Cisco Umbrella – bezpieczeństwo przez całą dobę

Materiał promocyjny W czasach bezustannych prób włamań i wpuszczania wirusów w systemy informatyczne firm, instytucji publicznych oraz komputerów prywatnych, bezpieczeństwo infrastruktury IT jest bezwzględnym priorytetem. Sukcesem nie jest zneutralizowanie odbywającego się już ataku – lub, co gorsze, usuwanie jego skutków – lecz takie ustawienie zabezpieczeń, aby została wyeliminowana sama możliwość przeprowadzenia włamania i infekcji.

Skuteczna ochrona infrastruktury IT – jak powinna wyglądać?

W jaki sposób można tego dokonać? Przede wszystkim ochrona musi działać bez przerwy – internet działa przez 24 godziny na dobę, a cyfrowe szkodniki nigdy nie odpoczywają. Dlatego najskuteczniejsze rozwiązania są oparte o chmurę. Umożliwia to nie tylko ich ciągłą aktywność, ale również błyskawiczne aktualizowane własnych baz danych, w których gromadzone są informacje o najnowszych zagrożeniach. Pozwala to na odpowiednio szybkie reagowanie na ich próby przeniknięcia do infrastruktury IT. Wydajna ochrona powinna obejmować monitoring ruchu sieciowego użytkowników w zakresie zapytań DNS – wykrycie adresu IP znanego z hostowania domen z malware zablokuje słane do niego zapytanie, co uniemożliwi przeprowadzenie zdalnego ataku. Dodatkowo analiza zapytań DNS może pokazać, jak skorelowane są złośliwe domeny, adresy IP oraz skróty plików, co pozwala na zrozumienie metod, którymi mogą zaszkodzić.

System zabezpieczający powinien być nie tylko skuteczny, ale również w żaden negatywny sposób nie wpływać na funkcjonowanie infrastruktury IT oraz doświadczenie użytkownika końcowego. Mówiąc bardziej obrazowo: ma być niewidzialny i nieodczuwalny, dając pełną satysfakcję z bezpiecznego użytkowania urządzeń firmowych przez pracowników.

Obecnie możesz skorzystać z bezpłatnej, 30-dniowej i w pełni funkcjonalnej wersji trial Cisco Umbrella. Dowiedz się więcej!

Cisco Umbrella – nowatorskie, wysoce skuteczne rozwiązanie

Wszystkie wymienione warunki spełnia Cisco Umbrella – innowacyjny system ochrony infrastruktury firmowej, stworzony w oparciu o wieloletnie doświadczenie producenta. Jest usługą chmurową zabezpieczającą przed najczęstszymi zagrożeniami pochodzącymi z Internetu, nie wymaga instalacji sprzętu, a jej uruchomienie zajmuje dosłownie kilkanaście minut. Ma za zadanie ochronę użytkowników przed zagrożeniami takimi jak malware, botnety, ransomware czy phishing.

Jak to działa? Sposób jest genialny w swej prostocie - gdy użytkownik zadaje zapytanie DNS-owe do domeny stanowiącej zagrożenie, nie uzyskuje adresu IP umożliwiającego komunikację z serwerem, na którym znajdują szkodliwe elementy.

Cisco Umbrella monitoruje cały ruch firmy i umożliwia adminowi wgląd i analizę wszystkich zapytań wraz z wyszczególnieniem ilości zablokowanych, a także ich rozkładem czasowym. Ponieważ Umbrella jest w pełni zautomatyzowanym rozwiązaniem, administrator może sprawdzać dane w dowolnej chwili, zagłębiać się w szczegóły wszystkich zapytań (np. sprawdzić, od jakich użytkowników pochodziły), itp. Daje to nie tylko pełną wygodę działań , ale również pełną paletę informacji, której nie oferuje nawet najlepszy firewall ani kompleksowy antywirus. Wśród danych można wymienić wyświetlanie zablokowanych domen wraz z informacjami, ile próbek szkodliwego oprogramowania z nich pochodziło, czy dany adres IP był wykorzystywany przez domeny malware (jeśli odpowiedź jest pozytywna, Umbrella poda ich ilość), czy domena została stworzona przez algorytm (DGA) i wiele innych, istotnych danych. Podawane są również inne atrybuty, jak rekordy WHOIS, ASN, Domain co-occurrences, geolokacja.

Co istotne - Cisco Umbrella jest w stanie wykryć złośliwość danej domeny znacznie szybciej niż aplikacje antywirusowe. Dlatego zastosowane rozwiązanie jest o wiele bardziej skuteczne i efektywniejsze, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa!

Wygodne, nieinwazyjne wdrożenie

Cisco Umbrella można wdrożyć w niecałe 15 minut – instalacja polega na przekierowaniu zapytań DNS z firmowej sieci do Cisco Umbrella i podaniu adresu IP firmy, aby identyfikować pochodzące z niego zapytania. Dlatego wprowadzenie tego rozwiązania nie wiąże się w żaden sposób z wykorzystaniem zasobów sprzętowych firmy i jest praktycznie nieodczuwalne. Dla użytkowników firmowej sieci nic się nie zmienia – aplikacje webowe, strony i serwery działają cały czas z taką samą szybkością, do jakiej są przyzwyczajeni. A Umbrella w tym czasie pracuje z pełną mocą – przeciętnie w ciągu jednego dnia analizuje ponad 120 miliardów zapytań!

Przekierowanie ruchu DNS do Umbrelli odbywa się w ruterze brzegowym. Można również zainstalować dedykowaną aplikację na urządzeniach przenośnych lub bezpośrednio na komputerach.

Umbrella – nie wierz na słowo, sprawdź osobiście!

Wszystko to wygląda imponująco w piśmie, a jak jest w praktyce? To możesz sprawdzić w każdej chwili osobiście bez ponoszenia kosztów. Wystarczy zarejestrować się na ocenę bezpieczeństwa sieci w Twojej organizacji za pośrednictwem Cisco Umbrella oraz ekspertów od cyberbezpieczeństwa Cisco. Dzięki temu masz okazję sprawdzić, jakie zagrożenia są pomijane przez obecnie stosowany w Twojej firmie program prognozujący, a także wykryć, które urządzenia są już zainfekowane.

W ramach darmowej oceny otrzymasz bezpłatny 30-dniowy okres testowy Cisco Umbrella, szybkie wdrożenie Cisco Umbrella i stały nadzór ekspertów Cisco nad przebiegiem testów, przejrzyste raporty obrazujące, kiedy i gdzie ataki zostały udaremnione, a także wsparcie merytoryczne, techniczne oraz prawne dotyczących przeprowadzonych testów.

Cisco Umbrella – nowa jakość ochrony firmowej infrastruktury

Nie czekaj z zabezpieczeniami, aż będzie za późno! Infekcja może nastąpić w każdej chwili, a więc już dzisiaj zabezpiecz się przed nieprzyjemnymi wypadkami, utratą danych i przejęciem komputera przez cyberprzestępców. Wypróbuj Umbrellę!

Zapraszamy również do zapoznania się z większą ilością informacji dotyczących rozwiązania Cisco Umbrella.


Przetestuj Cisco Umbrella
i poznaj to narzędzie w praktyce!


Testy są:

  • 30-dniowe
  • całkowicie bezpłatne
  • niezobowiązujące (po zakończeniu okresu próbnego, nie ma obowiązku jego przedłużania; nie są także naliczane żadne automatyczne opłaty)
  • w pełni funkcjonalne (w ramach testów otrzymujecie Państwo dostęp do w pełni funkcjonalnej aplikacji Cisco Umbrella)

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych zebranych przez IDG Poland S.A. partnerowi biznesowemu - firmie Cisco Systems Poland Sp. z o.o. oraz Dfusion Communication w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług tej firmy. Przyjmuję do wiadomości, że w momencie przekazania moich danych partnerowi biznesowemu IDG Poland S.A. staje się on również administratorem moich danych.
Zapisz się
na bezpłatne
testy