KONFERENCJA BEST IN CLOUD 2019

W trakcie konferencji, na przykładzie wybranych złożonych projektów migracji do chmury, odpowiemy na pytanie jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu. 

W PROGRAMIE PONADTO

Czy rozwiązania chmurowe staną się standardem dla polskiej administracji? Jaką rolę na rynku usług chmurowych odegra chmura krajowa? Jak negocjować kontrakty na usługi chmurowe?

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU

Już 15 maja poznamy laureatów konkursu Best in Cloud 2019. Które rozwiązania oferowane na rynku zyskały największe uznanie CIO z dużych organizacji i dlaczego?

FOTOGALERIA

Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu?


Zapraszamy do udziału w Konferencji Best in Cloud 2019, której tematem przewodnim jest chmura jako narzędzie rozwoju biznesu i ośrodek innowacyjności.

Program konferencji otworzy sesja „Droga do chmury administracji i usług publicznych”
, która będzie się koncentrowała się na planach resortu cyfryzacji dotyczących wykorzystania technologii cloud computing w administracji.  W dalszej części programu, na podstawie wybranych case study, poszukamy odpowiedzi na pytanie jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu. Przedstawimy doświadczenia i praktyczne wnioski organizacji z przygotowania i realizacji złożonych projektów migracji do chmury.
W programie także  tematy związane z chmurą krajową. J
aką niszę na rynku usług chmurowych w Polsce wypełni Operator Chmury Krajowej? Ważnym elementem programu będzie negocjowanie kontaktów na usługi chmurowe. Które z obszarów kontraktowych mają charakter krytyczny, które są nienegocjowalne, a które negocjować warto?

Na pytanie co dalej z migracją bankowości do chmury publicznej, odpowie przedstawiciel KNF w wystąpieniu poświęconym planom regulatora w tym obszarze.

Best in Cloud 2019 jest miejscem spotkania menedżerów odpowiedzialnych za infrastrukturę IT w swoich organizacjach - CIO, CTO, menedżerów odpowiedzialnych za rozwój biznesu, rozważających migrację do chmury z dostawcami technologii cloud computing.

W trakcie konferencj ogłosimy wyniki konkursu Best in Cloud 2019: Najlepsze wdrożenie usługi chmurowej oraz Najlepsze produkty i dostawcy rozwiązań chmurowych. Które rozwiązania oferowane na rynku i dlaczego uzyskały najwyższą ocenę CIO reprezentujących duże organizacje?

 
BEST IN CLOUD 2019 15 maja 2019
CHMURA JAKO NARZĘDZIE ROZWOJU BIZNESU I OŚRODEK INNOWACYJNOŚCI
07.45–08.30

Rejestracja uczestników. Networking przy poczęstunku.

08.30–08.40

Powitanie uczestników. Otwarcie konferencji.

08.40–09.10

„Best and The Beast in Cloud” czyli spojrzenie na chmurę zmieniającą biznes lokalny i globalny vs. niewłaściwe praktyki jej wykorzystania.

Nie zabraknie również praktycznych porad i przykładów z projektów realizowanych w chmurze publicznej aby pokazać, jak ujarzmić chmurę pod swoje potrzeby aby przynosiła prawdziwą wartość techniczną i biznesową, a nie była projektowym rozczarowaniem.

Marcin Knieć Marcin Knieć, CEO, Chmurowisko
09.10–09.35

Chmura jako katalizator innowacji.

Polska, mimo licznych, bardzo innowacyjnych i jednocześnie spektakularnych startupów, którymi się chwalimy, nie wygląda dobrze w rankingu innowacyjności European Innovation Scoreboard, opracowywanym przez Eurostat. Jest w nim mniej więcej tam, gdzie w rankingu użycia chmury przez przedsiębiorstwa. Według tego samego Eurostatu, w tym drugim rankingu jesteśmy 3 od końca a w tym pierwszym zajmujemy pozycję 4 od końca. Czy to zbieg okoliczności, czy adopcja cloud computingu może poprawić konkurencyjność polskiej gospodarki? Jakie płyną stąd wnioski dla przedsiębiorców?

Roman Młodkowski Roman Młodkowski, Dyrektor Strategii i Komunikacji, Operator Chmury Krajowej
SESJA: DROGA DO CHMURY ADMINISTRACJI I USŁUG PUBLICZNYCH
09.35–10.05

Chmura rządowa i publiczna - stan realizacji, katalog usług chmurowych, harmonogram prac..

W planach cyfryzacji państwa chmura obliczeniowa zajęła ważne miejsce. Resort cyfryrazji na bazie wybranych serwerowni buduje chmurę rządową, której uzupełnieniem będzie chmura publiczna, kontrolowana pod kątem zamawiania usług przez administrację. To element zapewnienia ciągłości działania państwa w modelu tańszym, szybszym i bezpiecznym.
Kraje UE, które uruchomiły chmury obliczeniowe dla podmiotów sektora publicznego, odnotowują kilkudziesięcioprocentowe wzrosty w wykorzystaniu usług chmurowych. Czy rozwiązania cloud computing staną się standardem także w polskiej administracji publicznej?

Joanna Baranowska Joanna Baranowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Systemów Państwowych, Ministerstwo Cyfryzacji
10.05–10.25

Finanse publiczne w chmurze. Doświadczenia i plany resortu finansów w obszarze implementacji rozwiązań cloud.

Przemysław Koch Przemysław Koch, Pełnomocnik Ministra Finansów ds. Informatyzacji, Ministerstwo Finansów
10.25–11.00

DEBATA: Czy rozwiązania chmurowe staną się standardem w polskiej administracji?

Joanna Baranowska Joanna Baranowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Systemów Państwowych, Ministerstwo Cyfryzacji
Tomasz Bitner Tomasz Bitner, Redaktor Naczelny, Computerworld
Przemysław Koch Przemysław Koch, Pełnomocnik Ministra Finansów ds. Informatyzacji, Ministerstwo Finansów
11.00–11.30

PRZERWA

SESJA: CLOUD JAKO NARZĘDZIE ROZWOJU BIZNESU I OŚRODEK INNOWACYJNOŚCI.
11.30–11.45

Polski rynek SMB a chmura w Polsce – wyniki badań i prognozy na nadchodzące lata.

Na przełomie 2017/2018 ArubaCloud wspólnie z ARC Rynek i Opinie, przeprowadziła pierwsze w Polsce, szerokie badania na temat wykorzystania usług szeroko pojętego cloud computingu przez sektor SMB w Polsce. Badaniami zostało objętych 300 firm z sektora SMB a wyniki badań pomogł nam lepiej zrozumieć przed jakimi wyzwaniami stoją firmy SMB i jak usługi w chmurze mogą im pomóc w erze nowej rewolucji cyfrowej

Marcin Zmaczyński Marcin Zmaczyński, Head of Marketing CEE, Aruba Cloud
11.45–12.00

Z wielkiej chmury mały deszcz. CASE STUDY: Poczta Polska

W pierwotnych założeniach wdrożenie systemu ERP nie było planowane w chmurze. Ostatecznie uruchomiono platformę dla ponad 1100 użytkowników, zintegrowaną z 23 systemami Poczty Polskiej, obsługującą miliony transakcji całkowicie w środowisku chmurowym. Podczas prezentacji opowiem, jaki miało to wpływ na projekt, wydajność systemu i koszty jego utrzymania oraz jakie korzyści osiągnięto decydując się na Cloud.

Zbigniew Zięba Zbigniew Zięba, Kierownik Projektu, Poczta Polska
12.00–12.15

Co łączy sezon grypy z sezonem wyprzedaży?

Robert Paszkiewicz Robert Paszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży, OVH
12.15–12.30

Jak oszczędzić 40% na infrastrukturze w ciągu roku, czyli Private Cloud fundamentem cyfrowej transformacji. CASE STUDY: Arcade Beauty

Michał Maciejewski Michał Maciejewski, IT Infrastructure Administrator for Europe, Arcade Beauty
Patrick Zawadzki Patrick Zawadzki, CIO for Europe, Arcade Beauty
12.30–12.45

Ukryte koszty outsourcingu.

Blisko połowa polskich firm uważa, że redukcja kosztów jest największą korzyścią z migracji do chmury. Jednocześnie na światowym rynku zdarzają się firmy, które wychodzą z chmur publicznych z uwagi na wysokie koszty. Gdzie szukać oszczędności w outsourcingu infrastruktury IT? Na jakie ukryte koszty należy uważać. Kolokacja, chmura prywatna czy publiczna, a może hybryda - co wybrać?

Adam Kowalczyk Adam Kowalczyk, Starszy Kierownik Produktu, Netia SA
12.45–13.05

Spokojny sen dzięki migracji do chmury? CASE STUDY: Grupa Raben

Cloud computing wbrew pozorom nie jest wymysłem ostatnich lat. Pokażemy to Państwu na przykładzie współpracy z naszym wieloletnim klientem z branży logistycznej – Grupą Raben. Jakie wyzwania i uwarunkowania rynkowe skłaniają biznes do przeniesienia kluczowych systemów do chmury? Jak chmura zmienia firmy i pozwala im efektywnie osiągać cele biznesowe? Jaka jest rola dostawcy w budowaniu przewagi konkurencyjnej klienta w oparciu o nowoczesne rozwiązania IT? Zapraszamy Państwa na dawkę praktycznej wiedzy oraz ciekawą podróż przez ewolucję usług cloud w oparciu o case study z polskiego rynku.

Marek Miksa Marek Miksa, Presales Manager, itelligence Sp. z o .o.
13.05–13.20

Ogłoszenie wyników konkursu Best in Cloud 2019: Najlepsze wdrożenie usługi chmurowej w ostatnich 12 miesiącach.

Ogłoszenie wyników konkursu dla firm i instytucji publicznych efektywnie sięgających po technologie cloud computing. O wyniku decyduje wpływ projektu chmrowego na funkcje organizacji, wymierny efekt ekonomiczny, wpływ na rozwiązanie istotnych problemów przedsiębiorstwa.

Tomasz Bitner Tomasz Bitner, Redaktor Naczelny, Computerworld
13.20–14.00

LUNCH

14.00–14.15

Ogłoszenie wyników konkursu Best in Cloud 2019: Najlepsze produkty i dostawcy rozwiązań chmurowych.

Ogłoszenie wyników konkursu w części adresowanej do dostawców rozwiązań i usług chmurowych. Które rozwiązania oferowane na rynku zyskały największe uznanie CIO z dużych organizacji i dlaczego?

14.15–14.30

Jak połączyć Cloud z klockami Lego i jak to się ma do rozwoju Twojego biznesu, czyli kolejna (nie)nudna prezentacja o chmurze.

Pojęcie Cloud2B na dobre zagościło w polskim słowniku IT, a charakterystyczne logo pod żółtą chmurką od kilku miesięcy systematycznie pojawia się wszędzie tam, gdzie mówi się o usługach chmurowych. Często używamy ciekawego porównania, które zainspirowało sposób w jaki przedstawię elementy Cloud2B podczas tegorocznej prezentacji Best In Cloud, a użyję do tego… klocków Lego. Dlaczego takie porównanie? Klocki Lego kojarzą się z jakością i solidnością, ale również z możliwością tworzenia dokładnie takich konstrukcji i budowli, jakie w danym momencie potrzebujemy. Tak samo budujemy rozwiązania IT z „klocków” Cloud2B, które nie jest ograniczone zestawem prostych „pudełkowych” usług, tylko z pomocą certyfikowanych inżynierów cechuje się twórczym, projektowym podejściem w rozwiązywaniu wymagających oczekiwań świata IT i biznesu.

Jacek Chylak Jacek Chylak, CCO, 3S Data Center
14.30–14.45

MELODIC - strategia i implementacja modelu Multi-cloud w organizacji

Nikt chyba już nie ma wątpliwości że Cloud Computing jest istotnym elementem strategii IT większości firm i organizacji. Multi-cloud staje się nowym wyzwaniem stojącym przed najbardziej innowacyjnymi przedsiębiorstwami. Według statystyk z rynku amerykańskiego już ponad 60% organizacji stosuje lub planuje wdrożyć podejście multi-cloud. Daje ono oczywiste benefity, takie jak uniknięcie związania z jednym dostawcą, czy możliwość optymalizacji kosztów zasobów. Z drugiej strony też tworzy nowe wyzwania, które adresuje platforma MELODIC.

Katarzyna Materka Katarzyna Materka, Cloud Computing Unit Director, 7bulls.com
14.45–15.00

Jak strumieniowe przetwarzanie danych przekłada się na korzyści biznesowe?

Maciej Kuźniar Maciej Kuźniar, COO, Oktawave
15.00–15.25

Mapa drogowa kontraktów chmurowych – czyli co i jak negocjować z dostawcami usług chmurowych?

Jak negocjować kontrakty na usługi chmurowe? Na czym polega ich charakterystyka i czym różnią od dotychczasowych modeli kontraktowych tradycyjnego outsourcingu IT? Które z obszarów kontraktowych mają charakter krytyczny, które są nienegocjowalne, a które negocjować warto? Jakie znaczenie dla kontraktów chmurowych ma model biznesowy ich dostawców i jak specyfika usług chmurowych odnajduje się w poszczególnych sektorach rynkowych?

Łukasz Węgrzyn Łukasz Węgrzyn, Partner, SSW Pragmatic Solutions
SESJA: CO DALEJ Z MIGRACJĄ BANKOWOŚCI DO CHMURY PUBLICZNEJ
15.25–15.45

Plany KNF dotyczące regulacji w obszarze wykorzystania cloud w sektorze bankowym

Magdalena Borowik Magdalena Borowik, Dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych FinTech, Komisja Nadzoru Finansowego.
15.45–16.10

Chmura publiczna w sektorze finansowym.

CASE STUDY: IdeaBank.

Jaromir Frankowicz Jaromir Frankowicz, Członek Zarządu, Idea Bank SA
16.10–16.30

Wdrożenie chmury w banku – kluczowe wyzwania okiem praktyków.

Małgorzata Kurowska Małgorzata Kurowska, Radca prawny, Maruta Wachta
Paweł Szorc Paweł Szorc, Prawnik, Maruta Wachta
16.30–17.00

DEBATA: Co dalej z migracją bankowości do chmury publicznej?

Magdalena Borowik Magdalena Borowik, Dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych FinTech, Komisja Nadzoru Finansowego.
Jaromir Frankowicz Jaromir Frankowicz, Członek Zarządu, Idea Bank SA
Adam Marciniak Adam Marciniak, Wiceprezes Zarządu, PKO BP
Roman Młodkowski Roman Młodkowski, Dyrektor Strategii i Komunikacji, Operator Chmury Krajowej
17.00–17.15

Zakończenie konferencji. Losowanie nagród dla uczestników.

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian.

W gronie prelegentów konferencji:

Joanna Baranowska

Zastępca Dyrektora, Ministerstwo Cyfryzacji

Tomasz Bitner

Redaktor Naczelny, Computerworld

Magdalena Borowik

Dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych FinTech, Komisja Nadzoru Finansowego.

Jacek Chylak

CCO, 3S Data Center

Jaromir Frankowicz

Członek Zarządu, Idea Bank SA

Marcin Knieć

Dyrektor Cloud Engineering, Deloitte

Przemysław Koch

Członek Zarządu, Chief Technology Officer & Chief Operating Officer, VeloBank S.A.

Adam Kowalczyk

Senior Product Manager, Netia SA

Małgorzata Kurowska

Radca prawny, Maruta Wachta

Maciej Kuźniar

COO, Oktawave

Michał Maciejewski

IT Infrastructure Administrator for Europe, Arcade Beauty

Adam Marciniak

Wiceprezes Zarządu, PKO BP

Katarzyna Materka

Cloud Computing Unit Director, 7bulls.com

Marek Miksa

Presales Manager, itelligence Sp. z o .o.

Roman Młodkowski

Dyrektor Strategii i Komunikacji, Operator Chmury Krajowej

Robert Paszkiewicz

VP, Central and Eastern Europe, OVHcloud

Paweł Szorc

Prawnik, Maruta Wachta

Łukasz Węgrzyn

Partner, Szef Praktyki Technologie, Kochański&Partners

Patrick Zawadzki

CIO for Europe, Arcade Beauty

Zbigniew Zięba

Kierownik Projektu, Poczta Polska

Marcin Zmaczyński

Head of Marketing CEE, Aruba Cloud

KONKURS BEST IN CLOUD 2019

Konkurs Best in Cloud, organizowany przez Computerworld po raz siódmy, upowszechnia i promuje najefektywniejsze sposoby wykorzystania technologii cloud. Konkurs jest podzielony na 2 ścieżki – dla organizacji, które wdrożyły rozwiązania cloud oraz konkurs dla dostawców technologii chmurowych.


Oto wybrani uczestnicy konkursu:

 

NAJLEPSZE WDROŻENIE USŁUGI CHMUROWEJ W OSTATNICH 12 MIESIĄCACH

Część konkursu adresowana do firm i instytucji publicznych (z wyłączeniem firm ICT), efektywnie sięgających po technologie cloud computing.
O wyniku zdecyduje wpływ na funkcje przedsiębiorstwa lub organizacji, wymierny efekt ekonomiczny, wpływ na rozwiązanie istotnych problemów przedsiębiorstwa. Zdobycie tytułu Best in Cloud to promocja i uznanie w środowisku menedżerów IT, szczególnie poprzez publikację redakcyjnych materiałów dotyczących przebiegu konkursu, jego finalistów i laureatów.

NAJLEPSZE PRODUKTY I DOSTAWCY ROZWIĄZAŃ CHMUROWYCH

Część konkursu adresowana do dostawców rozwiązań i usług chmurowych. Udział w konkursie pozwala na spopularyzowanie swoich rozwiązań, najpierw w szerokim gronie CIO, zaproszonych do udziału w jury konkursu oraz uczestniczących w konferencji, następnie poprzez publikację redakcyjnych materiałów dotyczących przebiegu konkursu, jego finalistów i zwycięzców.
Spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane najlepsze rozwiązania w następujących kategoriach:
Najlepszy system pamięci masowej, Bezpieczna chmura, Wydajność i integracja, Najlepszy produkt ERP, Najlepszy produkt CRM, Najlepszy produkt Zintegrowanej komunikacji (Unified Comms), Najlepszy produkt do analizy danych w chmurze, Najlepszy start-up technologii cloud, Najlepsza platforma testowo-deweloperska PaaS

 

REGULAMIN UDZIAŁU W KONKURSIE >>

 

                                LAUREATÓW KONKURSU WYŁONIĄ TOP MENEDŻEROWIE IT DUŻYCH ORGANIZACJI.                                 W GRONIE JURY KONKURSU BEST IN CLOUD 2019:

Henryk Baniowski

CIO, Alior Bank SA

Tomasz Chudzik

Dyrektor ds. zarządzania informacją, Dom Development

Krzysztof Dyki

Wiceprezes Zarządu ds. IT, Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Ryszard Dyszkiewicz

Senior Executive, Digitalisation Management, Vienna Insurance Group

Andrzej Feterowski

Dyrektor Wydziału Informatyki, Urząd Miasta Szczecina

Tomasz Garbowski

Członek Zarządu ds. IT i Projektów, Grupa LUX MED

Iwona Gwóźdź Zakrzewska

Dyrektor IT, Marie Brizard Wine & Spirits Polska Sp. z o.o.

Marcin Jankowski

Dyrektor IT, SOT

Marek Kłos

Kierownik Działu Informatyki, Rossmann

Michał Makurat

Dyrektor Departamentu Rozwoju Technologii, ENERGA - OBRÓT

Paweł Michalik

General Manager, ING Tech Poland

Małgorzata Olszewska

Dyrektor Pionu Technologii, AGORA

Jerzy Sokołowski

Dyrektor Działu IT, Servier Group

Krzysztof Sroka

Kierownik Działu Technologii Informatycznych, Wojskowe Zakłady Mechaniczne

Zbigniew Styś

Dyrektor Departamentu IT, PKO BP Finat Sp. z o.o.

Bogusław Święcicki

Dyrektor ds. Rozwoju Usług Cyfrowych / Szef obszaru R&D, Makolab S.A

Krzysztof Wykręt

Dyrektor IT, Gulermak Polska

Janusz Zawiła-Niedźwiecki

Dziekan Wydziału Zarządzania PW, Politechnika Warszawska

Konferencję organizujemy dla menedżerów rozważających migrację do chmury,
zainteresowanych rozwiązaniami cloud computing
oraz dostawców rozwiązań i usług chmurowych.
Do udziału szczególnie zapraszamy:

  • CIO, CTO, Dyrektorów odpowiedzialnych za infrastrukturę i usługi IT
  • Dyrektorów, Kierowników Finansowych, menedżerów poszukujących źródeł optymalizacji kosztów
  • Dyrektorów i managerów ds. rozwoju biznesu, zainteresowanych rozwiązaniami cloud
  • CSO oraz menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo teleinformatyczne
  • Prezesów, Członków Zarządu, Dyrektorów ds. cyfrowej transformacji biznesu
  • Dostawców technologii cloud computing

 LOKALIZACJA KONFERENCJI

The Heart Warsaw

Warsaw Spire
plac Europejski 1
Warszawa

Patronat honorowy

Organizator

Partnerzy merytoryczni

Wystawcy

Patroni

Jesteśmy do Państwa dyspozycji:



Magdalena Szczodrońska
Tel. +48 662 287 935
[email protected]

Klaudia Kałuska
Tel. +48 662 287 865
[email protected]

Kamil Sułkowski
Tel. 662 287 833
[email protected]

Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
[email protected]