Budowanie skutecznej różnorodności

Nowe sposoby przetwarzania danych

Obraz technologiczny świata zmienia się w zawrotnym tempie. Ostatnich kilkanaście miesięcy to cyfrowe przyspieszenie na niespotykaną dotychczas skalę. W centrum tych zmian pozostają dane, które stały się kluczowym elementem nowej ekonomii. Wraz ze wzrostem wykorzystania sensorów, rośnie zapotrzebowanie na szybkie przetwarzanie danych z tychże sensorów płynących. Dzięki przetwarzaniu brzegowemu (Edge computing) organizacje mogą przenieść miejsce przetwarzania danych jak najbliżej źródła ich powstawania, co w przypadku analizy danych IoT i czasu dostarczenia wyników ma ogromne znaczenie.

Edge computing to przyszłość, to na brzegu sieci będzie powstawać najwięcej danych. Zgodnie z predykcjami Gartnera do 2022 roku aż ¾ danych będzie tworzonych poza tradycyjnymi centrami danych czy chmurą. Przewagę będą zdobywać te przedsiębiorstwa, które nie tylko wykorzystają zalety Edge computing, ale będą też potrafiły odpowiednio włączyć technologię w szeroki ekosystem. Przyszłością będą środowiska wielochmurowe i hybrydowe, dające możliwość realizowania procesów w wielu miejscach, na wielu zasobach – w chmurze, na brzegu sieci, w tradycyjnej infrastrukturze. Jak więc wykorzystać drzemiący w tym potencjał, by łączyć światy, środowiska, tak, by pracowały skutecznie na nasz biznes?

Webinarium

Jak przetwarzać w czasie rzeczywistym i czerpać z tego korzyści biznesowe? Edge computing w polskiej praktyce.

Ciągły, bezpieczny i szybki dostęp do nich oraz ich efektywna analiza, która pozwala wyciągać istotne dla biznesu wnioski, wydają się podstawą do rozwoju organizacji. By sprostać wyzwaniu świata opartego o dane, istotne staje się to, gdzie są one przetwarzane i tym samym – jak szybko dostarczą potrzebne informacje. Przewagę będą zdobywać te przedsiębiorstwa, które umiejętnie wykorzystają wszystkie sposoby przetwarzania danych, a uzyskane z brzegu sieci i innych miejsc informacje będą potrafiły skutecznie analizować i tworzyć z niej wartość biznesową.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zobacz VOD

Materiały dodatkowe

Platformy cyfrowe niezbędne do transformacji cyfrowej

Czytaj więcej

Jeszcze bliżej brzegu sieci dzięki chmurze hybrydowej

Czytaj więcej

Equinix Metal: nowa przyszłości dla infrastruktury cyfrowej

Czytaj więcej