Space for balance

Cyfrowa przestrzeń pracy musi być elastyczna

Obecnie coraz powszechniejszym modelem pracy staje się praca na odległość. Warto z tego powodu zadać sobie pytanie: Jak pracodawcy powinni podejść do tworzenia stanowisk pracy, które są bezpieczne i zapewniają dostęp do wszystkich niezbędnych zasobów firmy?

Kiedy pracujemy w trybie rozproszonym, gdzie współpracownicy znajdują się w różnych lokalizacjach, powinniśmy zatroszczyć się o przygotowanie odpowiedniej przestrzeni roboczej, która będzie w pełni cyfrowa. Taka przestrzeń umożliwi nie tylko pracę z dowolnego miejsca, ale także zapewni należyty poziom bezpieczeństwa danych, jak również dostępu do niezbędnego oprogramowania.

Wyjaśniamy w jaki sposób stworzyć bezpieczną infrastrukturę, która zapewni pracownikom odpowiednią swobodę wykonywania zadań, a przy tym zwiększy bezpieczeństwo i efektywność.

Opowiadamy też jak umożliwić i promować współpracę i dzielenie się wiedzą w firmie, a przy tym jak zadbać o odpowiednią architekturę logiczną dla zdalnych miejsc pracy. Ponadto eksperci wyjaśniają, jak może wyglądać środowisko pracy w przyszłości – od zastosowania technologii rzeczywistości rozszerzonej i AI, po metaverse.

Webinarium

Space for balance, czyli cyfrowa przestrzeń do pracy i po pracy

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem eSeminarium, które poświęcone było tematowi bliskiemu chyba każdej organizacji - cyfrowej przestrzeni pracy. W trakcie spotkania eksperci skoncentrowali się zarówno na zmianach technologicznych, jakie nastąpiły, jak i ich konsekwencjach. Z VOD dowiecie się o tym, w jaki sposób możemy stworzyć miejsce przyjazne każdemu, nie tylko w aspekcie biznesowym – tytułowym space for balance, w oparciu o rozwiązania Nvidia. Zapraszamy!

Zobacz VOD

Materiały dodatkowe

Digital Workspace VMware - Przewodnik wraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania

W dzisiejszych czasach coraz powszechniejszym modelem pracy stała się praca na odległość. W tej sytuacji należy sobie zadać pytanie w jaki sposób pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom bezpieczne stanowisko pracy z dostępem do wszystkich niezbędnych zasobów firmy. Mając na uwadze przyszłość, przedsiębiorstwa będą nieustannie rozwijać model pracy na odległość. Już teraz firmy przechodzą od zwykłego wspierania pracy zdalnej do modelu prawdziwie rozproszonych organizacji, pracujących z dowolnego miejsca. Cyfrowa przestrzeń robocza powinna umożliwiać pracownikom wydajną pracę z dowolnego miejsca, przy użyciu dowolnego urządzenia, aby zapewnić bezpieczny dostęp do potrzebnych aplikacji. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury nie tylko zapewnia im możliwość wykonywania pracy, ale daje swobodę i zwiększa efektywność wykonywanych działań oraz wprowadza zupełnie nowy sposób i spojrzenie naprowadzenie działalności. Co należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić produktywną i bezpieczną cyfrową przestrzeń roboczą? Jaka jest właściwa kolejność kroków potrzebnych do wdrożenia? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem.

Czytaj więcej

AI: Jak zacząć? 5 pierwszych kroków

Początki przygody ze sztuczną inteligencją Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w każdej branży wyprzedziło prognozy dotyczące wykorzystania tej technologii. Tę tezę wspierają wyniki ankiety CIO z 2019 r., w której Gartner ujawnił, ze wykorzystanie sztucznej inteligencji w dużym przedsiębiorstwie z próby badawczej wzrosło o 270% w ciągu ostatnich czterech lat. Wpływ transformacji jest bardzo widoczny: sztuczna inteligencja istotnie wspiera powstawanie nowych produktów, zwiększa przychody, obniża koszty i radykalnie poprawia wydajność. Aby wyprzedzić te powszechna wśród przedsiębiorstw adopcje AI trzeba przewidzieć przyszłe potrzeby związane z AI i zrewidować priorytety biznesowe. Comtegra i NVIDIA bazując na swoim doświadczeniu biznesowym, projektowymi i technologicznym są w stanie pomóc klientom w adopcji procesów sztucznej inteligencji, skalowaniu własnych inicjatyw w tym zakresie czy tez projektowaniu i wdrażaniu fundamentów technologicznych dla obszaru sztucznej inteligencji. Niezależnie od tego, czy zaczynasz swój pierwszy projekt, delegujesz zespół do pracy w tym obszarze, czy odpowiadasz za utrzymanie i modernizacje infrastruktury IT, te 5 kroków pomoże Ci rozpocząć, prowadzić i zrealizować z sukcesem projekt AI.

Czytaj więcej