ZUS na kontach

27 czerwca Prezes Urzędu Zamówień Publicznych w drodze decyzji administracyjnej przyznaje ZUS prawo do przetargu w trybie z zachowaniem konkurencji.

20 lipca Oferta zostaje ogłoszona w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 112. Zainteresowanie przetargiem zgłaszają 43 firmy.

22 sierpnia Konsorcjum ZETO, CSBI i Elba składają protesty w ZUS skarżąc się, że zakład w zaproszeniu do przetargu naruszył przepisy ustawy o zamówieniach publicznych, m.in. określając różne warunki w zależności od typu oferenta i wykluczając z zamówienia oferentów działających w innych formach organizacyjnych niż firma, holding lub konsorcjum zadaniowe.

29 sierpnia ZUS oddala protesty oferentów.

30 sierpnia Konsorcjum ZETO odwołuje się do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

10 września Zespół arbitrów w składzie: Jacek Mańczak, Jarosław Deminet i Jadwiga Puchalska uwzględnia odwołanie i nakazuje powtórzenie dokonania zaproszenia do składania ofert wstępnych z pominięciem zapisów naruszających ustawę o zamówieniach publicznych.

20 września Powtórzenie zaproszenia do składania ofert wstępnych ukazuje się w Biuletynie Zamówień Publicznych nr 138.

27 września ComputerLand występuje z wnioskiem o przedłużenie terminu składania ofert wstępnych. ZUS odrzuca wniosek.

4 październik Po zapoznaniu się z propozycjami sześciu dostawców, ZUS kieruje do dalszych negocjacji oferty firm IBM, Hewlett-Packard i Prokom.

4-5 listopada Rozpoczyna pracę zespół negocjacyjny ZUS, z udziałem przedstawicieli Rady Koordynacyjnej, PIiT i MSWiA, odpowiedzialny m.in. za negocjacje z oferentami i wybór ostatecznej oferty.

11 grudnia Rada Koordynacyjna ds. Teleinformatyki opiniuje projekt ZUS przed spotkaniem Komitetu Społeczno-Politycznego Rady Ministrów. Rada przyjmuje założenia informatyzacji zakładu, domagając się dopracowania metody i organizacji prowadzonych prac, kosztów i harmonogramu.

10 lutego 1997 r. ZUS uwzględnia część poprawek i kieruje poprzez KSPRM założenia KSI do konsultacji w resortach.

14 marca Ze względu na zgłoszone przez przedstawicieli resortów poprawki w Kancelarii Premiera odbywa się konferencja uzgodnieniowa.

12 maja ZUS wysyła zaproszenie do składania ofert ostatecznych.

14 maja KSPRM przyjmuje założenia KSI ZUS.

5 czerwca ZUS wybiera Prokom na generalnego realizatora kompleksowego systemu informatycznego.

4 lipca Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów rekomenduje rządowi finansowanie wybranych elementów inwestycji ZUS przy wykorzystaniu kredytu bankowego oraz spłaty części tych kredytów ze środków, jakie zakład będzie uzyskiwał z odpłatnej obsługi kapitałowych funduszy emerytalnych, działających w drugim filarze.

26 sierpnia Rząd przyjmuje założenia KSI i "przewidywane konsekwencje finansowe dla budżetu państwa związane z jego budową".

Październik Andrzej Giryn, wiceprezes ZUS, podaje do wiadomości publicznej nazwę dostawcy i wartość podpisanego z firmą Prokom kontraktu, wynoszącą 180 mln USD.


TOP 200