O TECHNOLOGIACH I KOMPETENCJACH
DLA PRZEMYSŁU 4.0

Zapraszamy do udziału w 4. Konferencji PRZEMYSŁ 4.0 poświęconej cyfrowej transformacji sektora przemysłu.
To doskonała okazja do poznania praktycznych przykładów zastosowań technologii przemysłu 4.0 oraz nawiązania relacji z liderami firm sektora produkcji.

Firmy, które wchodzą na drogę transformacji przemysłowej czerpią z tego ogromne korzyści, tj. wzrost efektywności, optymalizacja i oszczędność zasobów, ograniczenie kosztów, co przekłada się na zwiększenie konkurencyjności i wzrost rentowności. Celem firm produkcyjnych stała się elastyczność produkcji, pozwalająca na łatwą zmianę profilu produkcyjnego i jej personalizację, przy równoczesnym zachowaniu efektywności kosztowej.

Ta przełomowa zmiana efektywności produkcji, nazywaną czwartą rewolucją przemysłową, możliwa jest dzięki wysoce zaawansowanej automatyzacji procesów oraz synergii zaimplementowanych technologii informatycznych. Celem konferencji jest popularyzacja najbardziej efektywnych zastosowań technologii zgodnych z koncepcją przemysłu 4.0.

Do udziału w konferencji szczególnie zapraszamy przedstawicieli firm produkcyjnych, instytucji centralnych oraz wszystkich zainteresowanych podniesieniem efektywności procesów produkcyjnych w swoich organizacjach.

Zapraszamy do udziału w konferencji, poświęconej rewolucji cyfrowej sektora przemysłowego.

Fotogaleria:

 

Przemysł 4.0 2022 - wideorelacja

TEMATYKA KONFERENCJI:

  • Wyzwania transformacyjne sektora przemysłowego

  • Przykłady praktycznych zastosowań nowoczesnych rozwiązań zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0

  • Najnowsze rozwiązania dla Przemysłu 4.0 z obszaru automatyzacji produkcji, robotyzacji, IIoT, Big Data, Cloud Computing, wytwarzania addytywnego, rzeczywistości rozszerzonej

  • Poprawa skalowalności i optymalizacja kosztów produkcji

  • Integracja procesów produkcyjnych, magazynowych i logistycznych

  • Cyberbezpieczeństwo infrastruktury OT i IT

  • Cyberbezpieczeństwo procesów technologiczno-produkcyjnych w przedsiębiorstwach

  • Kompetencje w erze Przemysłu 4.0

  • Źródła finansowania projektów w obszarze Przemysłu 4.0

  • Zmiany centralne w obszarze wsparcia innowacyjności polskich firm

 

PROGRAM KONFERENCJI:

IV Konferencja Computerworld PRZEMYSŁ 4.0 10 listopada 2022
09.00–09.05

Otwarcie konferencji. Przywitanie uczestników.

Jarosław Kuźniar Jarosław Kuźniar, Dziennikarz, wykładowca, CEO, Kuźniar Media
09.05–09.35

Przemysł 4.0 w czasie POST…

Przemysł 4.0 powinien efektywne zarządzać danymi. One, to jest same dane i ich zarządzanie, przyczyniają się przez właściwe zamodelowanie procesów do budowania fascynujących zastosowań. Przemysł 4.0 będzie musiał skutecznie radzić sobie z wyzwaniami wynikającymi z sytuacji nadzwyczajnych, których zbyt licznych przykładów doświadczamy w ostatnich kilkudziesięciu miesiącach. Ich przewidzenie jest trudne, a przygotowanie się do przewidywalnych, wobec możliwej różnorodności, niemożliwe lub ekonomicznie nieuzasadnione.

prof. dr hab. Witold Abramowicz prof. dr hab. Witold Abramowicz, Kierownik Katedry Informatyki Ekonomicznej, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
09.35–10.00

Pojedyncze aplikacje to za mało. Potrzebujemy całych ich fabryk!

Badanie przeprowadzone przez Foundry (dawniej IDG) wykazało, że wiele firm korzysta z narzędzi Low-Code, ale dostarcza przy ich pomocy niewiele gotowych rozwiązań (często nawet tylko jedno) w danym roku. 

Dlaczego takie sytuacje mają miejsce w czasach, które wymagają od organizacji dostarczania kilkudziesięciu nowych projektów rocznie w celu utrzymania przewagi konkurencyjnej? W jaki sposób wykorzystać platformę Low-Code w celu dostarczania dziesiątek rozwiązań każdego roku i jak powiązać to z wykorzystaniem zasad masowej produkcji do tworzenia aplikacji biznesowych? I w końcu, jak digitalizacja usprawnia adaptację do zmieniających się warunków prowadzenia biznesu? 

Weź udział w sesji i dowiedz się:

Jak przyspieszyć digitalizację i realizację celów stawianych przed CIO?
Jakie cechy platformy Low-Code mogą przekształcić ją w fabrykę aplikacji zdolną do dostarczania dziesiątek nowych projektów rocznie?
Jak efektywnie przydzielać role, aby fabryka działała sprawnie?

Radosław Majer Radosław Majer, Key Account Manager, WEBCON
10.00–10.25

ITAD - skuteczna strategia zarządzania wycofanym sprzętem IT.

Biznes obawia się konsekwencji towarzyszących incydentom naruszenia bezpieczeństwa danych, czyli m.in. kar finansowych, ujawnienia poufnych informacji czy też pogorszenia wizerunku. Okazuje się, że głównym źródłem niebezpieczeństw w tym obszarze jest brak strategii zarządzania wycofanym sprzętem IT, której według badań Iron Mountain nie wdrożyło dotychczas nawet 54% firm. Opracowanie procedur umożliwia znaczące ograniczenie takiego ryzyka, ale także wspiera realizację zobowiązań środowiskowych poprzez zredukowanie ilości generowanych elektrośmieci i recykling, a nawet optymalizację kosztową. Odnowienie i odsprzedaż urządzeń, które można wprowadzić na rynek ponownie, pozwala odzyskać nawet do 40% ich pierwotnej wartości. Dojrzały program ITAD wpływa na organizację wielopłaszczyznowo, więc nie należy go bagatelizować. Zachęcamy do uczestnictwa w prelekcji pt. „ITAD – skuteczna strategia zarządzania wycofanym sprzętem IT”, którą przeprowadzi dla Państwa Jan Kubalski, Business Development Manager w Iron Mountain. Ekspert przedstawi również pozostałe korzyści gwarantowane przez optymalne zarządzanie urządzeniami elektronicznymi, wskaże najczęstsze błędy, przedstawi najlepsze branżowe praktyki i odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania.

Jan Kubalski Jan Kubalski, Business Development Executive, Iron Mountain Polska
10.25–10.55

Prywatne, przemysłowe sieci 5G – czy warto je wdrażać w przemyśle? – doświadczenia z testów sieci 5G w PKN ORLEN.

Wiesław Łodzikowski Wiesław Łodzikowski, Dyrektor Biura Infrastruktury IT, PKN ORLEN SA
10.55–11.25

Automatyzacja procesów logistyczno-magazynowych w Kimball Electronics Poland.

Automatyzacja i robotyzacja to przyszłość. Wdrażając automatyzację, polegającą na integracji pracy ludzi, urządzeń i systemów IT, osiągamy wzrost wysoką efektywności szeroko rozumianej logistyki. Koszty związane z wdrożeniem innowacyjnych rozwiązań są duże, jednak coraz więcej firm dostrzega opłacalność zastosowania automatyzacji w dłuższej perspektywie.

W czasie prelekcji zaprezentowane zostaną elementy strategii kompleksowego i innowacyjnego podejścia do automatyzacji i digitalizacji na podstawie wdrożonego z sukcesem w Kimball Electronics system automatyzacji procesu logistycznego w obszarze magazyn-produkcja, obejmujący przyjęcie materiału, automatyzację zamówień z produkcji oaz automatyzację magazynowania w obszarze magazynu i produkcji.

Mariusz Kozera Mariusz Kozera, Dyrektor Produkcji, Kimball Electronics Poland Sp. z o.o.
11.25–12.00

PRZERWA. Zapraszamy do odwiedzenia stref partnerskich. Indywidualne czaty eksperckie w ramach stref partnerskich.

12.00–12.25

Chmura obliczeniowa dla sektora produkcyjnego – czy to dobre rozwiązanie?

Przetwarzanie coraz większej ilości danych jest domeną wszystkich obszarów biznesowych każdej organizacji i dotyczy to również planowania i zarządzania produkcją. Coraz więcej firm i organizacji myśli w tym kotekście o wykorzystywaniu chmury obliczeniowej. Z przeniesieniem danych do chmury (publicznej lub prywatnej) wiąże się szereg pytań i obaw o bezpieczeństwo, koszty, wydajność. Podczas prezentacji pokażemy jak wykorzystać wszystkie zalety chmury obliczeniowej jednocześnie nie przenosząc danych poza organizację.

Piotr Ponganis Piotr Ponganis, Data Solutions Senior Sales Manager, HPE Polska
12.25–12.55

Systemy produkcyjne Lean i WCM w Przemyśle 4.0

Wraz z wejściem czwartej rewolucji przemysłowej doszło do zderzenia się systemów produkcyjnych z informatycznymi. Systemy typu ICT, IoT, MES, CMMS, SAP stają się codziennością. Czy dotychczasowe systemy produkcyjne są przystosowane do digitalizacji? Zapraszamy na prelekcję przedstawiającą jeden z najnowocześniejszych systemów produkcyjnych - World Class Manufacturing.

Sebastian Szram Sebastian Szram, Lider filaru ciągłego doskonalenia, Unilever
12.55–13.20

O cyberbezpieczeństwie z lotu ptaka - jak widzieć, wiedzieć i zapobiegać?

Jak kompleksowo podejść do cyberbezpieczeństwa w infrastrukturach przemysłowych? To nie tylko technologia, ale cały proces analizy ryzyka i przygotowania polityki bezpieczeństwa. To również konieczność odpowiedniego zarządzenia procesem oraz szkoleniami dla zespołów. Sesja będzie poświęcona cyberbezpieczeństwu OT na podstawie dobrych praktyk i doświadczenia w projektach.

Dominik Czyż Dominik Czyż, Senior Solutions Manager, Intelligent Infrastructure & Cybersecurity, NTT
13.20–13.45

Systemy dedykowane cyberbezpieczeństwu w Industry 4.0.

Podczas prezentacji zostaną omówione najnowsze narzędzia i rozwiązania z cyberbezpieczeństwa, które pozwalają na zachowanie ciągłości działania systemów opartych na koncepcji Industry 4.0. Fortinet jako wiodący dostawca zabezpieczeń do środowisk IT zaprezentuje cały wachlarz uzupełniających się produktów dedykowanych OT, które tworzą platformę Security Fabric pozwalającą na kompleksową i skuteczną ochronę środowisk OT.

Maciej Gospodarek Maciej Gospodarek, OT Systems Engineer, Fortinet
13.45–14.15

PRZERWA. Zaproszenie do odwiedzenia stref partnerskich. Indywidualne czaty eksperckie w ramach stref partnerskich.

14.15–14.35

Fabryka aplikacji globalnej firmy produkcyjnej.

Fabryka aplikacji to koncept, dzięki któremu realizacja każdej kolejnej aplikacji zbliża do osiągnięcia skokowego wzrostu stopnia digitalizacji firmy. O tym, w jaki sposób realizować globalne cele zarządzania środowiskiem IT bez ryzyka utraty zaangażowania zespołów lokalnych, opowie Mateusz Borkowski, Head of Global IT and Digital Strategy w firmie DSI Underground, wiodącym dostawcy produktów dla sektora górniczego.

Mateusz Borkowski Mateusz Borkowski, Head of Global IT and Digital Strategy, DSI Underground
14.35–14.50

Transformacja cyfrowa, czyli zmiana strategii i narzędzia. SAP S/4 HANA Cloud jako fundament dla przewag konkurencyjnych

Transformacji cyfrowej nie robi się po to, aby stać się cyfrowym tylko aby być konkurencyjnym. Żeby zaś być konkurencyjnym, trzeba mieć pewne cechy, których nie mają inni. Proces wdrożenia kompleksowego systemu klasy ERP jakim jest np.: SAP S/4 HANA Cloud, dotyka niemal każdej komórki w firmie, co pozwala na uporządkowanie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie i sprzyja ewolucji modelów biznesowych. Biznes oczekuje dziś szybkich i kompletnych rozwiązań, a takimi są standardowe, chmurowe systemy. Takie rozwiązanie wpływa na przyspieszenie wdrożenia, a dzięki cyklicznym aktualizacją zapewnia płynne przechodzenie do kolejnych wersji systemu, znów bez przestojów i straty cennego czasu.

Jarosław Kubisiak Jarosław Kubisiak, Dyrektor Wdrożeń SAP, SUPREMIS
14.50–15.05

Magazynowanie – technologie wspierające firmy w wyzwaniach Przemysłu 4.0.

W czasie prezentacji będę miał przyjemność zaprezentować wyniki ogólnoświatowego badania firmy Zebra Technologies, w którym przedstawiony został pięciostopniowy model zaawansowania technologicznego środowisk magazynowych. Model opisuje poziom dostępu do danych oraz obrazuje w jaki sposób poziom ten wpływa na organizację pracy i wydajność operacji w środowisku magazynowym. Pozwala także na określenie stopnia adaptacji technologii w magazynach oraz przedstawia dostępne i nadchodzące technologie, których wdrożenie umożliwia uzyskanie wyższej wydajności i przyczynia się do redukcji liczby błędów. 

Cześć mojej prezentacji będzie poświęcona zleconemu przez nas badaniu, które prezentuje percepcję i adaptację technologii RFID wśród polskich firm z sektora produkcyjnego, T&L oraz handlu detalicznego. Dla niektórych technologia RFID jest codziennością, inni pracują nad wdrożeniami i wreszcie duża grupa analizuje możliwość uzyskania korzyści operacyjnych związanych z identyfikacją opartą o częstotliwości radiowe. RFID reprezentuje grupy rozwiązań, które są już rozpoznawalne wśród profesjonalistów z sektora przemysłu, ale mam nadzieję, że będę w stanie zaskoczyć Państwa rozwiązaniami, opartymi o techniki RFID, podnoszącymi widoczność zasobów na nowe poziomy. 

Na koniec wspomnę o nadchodzących rozwiązaniach i platformach których pojawienie się ma szansę zmienić sposób prowadzenia operacji i zarządzania procesami zachodzącymi w środowiskach magazynowych.

Piotr Miszczak Piotr Miszczak, Senior Presales Engineer, Zebra Technologies
15.05–15.25

Od startupu do Przemysłu 4.0: dlaczego inwestycje w innowacje to filar 4. rewolucji przemysłowej.

Czy wiesz, że:

  • Startupy szybciej i lepiej wdrażają przełomowe modele biznesowe;
  • Współpraca ze startupami prowadzi do szybszych wdrożeń projektów i lepszych efektów technicznych;
  • Dzięki startupom firmy odnotowują niższe koszty wewnętrznego prototypowania;
  • Startupy gwarantują szybsze wejście na nowe rynki, a tym samym niższe ryzyko;
  • Współpraca ze startupami ma pozytywny wpływ na atmosferę i wydajność pracy?

    Wdrażanie rozwiązań Przemysłu 4.0 jest możliwe dzięki innowacyjnym startupom, ale duże firmy potrzebują informacji, jak identyfikować obiecujące koncepty przemysłowe i jak finansować ich działanie. Startupy oczekują wsparcia merytorycznego i mentorskiego, aby mogły stale rozwijać przełomowe pomysły. Startupy technologiczne to nie tylko katalizatory, ale motory wzrostu – nie można obok nich przejść obojętnie. Dowiedz się, w jaki sposób współpraca z innowacyjnymi startupami może mieć pozytywny wpływ na rozwój nowoczesnych rozwiązań technologicznych w Twojej firmie.
Łukasz Blichewicz Łukasz Blichewicz, Prezes, Grupa Assay
15.25–15.45

Analityka obrazu w budownictwie modułowym.

Połączenie obrazu i danych z cyfrowego bliźniaka pomagają śledzić postępy projektu budowlanego oraz ułatwiają komunikację pomiędzy architektami, projektantami i inżynierami. Opowiem jak analityka obrazu i wideo wsparta algorytmami sztucznej inteligencji wspiera projekty inżynieryjno-budowlane.

Wojciech Południewski Wojciech Południewski, Chief Operating Officer Europe, Volumetric Building Companies
15.45–15.55

Podsumowanie i zakończenie konferencji.

Jarosław Kuźniar Jarosław Kuźniar, Dziennikarz, wykładowca, CEO, Kuźniar Media
Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian godzin poszczególnych wystąpień.

W gronie członków Rady Programowej:

Program konferencji powstaje przy współpracy z Radą Programową, do której zaprosiliśmy przedstawicieli firm produkcyjnych,
instytucji centralnych oraz uznanych ekspertów w obszarze optymalizacji procesów produkcyjnych.

Dariusz Borkowski

CIO, NDI SA

Tomasz Gębka

Członek Zarządu, Dyrektor fabryki FCA Poland w Tychach, FCA Fiat Chrysler Automobiles

Artur Groszek

IT Executive Director, PKN ORLEN S.A.

Daniel Idczak

Head of IT Global Infractructure, GKN AUTOMOTIVE

Jacek Jaskulski

Dyrektor Fabryki, Mondelēz International

Marek Niziołek

Digital Transformation Director, CIO, Śnieżka

Wojciech Południewski

Chief Operating Officer Europe, Volumetric Building Companies

Sebastian Szachnowski

Director HRS Digitalization, Volvo Group

Aleksandra Trojanowska

Kierownik Działu Projektów Strategicznych, PKN ORLEN

Dawid Wachowiak

Dyrektor IT, FAMUR

Przemysław Zakrzewski

Head of Corporate Technology Center, ABB

Prelegenci:

prof. dr hab. Witold Abramowicz

Kierownik Katedry Informatyki Ekonomicznej, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Łukasz Blichewicz

Prezes, Grupa Assay

Mateusz Borkowski

Head of Global IT and Digital Strategy, DSI Underground

Dominik Czyż

Senior Solutions Manager, Intelligent Infrastructure & Cybersecurity, NTT

Maciej Gospodarek

OT Systems Engineer, Fortinet

Mariusz Kozera

Dyrektor Produkcji, Kimball Electronics Poland Sp. z o.o.

Jan Kubalski

Business Development Executive, Iron Mountain Polska

Jarosław Kubisiak

Dyrektor Wdrożeń SAP, SUPREMIS

Wiesław Łodzikowski

Dyrektor Biura Infrastruktury IT, PKN ORLEN SA

Radosław Majer

Key Account Manager, WEBCON

Piotr Miszczak

Senior Presales Engineer, Zebra Technologies

Wojciech Południewski

Chief Operating Officer Europe, Volumetric Building Companies

Piotr Ponganis

Data Solutions Senior Sales Manager, HPE Polska

Sebastian Szram

Lider filaru ciągłego doskonalenia, Unilever

Prowadzący konferencję:

Jarosław Kuźniar

Dziennikarz, wykładowca, CEO, Kuźniar Media

PRZEMYSŁ 4.0 ONLINE TO:

250+ uczestników
wygodna forma udziału ze względu na duże rozproszenie geograficzne zakładów produkcyjnych

Strefy partnerskie
z biblioteką materiałów i eksperckimi czatami

Ponad 6 godzin
eksperckich wystąpień live transmitowanych ze studia w Warszawie

60-dnowy dostęp
do strefy VOD

DO UDZIAŁU SZCZEGÓLNIE ZAPRASZAMY:

  • Dyrektorów produkcji,

  • Dostawców rozwiązań technologicznych wspierających nowoczesny przemysł

  • Przedstawicieli instytucji wspierających rozwój technologiczny sektora przemysłu,

  • Dyrektorów i menedżerów IT reprezentujących sektor przemysłu i produkcji,

  • Menedżerów i specjalistów zainteresowanych optymalizacją procesów produkcji,

  • Dyrektorów ds. transformacji biznesu,

  • Liderów odpowiedzialnych za procesy produkcyjne,

Poznaj wybrane opinie uczestników poprzednich edycji konferencji Przemysł 4.0

Partnerzy generalni

Partner strategiczny

Partnerzy merytoryczni

Patroni medialni

Organizator

ZOSTAŃ PARTNEREM KONFERENCJI PRZEMYSŁ 4.0

Udział w roli Partnera to wyjątkowa okazja do zaprezentowania
nowych technologii i kompetencji dla gospodarki 4.0.

 

ZOSTAŃ PARTNEREM

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY



Magdalena Szczodrońska
Tel. +48 662 287 935
[email protected]

Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
[email protected]

Klaudia Kałuska
Tel. +48 662 287 865
[email protected]