Wideo

MDM i bezpieczeństwo urządzeń mobilnych w praktyce


Smartfon to dziś centrum zarządzania naszym prywatnym i służbowym wszechświatem. Przetwarzamy na nim ogromne ilości informacji, wśród których znajdują się również dane wymagające szczególnej ochrony. Aż 87% pracowników w Polsce korzysta z telefonów służbowych do celów prywatnych. Korzystamy z nich chętnie, jednak poziom świadomości zagrożeń jest bardzo niski – zaledwie 40% polskich pracowników myśli o bezpieczeństwie swoich urządzeń mobilnych (Blurred World, 2018).

Biorąc pod uwagę, że ponad 70% cyberataków przeprowadzonych w 2017 r. dotyczyło urządzeń mobilnych, musimy zacząć myśleć o ich bezpieczeństwie nieco szerzej. Szyfrowanie danych to podstawa, jeśli nie chcemy, aby ważne dla firmy informacje nie trafiły w niepowołane ręce. Niezwykle istotnym aspektem bezpieczeństwa urządzeń mobilnych jest możliwość zdalnego konfigurowania i zarządzania flotą urządzeń przez firmowe działy IT z pomocą rozwiązań takich Knox Configure czy Knox Manage.

Na eSeminarium poświęconym bezpieczeństwu urządzeń mobilnych zaprezentujemy platformę Samsung Knox. Skupimy się na omówieniu kluczowych funkcjonalności, w szczególności kwestii związanych z:

  • konfigurowaniem dużej liczby urządzeń Samsung i personalizacji w oparciu o konkretne potrzeby
  • prostym zarządzaniem flotą urządzeń za pomocą opartego na chmurze rozwiązania EMM
  • kontrolą wersji OS na urządzeniach mobilnych
  • kontenerowaniu danych (podział na informacje prywatne i służbowe) oraz skutecznym ich zabezpieczaniu przed niepowołanym dostępem

MDM i bezpieczeństwo urządzeń mobilnych w praktyce

Eseminarium dostępne jest na tej stronie.

Zapraszamy!