Inteligentna ochrona zaczyna się na brzegu sieci

Dostosować się do nieprzewidywalnego. Raport o stanie internetu

W kwietniu 2020 roku Martin McKeay (naczelny SOTI: Research) opublikował na blogu twarde dane: Akamai zaobserwowało 30% wzrost ruchu internetowego od początku obowiązywania blokad pandemicznych. Szybko zaczęły mnożyć się pytania. Czy internet wytrzyma wzmożony ruch generowany przez pracujących z domu, uczących się na odległość albo po prostu intensywniej korzystających z sieci będąc w izolacji? Internet okazał się być odporny.

Zamiast dywagować o ogólnych trendach i prognozach dla świata, najnowszy raport o stanie internetu przygotowany przez SOTI: RESEARCH wymienia konkretne przykłady zdarzeń, spoglądając wstecz na burzliwy 2020 rok i analizując niektóre zmiany technologiczne, które miały miejsce. Ubiegłe dwanaście miesięcy były bowiem kolejką górską, ze wzlotami i upadkami, podsycanymi stresem, strachem i niepewnością. W 2021 roku COVID-19 wciąż wpływa na to, w jaki sposób żyjemy i pracujemy.

• Czego nauczył nas pandemiczny rok 2020?

• Czy zastosowane rozwiązania bezpieczeństwa, które działały w centrach danych i biurach, okazały się równie skuteczne, kiedy wszyscy przenieśli się do domów, aby pracować zdalnie?

• Jak zmienił się krajobraz zagrożeń i jak cyberprzestępcy zmienili swoje strategie?

• W końcu w jaki sposób dostawcy technologii jak Akamai poradzili sobie ze zmianą?

O tym wszystkim dowiemy się z raportu Adapting to the Unpredictable. State of the Internet. Choć biura stały puste, cyberprzestępcy nie zrobili sobie przerwy na wirusa.

Zachęcamy do lektury.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorami usługi udostępnienia materiału Whitepaper są IDG Poland S.A. oraz firma Akamai Technologies Poland Sp. z o. o.. 

Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.

Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.


Możliwość pobrania materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.