W technologicznym wyścigu łatwo zweryfikować, co dziś jest szansą dla organizacji, a co proces rozwoju będzie za chwilę spowalniać. Potrzeba szybkiej reakcji na zmianę, uzyskanie większej mocy obliczeniowej w krótszym czasie i przystosowanie firmowych aplikacji do rosnących oczekiwań użytkowników pną się coraz wyżej w hierarchii potrzeb przedsiębiorstw.

Zwinność przetwarzania staje się pożądaną wartością i katalizatorem do zmian w architekturze rozwiązań. Następuje też wyraźnie przesunięcie ciężaru przetwarzania w kierunku brzegu sieci. To tam wszystko może dziać się szybciej, sprawniej i efektywniej. Według analityków zdecydowana większość globalnych danych właśnie tam będzie za chwilę bądź już jest przetwarzana, a o przewadze organizacji będzie decydował sposób, w jaki obciążenia robocze będą obsługiwane.

Zmiana, która już się zaczęła, obejmuje wiele powierzchni – to nie tylko wyraźny kierunek przesunięcia przetwarzania na krawędź sieci, ale też sam sposób budowania aplikacji, zdolnych do osiągania wysokich wydajności w rozproszonych lokalizacjach brzegowych. A nie mniej istotne od „zwinności” aplikacji opartych o rozwiązania kontenerowe, są kompetencje „twarde”, dające podstawę dobrego computingu – serwery, ich moc, karty graficzne i silne procesory. Historia technologii zatacza koło – budowa kompetencji biznesowych jest dziś równoznaczna z kompetencjami sprzętowymi.

By sprostać oczekiwaniom nowego IT, firmy HPE i SUSE łączą swoje siły i doświadczenie w technologicznym partnerstwie, by skutecznie wspierać rozwój biznesu organizacji. Tworzenie i uruchamianie aplikacji na brzegu sieci, jak i w hybrydowej infrastrukturze, w oparciu o mocną platformę sprzętową, pozwoli organizacjom zmienić zasady prowadzenia biznesu.

Już dziś zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie, podczas którego, w kameralnym gronie, porozmawiamy o przyszłości przetwarzania danych. Eksperci HPE oraz SUSE opowiedzą nie tylko o technologicznej synergii dwóch globalnych dostawców rozwiązań, ale też pomogą zrozumieć, jak zmienia się firmowy świat danych, gdzie upatrywać szans biznesowych.

Będziemy rozmawiać między innymi o:

  • Alternatywach dla świata wirtualizacji i sposobach zarządzania aplikacjami
  • Bezpieczeństwie: od poziomu infrastruktury sprzętowej do aplikacji
  • Przyszłości przetwarzania brzegowego
  • Nowej infrastrukturze aplikacyjnej dla firm

Agenda

09.30–10.00

Rejestracja uczestników. Powitalny poczęstunek.

10.00–10.35

Wirtualizacja systemów i aplikacji – dług technologiczny?

Aktualne zmiany na rynku w zakresie najpopularniejszego sposobu do zarządzania obciążeniami – wirtualizacji – skłaniają do refleksji. Czy to czas, aby zacząć traktować wirtualizację jako dług technologiczny?

Maciej Grabowski Maciej Grabowski, Data & Cloud Solutions Architect, Hewlett Packard Enterprise
10.35–11.10

Nowe Horyzonty: Alternatywy dla Wirtualizacji i Efektywne Zarządzanie Aplikacjami.

Wprowadzimy nowe horyzonty w dziedzinie wirtualizacji i pokażemy, jakie alternatywy są dostępne. Skupimy się na efektywnym zarządzaniu aplikacjami, co jest kluczowe dla zyskownego biznesu.

Jarosław Śliwiński Jarosław Śliwiński, Senior Solutions Architect, SUSE
Artur Duszczyk Artur Duszczyk, New Technology Business Development Director, SUSE
11.10–11.45

Alternatywy dla Tradycyjnej Infrastruktury: Nowe Ścieżki Rozwoju.

Rozważymy różne opcje poza tradycyjnymi rozwiązaniami infrastruktury. Zachęcimy do poszukiwania nowych ścieżek rozwoju w obszarze aplikacji.

Jarosław Śliwiński Jarosław Śliwiński, Senior Solutions Architect, SUSE
11.45–12.20

Edge Computing: Nowe Horyzonty i Wyzwania.

Skupimy się na tym, jak przetwarzanie brzegowe zmienia krajobraz technologiczny. Omówimy wyzwania i korzyści związane z przenoszeniem obliczeń bliżej użytkowników.

Artur Duszczyk Artur Duszczyk, New Technology Business Development Director, SUSE
12.20–12.45

Przerwa na kawę i poczęstunek.

12.45–13.20

Bezpieczeństwo od poziomu infrastruktury sprzętowej po aplikacje.

Jak najskuteczniej zaatakować infrastrukturę IT w celu ominięcia tradycyjnych mechanizmów bezpieczeństwa? Jak się przed tymi atakami zabezpieczyć? Przyjrzymy się tematowi w czasie tej sesji

Maciej Grabowski Maciej Grabowski, Data & Cloud Solutions Architect, Hewlett Packard Enterprise
13.20–13.55

Budowa przewagi rynkowej, rewolucja w przetwarzaniu danych i rola kompetencji sprzętowych w firmach technologicznych.

Aktualnie odbywa się rewolucja w zakresie przetwarzanie danych i architektury aplikacji - budowa przewagi biznesowej na rynku wymaga dziś zupełnie nowych kompetencji.

Maciej Grabowski Maciej Grabowski, Data & Cloud Solutions Architect, Hewlett Packard Enterprise
13.55–15.00

Lunch i rozmowy kuluarowe.

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian godzin poszczególnych wystąpień.

Udział wezmą

Artur Duszczyk

New Technology Business Development Director, SUSE

Maciej Grabowski

Data & Cloud Solutions Architect, Hewlett Packard Enterprise

Jarosław Śliwiński

Senior Solutions Architect, SUSE

Artur Studziński

Konsultant Techniczny z dziedziny AI/ML, Hewlett Packard Enterprise

Paweł Wójcik

Compute Category BDM, Hewlett Packard Enterprise

Grzegorz Stech

Redaktor Naczelny, Computerworld

Na wydarzenie zapraszają

Organizator

Partner wydarzenia

Partner medialny

Lokalizacja

Restauracja Villa Foksal
ul. Foksal 3/5, 00-366 Warszawa