scanner, umożliwiający pomiary zasięgu sieci komórkowej trzeciej generacji. Analizator ten, oparty na odbiorniku pomiarowym z rodziny ESPI, pracuje w zakresie do 3 lub 7 GHz oraz umożliwia wizualizację sygnałów na mapie cyfrowej z wykorzystaniem danych otrzymanych z wbudowanego odbiornika GPS.

Prezentowane są również analizatory widma z rodziny FSP (do 30 GHz) firmy Advantest, laboratoryjny analizator FSU8 z zasilaniem akumulatorowym, anteny pomiarowe, a także generatory sygnałowe z możliwością emisji sygnałów z modulacjami analogowymi i cyfrowymi.


TOP 200