Inteligentna ochrona zaczyna się na brzegu sieci

Dostosować się do nieprzewidywalnego. Raport o stanie internetu

W kwietniu 2020 roku Martin McKeay (naczelny SOTI: Research) opublikował na blogu twarde dane: Akamai zaobserwowało 30% wzrost ruchu internetowego od początku obowiązywania blokad pandemicznych. Szybko zaczęły mnożyć się pytania. Czy internet wytrzyma wzmożony ruch generowany przez pracujących z domu, uczących się na odległość albo po prostu intensywniej korzystających z sieci będąc w izolacji? Internet okazał się być odporny.

Zamiast dywagować o ogólnych trendach i prognozach dla świata, najnowszy raport o stanie internetu przygotowany przez SOTI: RESEARCH wymienia konkretne przykłady zdarzeń, spoglądając wstecz na burzliwy 2020 rok i analizując niektóre zmiany technologiczne, które miały miejsce. Ubiegłe dwanaście miesięcy były bowiem kolejką górską, ze wzlotami i upadkami, podsycanymi stresem, strachem i niepewnością. W 2021 roku COVID-19 wciąż wpływa na to, w jaki sposób żyjemy i pracujemy.

• Czego nauczył nas pandemiczny rok 2020?

• Czy zastosowane rozwiązania bezpieczeństwa, które działały w centrach danych i biurach, okazały się równie skuteczne, kiedy wszyscy przenieśli się do domów, aby pracować zdalnie?

• Jak zmienił się krajobraz zagrożeń i jak cyberprzestępcy zmienili swoje strategie?

• W końcu w jaki sposób dostawcy technologii jak Akamai poradzili sobie ze zmianą?

O tym wszystkim dowiemy się z raportu Adapting to the Unpredictable. State of the Internet. Choć biura stały puste, cyberprzestępcy nie zrobili sobie przerwy na wirusa.

Zachęcamy do lektury.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Pobierz materiał