Otwarte rozwiązania dla otwartych umysłów

Jak się tego należało spodziewać, na skutek powzięcia decyzji o przejściu w stronę architektury klient/serwerulega zmianie rola istniejącego do tej pory oprogramowania. Idealnym rozwiązaniem byłoby tu zapewnienie z jednej strony dostępu do systemów średniej wielkości bądź mainframe'ów a z drugiej przejście w stronę systemów rozproszonych.

Właśnie oferta DCA zawiera tego typu rozwiązania. Poprzez zaproponowanie całej rodziny różnego typu oprogramowania, umożliwiającego połączenia typu mikrokomputer - host oraz wiele komunikacyjnych narzędzi dla programistów, firma DCA oferuje możliwości, dzięki którym można długofalowo planować koncepcje i inwestycje dla systemów zawierających komputery typu host.

W rezultacie takich działań następuje z reguły poprawa jakości działania firmy - poprzez umożliwienie dostępu do informacji z komputerów typu desktop.

Oferta DCA dla użytkowników w terenie

DCA szacuje, że do 1995 r. rynek komputerów przenośnych wzrośnie o ponad 55% oraz, że towarzyszyć temu będzie znaczny rozwój usług telekomputerowych. Obecnie użytkownicy, którzy pracują w pewnej odległości od centralnych biur, nie są w pełni zadowoleni z możliwości dostępu do informacji. Jest to wynikiem ich zależności od systemów komputerowych obsługujących pracę całej korporacji. Nawet postęp w technologii produkcji modemów nie zapewnia im takiego samego poziomu dostępu do informacji, jaki mają ich współpracownicy korzystający z sieci lokalnych. W rezultacie tego stanu rzeczy narasta popyt na praktyczne, ogólnie dostępne i kompletne rozwiązania dla użytkowników odległych.

W związku z tym firma DCA za pośrednictwem swego oddziału Remote Access Division skupiła się na opracowywaniu rozwiązań dla zdalnego dostępu do informacji. Należy zdawać sobie sprawę, że o ile lokalni i odlegli użytkownicy systemów komputerowych mają podobne potrzeby, to urządzenia, które realizują te potrzeby są całkowicie różne.

Celem działania DCA było dostarczenie odległym użytkownikom takich samych możliwości dostępu do danych, jakimi dysponują użytkownicy lokalni. Zrealizowano to poprzez oferowanie zestawów, które tworzą środowisko "biura na poczekaniu". Taki rodzaj pracy biurowej zabezpiecza całkowity dostęp do danych korporacyjnych czy serwisów informacyjnych, bez względu na to, gdzie znajduje się ich użytkownik.

Kamieniem węgielnym całej oferty DCA dla odległych użytkowników jest pakiet Remote LAN Node (RLN). Ten produkt- klasy jak dla zastosowań przemysłowych - pozwala użytkownikom po połączeniu się za pośrednictwem siecitelefonicznej do sieci LAN na taką pracę, jakby byli podłączeni lokalnie.

Pakiet RLN jest bez, wątpienia liderem swej klasy - wyposażony jest w szerokie możliwości zarządzania,bezpieczeństwa i kontroli - co pozwala użytkownikowi na korzystanie nawet z ważnych czy poufnych danych. RLN może współpracować z SNMP oraz zawiera konsolę tzw. Remote Manager. Pozwala to na zdalne zarządzanie serwerem z jakiegokolwiek odległego komputera PC. Na dodatek, dzięki RLN można prowadzić aktualizację informacji zapisanej na wielu serwerach - i to z jednego miejsca sieci. RLN jest produktem umożliwiającym bardzo bezpieczny, zdalny dostęp do sieci LAN, a to dzięki zastosowaniu unikalnego adaptera Remote Security Adapter oraz trzech stopni zabezpieczeń. W tym samym czasie, po sprawdzeniu uprawnień, użytkownik może sięgnąć do informacji umieszczonej w sieci LAN, niezależnie od jej topologii, sieciowego systemu operacyjnego, protokołu czy aplikacji. Możliwy jest także dostęp do komputera typu host przy użyciu oprogramowania DCA typu mikrohost, połączonego z RLN.

Na dodatek pakiet RLN jest oferowany z możliwością wstępnej konfiguracji - tak, aby można go było natychmiast uruchomić. Dzięki tym rozwiązaniom odlegli użytkownicy mają równe prawa z użytkownikami lokalnymi w dotarciu do sieci połączeń w korporacji firm.

Firma DCA oferuje dodatkowe narzędzia dostępu do danych dla odległych użytkowników zawarte w serii produktów Crosstalk. Pakiet Crosstalk może połączyć nie tylko komputer typu Mac lub PC pod kontrolą DOS lub Windows asynchronicznie do innego mikrokomputera, komputera średniej wielkości czy mainframe'a, lecz także umożliwia dostęp do skrytek BBS lub takich usług informacyjnych jak CompuServe czy DowJones News/Retrieval. Produkty Crosstalk należą w swojej klasie do najczęściej nagradzanych rozwiązań w dziedzinie komunikacji danych - chociażby dlatego, że łączą w sobie prostotę obsługi z efektywnością i jakością oferowanych usług.

Bezpieczeństwo inwestowania w produkty DCA

Produkty firmy DCA są czymś więcej niż samym oprogramowaniem czy sprzętem. Jest to firma przodująca w swej dziedzinie od ponad 20 lat - z jej produktów korzysta ponad 3 mln użytkowników na całym świecie.

Profesjonalna obsługa całego programu - tzw. DCAdvantage zapewnia odpowiednią pomoc dla potrzeb związanych z każdym krokiem klientów. System DCAdvantage pomaga przy szkoleniu, suporcie, obsłudze oprogramowania itp. dla większości produktów DCA. Kiedy produkty DCA wyposażane są w najnowsze technologie, użytkownicy otrzymują je w formie upgrade'ów, korzystnych zarówno dzięki niezbyt wysokim cenom, jak i ze względu na system udzielania licencji na oprogramowanie.

Na zakończenie trzeba wspomnieć, że DCA zamierza w przyszłym roku otworzyć w Polsce swoje przedstawicielstwo - specjaliści tej firmy ds. marketingu uważają, że utworzył się u nas na tyle dojrzały rynek, iż warto rozpocząć na nim normalną działalność.


TOP 200