Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Mozilla Firefox 3.1 beta 1

Testowa wersja edycji 3.1 przeglądarki internetowej Firefox, przez wielu uważana za najlepszą aplikację tego typu. Do najwazniejszych nowości należy silnik do obsługi JavaScript - TraceMonkey, implementacja specyfikacji geolokacjnej czy nowy sposób zachowywania się przełącznika kart.

Chcesz dodać program?
Link nie działa? Napisz do nas!
Liczba pobrań: 306
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor: Mozilla.org
Rozmiar: 8.44 MB
Nazwa pliku: Firefox Setup 3.1 Beta...

[inne wersje programu Mozilla Firefox]
Testowa wersja edycji 3.1 przeglądarki internetowej Firefox, przez wielu uważana za najlepszą aplikację tego typu. Według twórców, nowy silnik Gecko 1.9 zapewnia ponad dwukrotne zwiększenie wydajności, w porównaniu do wersji 2 przeglądarki. Poprawiono również obsługę standardów sieciowych i wprowadzono liczne, lecz znane już z wydań RC, usprawnienia i nowe funkcje.

FF3 to szybka aplikacja umożliwiająca otwieranie kolejnych okien w zakładkach, z wbudowaną blokadą okienek pop-up i mechanizmem wyszukiwawczym. Firefox został również wyposażony w prostego menadżera pobierania plików, który pozwala szybciej i efektywniej wykorzystać łącze internetowe.

Najważniejszą nowością wersji 3.1 jest nowy silnik do JavaScriptów - TraceMonkey, który według Fundacji ma być znacznie szybszy niż ten zastosowany w Google Chrome. Silnik domyślnie jest wyłączony - aby to zmienić, należy zmienić w ustawieniach about:config ustalić wartość ciągu 'javascript.options.jit.content' na true.

Kolejna nowość to implementacja specyfikacji geolokacyjnej W3C, która ma pozwolić aplikacjom webowym na określenie geograficznego położenia użytkownika z wykorzystaniem zwykłego API w JavaScripcie. Dane udostępnianie przez lokalne sieci WiFi mają być porównywane z informacjami zawartymi w ogólnoświatowej bazie danych. Dzięki temu możliwe będzie personalizowanie informacji wyświetlanych użytkownikowi np. tylko do tych związanych z jego okolicą.

Nowa wersja Firefoksa zawiera również kilka innych udoskonaleń, które były oczekiwane przez użytkowników poprzednich wersji, m.in. nowy sposób zachowywania się przełącznika kart oraz jego nowego wyglądu zawierającego miniaturki wczytanych stron. Ulepszeniu uległa również obsługa elementów wideo HTML 5, który teraz umożliwi przeglądarce natywną obsługę klipów wideo.
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.