Przesiadka na Maca, czyli tam i z powrotem? (część III)

Werdykt

MacBook ma najtańszy na rynku zintegrowany chipset graficzny, który jest w stanie poprawnie obsłużyć Aero Glass - i945GM. Jeszcze rok temu należał on do wyposażenia luksusowego spotykanego przede wszystkim w notebookach za więcej niż 3000 złotych. Dziś stanowi standard obecny nawet w maszynach z najniższej półki. W połączeniu z szybkim procesorem, dobrym dyskiem i dużą ilością pamięci RAM to naprawdę wybuchowa mieszanka.

Przesiadka na Maca, czyli tam i z powrotem? (część III)

Monitor niezawodności w Viście: przeciętny komputer powinien mieć przynajmniej 9 punktów. MacBook ma 7,65, głównie z racji problemów z instalacją sterowników.

Niestety, w tym miejscu kończą się przyjemności z uruchamiania Visty na MacBooku. W sprzęcie nie wszystko jeszcze działa (niedopracowana obsługa kamerki), a i mobilność jest gorsza niż w przypadku Mac OS X. Jeśli więc ktokolwiek planuje kupić sprzęt Apple z myślą, że "w razie czego zainstaluje na nim Windows", powinien najpierw dwa razy zastanowić się. Czy warto marnować ok. 15 GB dysku na system, który będzie uruchamiany tylko po to, by skorzystać z jednej istotnej funkcji (np. dla Outlooka)? Naszym zdaniem - nie warto. Lepiej już zaopatrzyć się Paralells Desktop i Windows XP. Wyjdzie może i drożej, jednak powinno być wygodniej.

Stabilność Windows

Na MacBooku Windows XP intensywnie badaliśmy przez miesiąc, Vistę przez półtora miesiąca (testy jeszcze trwają). Przez ten czas XP nie zawiesił się ani razu, w Viście pojawił się jeden niebieski ekran spowodowany przez starszą wersję Input Remappera, czyli aplikacji pozwalającej na przemapowanie klawiatury. W wersji 1.0.3 aplikacji błąd został naprawiony, od tego momentu następca XP jest równie stabilny jak OS X.


TOP 200