Cisco Umbrella – parasol ochronny dla twojej firmy

Materiał promocyjny Cisco Umbrella to rozwiązanie typu Secure Internet Gateway (SIG), czyli bezpieczna brama internetowa. Zapewnia ochronę użytkowników podłączonych do sieci korporacyjnej, jak i tych pracujących zdalnie – i to nawet przy użytkowaniu prywatnych urządzeń. Umbrella działa też wtedy, gdy łączymy się bezpośrednio z internetem lub gdy nawiązujemy połączenie przez sieć VPN.

Cisco Umbrella analizuje ruch DNS i chroni przed znanymi oraz nowymi, dopiero pojawiającymi się cyber zagrożeniami. Ze względu na to, że Umbrella opiera się na DNS, może automatycznie blokować dostęp do szkodliwych domen i adresów URL, IP oraz plików, zanim użytkownik nawiąże połączenie z danym adresem lub pobierze plik.

Skuteczne bezpieczeństwo z chmury

Cisco Umbrella działa w chmurze, co zapewnia jeszcze jedną korzyść: dostęp do bazy wiedzy uzupełnionej o analitykę zagrożeń, nad czym pracuje zespół specjalistów Cisco Talos. Jednostka ds. cyberbezpieczeństwa Cisco Talos codziennie analizuje ponad 100 mld zapytań z internetu i koreluje je z już zapisanymi w bazie 11 mld historycznych przypadków. Efekt? Szybkie rozpoznawanie wzorców szkodliwych zachowań, wykrywanie anomalii ruchu sieciowego i opracowywanie modeli, które pozwalają na automatyczne określenie jak wygląda infrastruktura przygotowywana przez cyberprzestępców.

Takie podejście sprawia, że Cisco Umbrella to faktycznie „parasol ochronny” dla każdej firmy, ponieważ atak na firmę zawsze zostaje w porę wykryty i powstrzymany.

Kompletny wgląd w ruch sieciowy

Umbrella zapewnia też dostęp do wygodnego w obsłudze interfejsu, gdzie administratorzy mogą w formie przejrzystych wykresów sprawdzać takie informacje jak liczba zablokowanych zapytań, rozkład czasowy wysyłanych zagrożeń, czy też analizować ogólny ruch sieci z możliwością filtrowania wg ustalonych kryteriów.

Każde zapytanie można też prześledzić bardziej szczegółowo, ponieważ Cisco udostępnia takie dane jak rekordy WHOIS, ASN, Domain co-occurrences, geolokację, jak również informuje czy dana domena była już powiązana z malware'em.

Ponadto Cisco Umbrella radzi sobie z domenami założonymi nie tylko przez człowieka, ale też przez algorytm DGA (Domain Generation Algorithm), z którego korzysta wielu cyberprzestępców. Dzięki temu sprzęt i sieć są chronione nawet gdy cyberprzestępcy, wykorzystując DGA, tworzą nowe adresy internetowe kilka razy w ciągu godziny.

Wydajność i automatyczne działanie

Cisco Umbrella działa automatycznie, bez nadzoru człowieka, co przekłada się nie tylko na wygodę, ale też wysoką wydajność – przeprowadza dziennie aż 120 mld analiz zapytań.

Umbrella wykorzystuje też rozwiązania zabezpieczające Cisco, takie jak mechanizmy do wykrywania znanych i nowych zagrożeń, które opierają się na uczeniu maszynowym, jak również do blokowania szkodliwych połączeń już w warstwach DNS i IP. Do tego możemy liczyć na zaawansowaną ochronę przed malware'em (Advanced Malware Protection - AMP).

Co ciekawe, rozwiązanie Cisco Umbrella działa niejako w tle i nie jest widzialne dla przeciętnego użytkownika. Po pierwsze, firma decydująca się na zakup Umbrella nie musi wymieniać posiadanego już sprzętu lub wprowadzać w nim modyfikacji. Rozwiązanie działa w całości w chmurze, więc nie trzeba nawet instalować na urządzeniach żadnego oprogramowania, ani martwić się o późniejsze aktualizacje.

Po drugie - Umbrella nie jest nawet widoczna po stronie programowej, więc użytkownicy nie widzą żadnych aplikacji czy też nie muszą włączać jakichś narzędzi. Wystarczy na routerze brzegowym przekierować ruch DNS do Cisco Umbrella i... gotowe! Użytkownicy nie odczują żadnej różnicy, a połączenie z internetem będzie równie szybkie, jak wcześniej.

Jedynie w sytuacji, gdy ruch nie odbywa się przez router brzegowy (np. praca poza biurem), wtedy Cisco oferuje odpowiednią aplikację na urządzenia mobilne i stacjonarne, niemniej jest ona bardzo łatwa w użyciu.

Konfiguracja w 15 minut

Umbrella działa w taki sposób, że ochronę DNS i polityki bezpieczeństwa są przypisywane do danej tożsamości. Z tego powodu pierwszym krokiem jest wybór oraz zdefiniowanie tożsamości urządzeń, które mogą generować zapytania.

Następnie wybieramy polityki bezpieczeństwa, które są posegregowane wg kategorii, np. URL filtering czy phishing i malware. Polityki możemy definiować samodzielnie lub skorzystać z gotowych profili.

Warto dodać, że Cisco Umbrella może też współpracować z systemem MDM (Mobile Device Management), monitorując zapytania DNS pochodzące z urządzeń mobilnych. Pełna konfiguracja rozwiązania nie powinna zająć więcej niż 15 minut.

Elastyczne rozwiązania finansowe które wspierają osiąganie celów biznesowych

Program Cisco Capital ułatwia firmom uzyskanie dostępu do odpowiednich rozwiązań technologicznych, a przez to – do osiągania założonych celów biznesowych, przeprowadzania transformacji cyfrowej i utrzymania konkurencyjności na rynku.

Cisco pomaga zmniejszyć TCO (Total Cost of Ownership - całkowity koszt posiadani), zaoszczędzić kapitał i przyspieszyć wzrost. Elastyczne rozwiązania finansowe funkcjonują w ponad 100 krajach, w tym w Polsce, i obejmują zakup sprzętu, oprogramowania, usług a nawet uzupełniającego sprzętu firm trzecich w ramach łatwych, przewidywalnych płatności.

Easylease 0%

Dla projektu w architekturze Cisco, której koszt przekracza 15 tys. zł uzyskamy dostęp do3-letniej oferty 0%. Spłaty można dokonać w miesięcznych ratach, aby w pełni korzystać z posiadanego sprzętu i oprogramowania. Co więcej, wszystkie rozwiązania – sprzęt, aplikacje, usługi i subskrypcje – możemy ująć w jednej umowie. Easy Lease 0% umożliwia sfinansowanie projektu do wartości 1 350 000 zł.

Zasady działania:

Odsetki 0% przez 3 lata

easylase to 36-miesięczny plan płatności. Wystarczy dodać wybrany sprzęt, oprogramowanie i koszty usług, a następnie podzielić to przez 36. To kwota, którą będziemy płacić co miesiąc.

Na zakończenie umowy

Na koniec umowy leasingu możemy albo zwrócić środek trwały, albo zapłacić 1 proc. wartości projektu i zostać jego właścicielem.

Kwalifikowalność produktu

Dla zakupów od 15 tys. zł do 1 350 000mln zł. 70% łącznej ceny zakupu (łącznie dla urządzeń, oprogramowania i usług). Urządzenia muszą stanowić 10% wydatków na produkty Cisco.


Przetestuj Cisco Umbrella
i poznaj to narzędzie w praktyce!


Testy są:

  • 30-dniowe
  • całkowicie bezpłatne
  • niezobowiązujące (po zakończeniu okresu próbnego, nie ma obowiązku jego przedłużania; nie są także naliczane żadne automatyczne opłaty)
  • w pełni funkcjonalne (w ramach testów otrzymujecie Państwo dostęp do w pełni funkcjonalnej aplikacji Cisco Umbrella)

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych zebranych przez IDG Poland S.A. partnerowi biznesowemu - firmom Cisco Systems Poland Sp. z o.o., Ingram Micro sp. z o.o. oraz Stinet Sp. z o.o w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług tej firmy. Przyjmuję do wiadomości, że w momencie przekazania moich danych partnerowi biznesowemu IDG Poland S.A. staje się on również administratorem moich danych.
Zapisz się
na bezpłatne
testy