Artykuły

Polscy inżynierowie przyczyniają się do rozwoju technologii i oferty


Samsung uważa, że polscy inżynierowie koncernu w istotnym stopniu przyczyniają się do przystosowania oferty koncernu kierowanej na rynki europejskie. Chce nadal rozwijać w Polsce ekspertyzę w zakresie cyberbezpieczeństwa, ale również sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy, czy analityki Big Data, poinformował ISBnews Senior Vice President Security Team Samsung Daniel Ahn.

„W Polsce Samsung ma jedno z największych centrów R&D w regionie. Polska ekspertyza jest dla nas bardzo ważna i cenimy sobie dokonania w Waszym kraju, również na polu cyberbezpieczeństwa” – powiedział ISBnews Ahn podczas konferencji CyberSec.

Zaznaczył, że w bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni kluczowa jest kooperacja. „Musimy np. rozumieć europejskie regulacje dotyczące kwestii cyberbezpieczństwa czy RODO. Dlatego nasi partnerzy i inżynierowie w Polsce bardzo nam pomagają na tym polu. Pozwala nam to lepiej zrozumieć jaką specyfikę powinny mieć nasze usługi oferowane właśnie na europejskim rynku. Jeśli chodzi o Polskę, to ważne jest dla nas dostarczanie wartości klientom, ale także potencjał naukowy Waszego kraju” – dodał.

Ocenił, że cyberbezpieczeństwo jest jednym z krytycznych komponentów zasobów naukowych koreańskiego koncernu w polskim centrum Samsunga.

„Polscy inżynierowie naszego koncernu pracują również nad sztuczną inteligencją, Internetem Rzeczy, analityką Big Data, ale też ochroną informacji o konsumentach. Polscy inżynierowie i architekci infrastruktury bezpieczeństwa w Samsungu są znakomici” – stwierdził Ahn.

Rozwijając potencjał naukowy w Polsce Samsung obok centrum R&D zdecydował o budowie sieci inkubatorów dla firm technologicznych. Od roku działa inkubator w Rzeszowie, a wiceprezes Samsunga zapowiedział otwarcie kolejnego w Lublinie.

„Młode pokolenie ma błyskotliwe pomysły, ale często nie posiada wystarczających możliwości do pokazania swojego potencjału. Dlatego uruchomiliśmy w ub.r. program skierowany właśnie do młodych pokoleń [inkubator w Rzeszowie]. W tym roku szykujemy kolejne takie wydarzenie w Lublinie” – wskazał Ahn.

Zaznaczył, że głównym celem jest tworzenie przestrzeni dla młodych przedsiębiorców, tak aby mieli „możliwości materializowania swoich pomysłów” z pomocą mentorów Samsunga, a następnie nawet ich komercjalizacji.

„Chcemy również inspirować najmłodsze generacje, aby wiedziały, że istnieje konkretna ścieżka i jeśli mają pomysły to mogą się nimi podzielić i dążyć do osiągnięcia ambitnych celów. W Samsungu chcemy przyczynić się do osiągania takich efektów. Wiemy, że jest to także częścią programu rządowego, więc chcemy tu pomóc i traktujemy to jako misję” – podkreślił wiceprezydent koreańskiego koncernu.

W programie inkubatora w Lublinie Samsung będzie wspierać różne obszary, ale cyberbepieczeństwo będzie jednym kluczowych zagadnień jakiemu chce poświęcić działalność ten inkubator.

„Tak więc jeśli młode pokolenie Polaków ma wartościowe koncepcje w tym zakresie nasz inkubator w Lublinie będzie idealnym miejscem na ich rozwój” – podsumował Ahn.