Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Mozilla Firefox 3 Beta 5 pl

Piąta wersja "Beta" trzeciej edycji jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Zawiera szereg usprawnień, jednak może być wysoce niestabilna i sugeruje się jej instalacje jedynie zaawansowany użytkownikom.

Chcesz dodać program?
Link nie działa? Napisz do nas!
Liczba pobrań: 635
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor: Mozilla Foundation
Rozmiar: 8.26 MB
Nazwa pliku: all-beta.html

[inne wersje programu Mozilla Firefox]
Piąta wersja "Beta" trzeciej edycji jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Zawiera szereg usprawnień, jednak może być wysoce niestabilna i sugeruje się jej instalacje jedynie zaawansowany użytkownikom. Oparta o silnik Gecko 1.9 przeglądarka Firefox 3 to szybka i nowoczesna aplikacja, umożliwiająca otwieranie kolejnych okien w zakładkach, z wbudowaną blokadą okienek pop-up i mechanizmem wyszukiwawczym. Firefox został również wyposażony w prostego menadżera pobierania plików, który pozwala szybciej i efektywniej wykorzystać łącze internetowe. Funkcjonalność przeglądarki można bardzo łatwo rozszerzyć dzięki wtyczkom i dodatkom. Należy jednak zauważyć, że wiele add-onów wykorzystywanych do tej pory (np. W Firefox 2) może nie działać z tą wersją.

Wprowadzono także kolejne zmiany w bezpieczeństwie przeglądarki oraz sposobach informowania o bezpiecznych, bądź groźnych witrynach. Połączenie ze stroną korzystającą z uwierzytelnionych certyfikatów EV SSL skutkuje już nie tylko wyświetleniem zamkniętej kłódki w prawym rogu pasku statusu przeglądarki. Firefox 3 sygnalizuje również nawiązanie bezpiecznego połączenia na pasku adresu - na rzucającym się w oczy zielonym tle wyświetlana jest pełna nazwa witryny. Według twórców programów ma to przynajmniej częściowo ograniczyć niebezpieczeństwo związane z phishingiem.

W Firefox 3 zwiększono również możliwości systemu ostrzegania przed niebezpiecznymi witrynami. Przegladarka wyświetla specjalny komunikat przed wejściem na stronę, która może być próbą ataku phishingowego. Dodatkowo ostrzega również przed witrynami, które mogą zawierać szkodliwe oprogramowanie.

W piątej wersji "Beta" wprowadzono ponad 750 poprawek, w tym takie poprawiające stabilność i szybkość działania aplikacji, kompatybilność ze standardami sieciowymi.

UWAGA: Wersja "Beta" może zawierać błędy i zachowywać się niestabilnie. Instalację zalecamy tylko świadomym i zaawansowanym użytkownikom.
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.