Zarządzanie Zespołami IT to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które w całości jest poświęcone tematyce pozyskania, motywowania i utrzymania specjalistów IT. Podczas konferencji prezentujemy perspektywy zarówno dyrektorów działów HR, jak i dyrektorów działów IT, CIO. Bogaty program wydarzenia, różnorodna forma – to wszystko umożliwia w pełni wykorzystać dwa dni konferencji i czerpać inspiracje.
Pierwszego dnia tegorocznej edycji zaprezentujemy kilkanaście praktycznych case studies opartych o doświadczenia najlepszych ekspertów, a wszystko to w formie transmisji LIVE, którą poprowadzi Jarosław Kuźniar. Jak co roku ogłosimy również wyniki konkursu Najlepszy Pracodawca IT – AudIT 2020. Uczestnicy będą mieli również okazję odwiedzenia wirtualnych stoisk partnerów wydarzenia z przeglądem rozwiązań i benefitów dla specjalistów IT oraz możliwością czatu z ich ekspertami.
Drugiego dnia w celu pogłębienia wiedzy zorganizowaliśmy interaktywne warsztaty online, w czasie których pod okiem ekspertów będzie okazja na praktyczne przećwiczenie nowej wiedzy i umiejętności.
Powitanie uczestników. Rozpoczęcie konferencji.
Zarządzanie zespołami Data & Analytics w globalnym środowisku.
W firmie Roche dane są niezwykle cenne, bo pozwalają adresować niezaspokojone potrzeby medyczne pacjentów. By móc jednak w pełni wykorzystać potencjał danych niezbędne jest posiadanie pełnego spektrum kompetencji do pracy z nimi. W trakcie prezentacji omówię jak zapewniamy posiadanie i rozwój kompetencji danowych oraz jak zorganizowane są zespoły w tym obszarze. Przedstawię również przykładowe usługi dostarczane przez członków zespołów oraz różnice pomiędzy poszczególnymi profilami ekspertów.
Zdalna rekrutacja - jak zaplanować proces, aby było efektywnie?
W trakcie prelekcji uczestnicy dowiedzą się o tym, co niesie za sobą efektywna współpraca HR i Biznesu. Poznają na przykładzie ING Tech Poland jak pandemia wpłynęła na rekrutację specjalistów oraz jakie zmiany czekają nas w tych procesach i na co należy zwrócić szczególną uwagę już teraz. Dodatkowo zaprezentowana zostanie perspektywa pracodawcy i kandydata oraz ryzyka jakie niesie za sobą rekrutacja zdalna jak również sposoby minimalizowania szkodliwego wpływu tych zjawisk w praktyce.
Rola lidera zespołu rozproszonego – dobre praktyki.
Podczas prelekcji opowiem o specyfice pracy zdalnej i prowadzeniu zespołu rozproszonego (działam tak od ponad 8 lat). Przyjrzymy się najczęściej popełnianym błędom, które są bombą z opóźnionym zapłonem. Podzielę się dobrymi praktykami komunikacji, której brakuje wszystkim najbardziej oraz tym jak integrować zespół rozproszony.
IT Project Manager – triathlonista czy sprinter?
Dobre przygotowanie, umiejętność planowania, jasny cel i motywacja – to niezbędne elementy zarówno podczas skutecznego zarządzania projektem IT, jak i… treningu do triatlonu. Tak jak podczas zawodów, przejście z jednej dyscypliny do kolejnej i czas spędzony w strefie zmian mają znaczący wpływ na wynik końcowy, tak sprawne przechodzenie pomiędzy kolejnymi fazami projektu ma wpływ na jego ostateczny sukces. Co te dwie pozornie niezwiązane ze sobą dyscypliny mają wspólnego opowie na przykładzie projektów wdrażania usług w modelu SaaS (Software as a Service) IT Project Manager, a prywatnie Ironman.
Przerwa na odwiedziny Stref Partnerskich.
Przejście od pracy biurowej do pracy zdalnej z perspektywy pracownika, zespołu, menedżera i organizacji.
W marcu 2020 roku stanęliśmy przed wyzwaniem polegającym na opuszczeniu niemalże z dnia na dzień biura i kontynuacji pracy zdalnie. I to w firmie oferującej usługi zdrowotne, która równie szybko potrzebowała zmienić swój model pracy, co z kolei wymagało dostarczenia szybkich zmian w wielu systemach IT. Opowiem o tym, dlaczego było to możliwe, a spojrzenie na zdalną pracę z kilku różnych perspektyw pozwala w mojej opinii na szerszą i bardziej kompletną ocenę takiego modelu pracy zespołów IT.
Strengths-based Agile, czyli jak dzięki talentom uwolnić zwinność w zespole.
Management 3.0 mówi o zarządzaniu zwinnymi zespołami IT. Zespół samoorganizuje się, gdy jego członkowie prawie nie odczuwają istnienia szefa. Menedżer mierzy swój sukces stopniem efektywnego przekazania kontroli i władzy (empowerment). Jest odpowiedzialny, by uwalniać w ludziach ich siły wiedzy, doświadczeń i motywacji. Jako menadżer zespołu IT rozwinęłam praktykę zarządzania w oparciu o talenty. Rezultat wywindował mój zespół w indeksach zaangażowania na wiele lat. Empowerment talentów uwolnił autokontrolę i samodecyzyjność w zespole. Zespół stał się czymś więcej niż sumą utalentowanych osób. Był samoorganizującą się maszyną; rakietą napędzaną wysokoenergetycznym paliwem talentów, której tryby oliwiła – zwinność.
W pogoni za Świętym Graalem zarządzania.
O tym co łączy operację wojskową w Iraku z optymalizacją firmowych procesów. Na co najbardziej narzekają liderzy projektów w przeprowadzonym przez moją firmę badaniu i jednej, prostej rzeczy, którą możesz zrobić od jutra aby w firmie zaczęło dziać się trochę lepiej.
Poszukiwanie jakości w zarządzaniu zespołami scrumowymi - case study struktury macierzowej.
Zespoły scrumowe kojarzone są od zawsze ze zdolnością samoorganizacji, od niedawna Scrum Guide mówi także o samozarządzaniu. Czy oznacza to, że funkcje liderskie i managerskie niskiego szczebla przestały mieć sens? HL Tech zaczął pracę w ten sposób, jednak wraz ze wzrostem zatrudnionych pracowników pojawiały się nowe, nieznane nam wcześniej, problemy. Z czasem zmienialiśmy swoje podejście, aż doszliśmy do struktury macierzowej wzorowanej na Spotify. Czy to był dobry krok, jakie wyzwania po drodze spotkaliśmy i co najważniejsze - jaki jest tego efekt? Z przyjemnością podzielę się wnioskami, zapraszam!
Kilka błędów w zarządzaniu zespołem tworzącym software w chmurze na przykładzie Ready_™
Podczas mojego bloku, chciałbym podzielić się z uczestnikami kilkoma błędami, które udało się mi dokonać, pełniąc od wielu lat rolę architekta i lidera zespołu tworzącego system Ready_™ - obecnie jednego z uznanych liderów na rynku webowych rozwiązań segmentu ECM. Przy okazji pokażę jak zadziwiająco dobrze działa i wygląda system do cyfrowego zarządzania firmą, pomimo tych błędów.
Przerwa na odwiedziny Stref Partnerskich.
Prezentacja wyników badania "Najlepszy Pracodawca IT – AudIT 2020".
Jak sprawnie budować zespoły skoncentrowane na wartości biznesowej przy pomocy metod zwinnych - Scrum, Kanban i zasady zwinne.
Najczęstszym problemem transformacji zwinnych jest zmiana postrzegania pracy - z zadaniowego na wartość. Wartości, która jest kluczowa dla każdej organizacji czy produktu. Wartości, która często jest trudna do zmierzenia. Metody zwinne, w szczególności Scrum i Kaban, dają nam wiele rozwiązań, które uruchamiają spojrzenie "wartościo-centryczne". Sama budowa zespołów wokół wartości nie należy do łatwej i zawiera w sobie wiele pułapek. W trakcie prezentacji zaprezentuję pułapki, które czyhają w procesie budowy oraz przedstawię rozwiązania, które działają w organizacjach, z którymi miałem okazję współpracować.
Kultura organizacji i jej autentyczność - jak przekłada się to na budowanie marki przyciągającej kompetencje przyszłości.
Zakończenie pierwszego dnia konferencji.
Sesja grywalizacyjna dla wszystkich uczestników
Paweł Krzywicki
Przerwa między warsztatami
Sesje warsztatów do wyboru:
Łukasz Filut Przemysław Rybarczyk
Zakończenie konferencji.
WARSZTAT: Współpraca – Strategia – Podejmowanie decyzji
trener umiejętności interpersonalnych, coach ICF z akredytacją Associate Certified CoachTM (ACC)
Pracownia Gier SzkoleniowychWARSZTAT: Samozarządzanie - kluczowy aspekt efektywnego dostarczania wartości
CEO
DAC SoftwareWARSZTAT: Negocjacje na bazie interaktywnej inscenizacji rzeczywistości
Trener, konsultant, coach, partner zarządzający
Grupa doradczo-szkoleniowa Tak!
Udział w roli Partnera to wyjątkowa okazja do zaprezentowania doświadczeń oraz rozwiązań podczas wydarzenia, które w całości poświęcone jest tematyce pozyskania, motywowania i utrzymania specjalistów IT
Filip Walicki
Tel. 662 287 904
[email protected]
Magdalena Szczodrońska
Tel. 662 287 935
[email protected]
Agata Rydzewska
Tel. 662 287 833
[email protected]
Piotr Fergin
Tel. 533 358 952
[email protected]
Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
[email protected]