Stoimy u progu rewolucji obszaru komunikacji wewnątrz przedsiębiorstw – tą rewolucją jest technologia Private Wireless (prywatnych sieci 5G).

Zapewnienie skalowalnej, przepustowej infrastruktury sieciowej, zdolnej obsłużyć wiele procesów w tym samym czasie, dla wielu dużych organizacji stanowi nadal spore wyzwanie. Przedsiębiorstwa przemysłowe czy wydobywcze, zlokalizowane na wielkich obszarach, z dziesiątkami tysięcy urządzeń końcowych, mają duży problem z dostarczeniem stabilnej łączności dla obsługiwanych systemów. Projekty wdrożeniowe rozległych sieci WI-FI często kończą się fiaskiem, obecna infrastruktura nie jest w stanie zapewnić mocnego sygnału w newralgicznych częściach przedsiębiorstwa, wpływając przez to bezpośrednio na generowanie strat w organizacji.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Bartłomiejem Noculakiem, Open Source, Cloud Native, MultiCloud and NG Telco Transformation Leader, Kyndryl na temat przyszłości komunikacji w przedsiębiorstwach.

 

Dlatego coraz większą popularność zdobywa technologia Private Wireless, gwarantująca nieosiągalny dotychczas poziom ciągłości operacyjnej w przedsiębiorstwach, szybkość procesów i ich bezpieczeństwo.

Prywatna sieć jest w stanie odpowiedzieć na największe bolączki komunikacyjne, zapewniając stałą łączność pomiędzy poszczególnymi kategoriami urządzeń. Dzięki wykorzystaniu standardu 5G i przetwarzaniu na brzegu sieci, możliwe jest uruchomienie bezprzewodowego ruchu sieciowego w obszarze automatyki przemysłowej, komunikacji krytycznej, monitoring wideo i systemów poprawy jakości na liniach produkcyjnych z wykorzystaniem analiz Big Data.

Nowoczesne prywatne sieci są w stanie nie tylko komunikować wszystkie serwisy w danej fabryce, ale dodatkowo separować fizycznie poszczególne kategorie ruchu, zabezpieczonego na każdej warstwie.

Praktycznie każde znaczące polskie przedsiębiorstwo produkcyjne rozpoczęło bądź rozpocznie (w ciągu następnych kilkunastu miesięcy) proces analizy korzyści z wdrożenia Private Wireless. Dowiedz się już teraz czym jest ta technologia!

 

Budowa i rozbudowa nigdy nie była tak prosta i intuicyjna – każdy z implementowanych zastosowań wdrażany jest modułowo, a sieć może rozbudowywać się w dowolnym momencie o kolejne funkcjonalności.

W przypadku Private Wireless bezzasadne jest pytanie "czy warto?", ważniejszym staje się "kiedy?".

Zapraszamy na pierwszy w Polsce Roadshow, poświęcony prywatnym sieciom. Podczas lokalnych spotkań liderów przemysłu i globalnych ekspertów dowiecie się, jak i do jakich procesów używać Private Wireless i jakie korzyści biznesowe przemawiają za tą technologią.

Poznacie najciekawsze use case’y i historie sukcesu wdrożeń realizowanych dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia dwóch globalnych graczy, jakimi są Kyndryl (dawny dział usługowy IBM) i Nokia.

Roadshow to przede wszystkim czas odpowiedzi na pytania i wyzwania polskich przedsiębiorstw. Nie zmarnuj tej okazji. Zachęcamy do rejestracji, udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Sprawdź, które spotkanie z naszego roadshow jest najbliżej Ciebie i zarejestruj się już dziś:

 

5 grudnia 2022
Warszawa

Spotkajmy się w Warszawie! Hotel Hampton by Hilton będzie doskonałem miejscem na rozmowę o technologii prywatnych sieci.
 

Rejestracja
7 grudnia 2022
Wrocław

Na Dolny Śląsk przyjedziemy dwa dni później, by spotkać się z Wami we Wrocławiu w hotelu The Bridge Wrocław.
 

Rejestracja
8 grudnia 2022
Katowice

W stolicy województwa śląskiego spotkamy się w hotelu Park Inn by Radisson, trzeciego dnia naszego roadshow.

Rejestracja

Agenda spotkania

08.30–09.00

Rejestracja uczestników i powitalny poczęstunek

09.00–09.10

Wstęp i przywitanie gości

Rafał Burza, Kyndryl Chief Technology Officer, KYNDRYL
Adam P. Grodecki, CX CTO, NOKIA

09.10–09.30

Czym jest technologia Private Wireless? Jakie korzyści daje wdrożenie prywatnej sieci.

W module tym uczestnicy dowiedzą się, czym jest technologia Private Wireless oraz poznają benefity wynikające z wdrożenia tej technologii w swojej organizacji.

Adam P. Grodecki, CX CTO, NOKIA

09.30–09.50

Przykładowe wdrożenia technologii Private Wireless – przykłady z życia (część 1).

W module tym uczestnicy będą mogli poznać rzeczywiste przykłady firm, które wdrożyły technologię Private Wireless. Poznamy w jaki sposób przedsiębiorstwa wykorzystują technologię prywatnych sieci.

Bartłomiej Noculak, Private Wireless Offering Leader, KYNDRYL

09.50–10.10

Pokaz praktyczny: terminal Push-To-Talk.

Jednym z zastosowań sieci prywatnych jest komunikacja krytyczna. W module tym uczestnicy będą mogli zobaczyć w praktyce jak działa terminal wykorzystywany w komunikacji na terenie przedsiębiorstwa z wdrożoną technologią Private Wireless.

Adam P. Grodecki, CX CTO, NOKIA
Artur Ołtarzewski, Customer Solution Architect Europe, NOKIA

10.10–10.30

Przerwa kawowa. Networking.

10.30–10.50

Przykładowe wdrożenia technologii Private Wireless – przykłady z życia (część 2).

Druga część modułu zastosowań praktycznych sieci prywatnych. W module tym uczestnicy będą mogli poznać rzeczywiste przykłady firm, które wdrożyły technologię Private Wireless. Poznamy w jaki sposób przedsiębiorstwa wykorzystują technologię prywatnych sieci.

Paweł Niedzielski, Dyrektor ds. Sprzedaży, NOKIA

10.50–11.10

Pokaz praktyczny: Video Recognition.

Kolejnym z zastosowań sieci prywatnych jest zapewnienie komunikacji dla rozwiązań wykorzystywanych do analizy wideo. Private Wireless zapewnia warstwę komunikacyjną pomiędzy urządzeniami wideo a infrastrukturą analityczną. W module tym uczesnicy będą mogli zobaczyć pokaz praktyczny wykorzystania technologii Video Recognition.

Adam P. Grodecki, CX CTO, NOKIA
Artur Ołtarzewski, Customer Solution Architect Europe, NOKIA

11.10–11.20

Prezentacja filmu z przedsiębiorstwa wykorzystującego technologię Private Wireless.

11.20–11.30

Do czego możemy wykorzystać technologię sieci prywatnych? Zastosowania Private Wireless - część 1.

Jest to pierwszy moduł z dwóch w którym uczestnicy dowiedzą się w jakich obszarach przedsiębiorstwa ma zastosowanie technologia sieci prywatnych. Dowiemy się w jaki sposób między innymi obszar automatyki przemysłowej może wykorzystać potencjał tej technologii oraz wiele innych zastosowań.

Bartłomiej Noculak, Private Wireless Offering Leader, KYNDRYL

11.30–11.50

Jakie korzyści biznesowe powstają po wdrożeniu technologii Private Wireless.

W module tym uczestnicy dowiedzą się jakie korzyści biznesowe zyskują przedsiębiorstwa po wdrożeniu technologii Private Wireless. Porozmawiamy o korzyściach ekonomicznych i organizacyjnych. Wskażemy możliwe oszczędności oraz wzrost efektywności.

Artur Ołtarzewski, Customer Solution Architect Europe, NOKIA

11.50–12.10

Przerwa kawowa. Networking.

12.10–12.30

Do czego możemy wykorzystać technologię sieci prywatnych? Zastosowania Private Wireless - część 2.

Jest to drugi z dwóch modułów w którym uczestnicy dowiedzą się w jakich obszarach przedsiębiorstwa ma zastosowanie technologia sieci prywatnych. Dowiemy się w jaki sposób między innymi obszar pojazdów autonomicznych i logistyki wewnątrzzakładowej może wykorzystać potencjał tej technologii oraz wiele innych zastosowań.

Bartłomiej Noculak, Private Wireless Offering Leader, KYNDRYL

12.30–12.50

Koszty użytkowania sieci prywatnych w kontekście infrastruktury przedsiębiorstwa.

W module tym poruszymy zagadnienie kosztów związanych z utrzymaniem sieci prywatnych. Przede wszystkim uczestnicy będą mogli przyjrzeć się zagadnieniom kosztowym związanym z utrzymaniem całego obszaru sieciowego przedsiębiorstwa.

Rafał Burza, Kyndryl Chief Technology Officer, KYNDRYL

12.50–13.10

Bezpieczeństwo w Private Wireless.

W module tym poruszone zostaną zagadnienia związane z bezpieczeństwem sieci prywatnych. Sieci prywatne jako alternatywa dla sieci WiFi i Ethernet wykazują się dużo większą odpornością na zagrożenia bezpieczeństwa. Uczestnicy w module tym poznają na czym polegają przewagi technologii Private Wireless w obszarze Security.

Adam P. Grodecki, CX CTO, NOKIA

13.10–13.30

Sieci prywatne do zadań specjalnych.

W module tym porozmawiamy o specjalnym zastosowaniu technologii Private Wireless zarówno w obszarze zapewnienia m.in. bezpiecznej komunikacji w wymagającym środowisku pracy.

Piotr Kamiński, Network & Edge Manager Kyndryl CIC Polska, Kyndryl Germany Network Practice Co-Leader, KYNDRYL

13.30–15.00

Obiad oraz networking

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian godzin poszczególnych wystąpień.

Prelegenci

Rafał Burza

Kyndryl Chief Technology Officer, Kyndryl

Adam P. Grodecki

CX CTO, Nokia

Piotr Kamiński

Network & Edge Manager Kyndryl CIC Polska, Kyndryl Germany Network Practice Co-Leader, Kyndryl

Paweł Niedzielski

Dyrektor ds. Sprzedaży, Nokia

Bartłomiej Noculak

Private Wireless Offering Leader, Kyndryl

Artur Ołtarzewski

Customer Solution Architect Europe, Nokia

Grzegorz Stech

Redaktor Naczelny, Computerworld

Organizator

Partner merytoryczny