Rozwój Internetu Rzeczy (IoT) nie zwolni tempa. Wdrożono już miliardy połączonych urządzeń. IoT zmienia świat, w którym żyjemy, a także sposób prowadzenia działalności gospodarczej. W coraz większym stopniu stanowi czynnik umożliwiający poprawę doświadczeń klientów oraz optymalizację procesów biznesowych.

Alcatel-Lucent Enterprise oferuje rozwiązanie, które skutecznie i bezpiecznie umożliwia wdrażanie urządzeń IoT, chroniąc jednocześnie sieć. Niezależnie od branży, nasze rozwiązania umożliwiają podłączanie rosnącej liczby urządzeń w bezpieczny i zoptymalizowany sposób w celu świadczenia innowacyjnych usług i wejścia w paradygmat komunikacji opartej na technologii IoT.

Ograniczona moc obliczeniowa większości podłączonych obiektów sprawia, że urządzenia IoT nie są wyposażone we wbudowane, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Powoduje to dwa istotne problemy: urządzenia są trudne do skonfigurowania i łatwo się do nich włamać.

Gdy obiekt zostanie naruszony, cała sieć przedsiębiorstwa staje się podatna na konie trojańskie, ataki i zagrożenia. Jeśli wziąć pod uwagę, że przedsiębiorstwa podłączają tysiące, jeśli nie miliony takich obiektów, wyzwanie staje się jasne: konfiguracja i zarządzanie poszczególnymi urządzeniami jest całkowicie nierealne, a ryzyko związane z bezpieczeństwem ogromne.

Aby podłączyć, zarządzać i odpowiednio kontrolować dowolne urządzenie IoT, należy wykonać trzy główne kroki:

 • Odkryj i sklasyfikuj
  Digital Age Networking zapewnia możliwość dostępu do bardzo dużej (ponad 29 milionów) bazy danych urządzeń, aby natychmiast zidentyfikować urządzenie IoT i automatycznie zapewnić i zastosować odpowiednie zasady konfiguracji.
 • Segmentacja wirtualna
  Kluczowe znaczenie ma segmentacja pojedynczej fizycznej infrastruktury sieciowej na oddzielne sieci wirtualne (kontenery), aby zapewnić, że każda usługa lub aplikacja ma swój własny dedykowany segment, gwarantujący prawidłowe działanie i bezpieczne operacje.
 • Ciągłe monitorowanie
  Każdy autoryzowany obiekt jest przechowywany w inwentarzu. Dzięki temu dział IT może dokładnie i natychmiast wiedzieć, ile urządzeń jest podłączonych do sieci. Ważne jest ciągłe monitorowanie podłączonego obiektu sieciowego, aby w przypadku wystąpienia odstępstw od normalnego zachowania można było podjąć natychmiastowe działania.

  W przypadku nietypowej aktywności sieć może podjąć takie działania, jak odłączenie wadliwego urządzenia, wysłanie powiadomienia do administratora sieci lub zmiana miejsca docelowego dedykowanego kontenera IoT w celu dalszej weryfikacji.

Otwórz się na nieskończone możliwości dzięki rozwiązaniom sieciowym Alcatel-Lucent Enterprise: