Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Drupal 8.1.10

Drupal to wszechstronny system zarządzania treścią, nadający się doskonale zarówno do prowadzenia blogów, jak i serwisów www.

Chcesz dodać program?
Link nie działa? Napisz do nas!
Liczba pobrań: 80
Cena/licencja: GPL
Producent/dystrybutor: Dries Buytaert.
Rozmiar: 20.7 MB
Nazwa pliku: drupal-8.1.10.zip
Drupal to system zarządzania treścią, napisany w języku PHP. Używany jest przez ponad milion stron internetowych. Można dzięki niemu tworzyć zarówno blogi, portale informacyjne, aplikacje edukacyjne, strony korporacyjne, itp. Wyposażony jest w funkcje, które oferują między innymi system blogów, środowiska przeznaczone do wspólnej pracy nad projektem, fora, biuletyny, galerie grafik/zdjęć, możliwość wysyłania i pobierania plików, a także rozbudowane API umożliwiające tworzenie zaawansowanych rozwiązań. Cechami wyróżniającymi Drupala jest system segmentów (ang. node) i taksonomii. Taksonomia to rozbudowany moduł służący głównie do porządkowania treści wedle kategorii. Jego zastosowania są jednak znacznie szersze. Dzięki wsparciu dla zaawansowanych rozwiązań optymalizacyjnych takich jak Vranish, APC, Memcache i Master Slave Replication nadaje się świetnie do stron posiadających duże obciążenie.

Drupal automatycznie tworzy kanały informacyjne RSS zarówno dla całej strony, jak i dla kategorii zamieszczanych na niej artykułów oraz forów. Umożliwia także proste ustalanie aliasów sprawiając, że adresy stron są łatwiejsze do zapamiętania przez odwiedzających. Wyposażony jest również w system tzw. „skórek” PHPTemplate, ułatwiający zmianę wyglądu strony. Jest oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym, udostępnianym na zasadach licencji GPL. Można go wzbogacać o nowe funkcje za pomocą tzw. modułów, z których to również zbudowany jest system. Niektóre z nich (tzw. moduły Core'owe) są dostępne od razu po instalacji, a inne trzeba dodatkowo pobrać.

W najnowszej wersji dodano kilka nowych funkcji oraz usprawniono już istniejące. Zlikwidowano również zauważone bugi.

Stabilne wersje Drupal

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.